Na tegorocznej Fespie w Amsterdamie, polska firma Artemis LFP zaprezentowała szereg wielkoformatowych rozwiązań, od druku ekologicznego, przez technologię LED-UV dla ploterów rolowych i stołowych po szybkie 3-metrowe solwenty bez cykloheksanonu.
Po raz kolejny Artemis zaprezentował swoje rozwiązania na największych, corocznych targach druku cyfrowego. Urządzenia Artemis dynamicznie zdobywają swoich zwolenników w Europie i poza nią. Spowodowane jest to przez balans między ceną urządzania a jej walorami technicznymi. Mówi Mariusz Bernard z Artemis LFP.
W naszym portfolio znajdują się urządzenia o wysokim wskaźniku ROI przez co inwestycja dokonana przez użytkownika końcowego szybko mu się zwraca. Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć.
Premierowe plotery LED-UV o szerokości 1.60 i 1.80 m
Na tegorocznej Fespie, swą premierą miały dwa, rolowo-stołowe plotery LED-UV. Modele Artemis 1621 LED-UV i 1801 LED-UV to niedrogie rozwiązania typu „entry-level” dla firm poszukujących możliwości zadruku w technologii UV o szerokości do 1.60 i 1.80 m.
Użytkownik w zależności od typu produkcji, może zamówić maszynę rolową lub z dodatkowymi dostawianymi stołami pozwalającymi na zadruk na materiałach sztywnych.
Drukarki Artemis 1621 LED-UV i 1801 LED-UV w odróżnieniu do bliźniaczych modeli eko-solwentowych 1621 i 1801 posiadają pełny układ do druku światło utwardzalnego, obejmujący lampę zamontowaną na karetce, nie przepuszczający światła układ atramentowy z „czarnymi” zbiornikami, elektroniczny układ sterujący.
Druk UV w odróżnieniu od wciąż bardziej popularnego eko-solwentowego daje możliwość zadruku zarówno standardowych materiałów jak folia, baner, papier czy media powlekane jak i różnego rodzaju płyt (PVC, PMMA, tektura) oraz nietypowych, nowych nośników czy też przedmiotów. Wydruk UV tak samo jak eko-solwentowy jest ekologiczny z tą różnicą, że jest suchy i gotowy do aplikacji czy wysyłki bezpośrednio po zdjęciu z plotera.
Wydajność obu wspomnianych ploterów sięga 18 m2/h. Jest to prędkość wystarczająca do podjęcia nisko i średnio nakładowej produkcji w technologii UV, drukowania prototypów, pojedynczych personalizowanych wzorów, itd.
Premierowe Artemisy posiadają głowice EPSON DX5 i DX9, umożliwiającą zadruk w jakości „foto” i rozdzielczości maksymalnej do 1440 x 1440 dpi.
Drukarki Artemis 1621 i 1801 dostępne są w dwóch wariantach eko-solwentowym i wspomnianym LED-UV.
Produkcyjny druk UV
Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się „topowa” maszyna UV Artemis FR 250 o szerokości zadruku 250 cm. Ten hybrydowy (stołowo-rolowy) ploter charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, porównywalnymi z dużo droższymi maszynami.