Wśród setek wystawców zbliżających się targów Labelexpo Europe po raz kolejny znajdzie się API Group – brytyjski producent specjalistycznych podłoży (folii, laminatów i materiałów holograficznych), znajdujących zastosowanie m.in. przy uszlachetnianiu i wzbogacaniu produktów poligraficznych.
Podczas czterodniowej wystawy, tradycyjnie odbywającej się w Brukseli (w dniach 24-27 września), firma zaprezentuje na swoim stoisku (nr 17E w pawilonie 5) wybrane rozwiązania ze swojego bogatego portfolio. Z uwagi na specyfikę Labelexpo Europe, szczególna uwaga zwiedzających zostanie zwrócona na rozwiązania API dedykowane produkcji opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Brukselska impreza będzie też kolejną okazją do promocji najnowszego wydania API Trends Folio – specjalnej publikacji uwzględniającej obecne i przyszłe trendy w projektowaniu opakowań oraz etykiet.
„Jesień tego roku będzie bardzo intensywna dla naszej firmy w kontekście uczestnictwa w różnych wydarzeniach branżowych o charakterze lokalnym i międzynarodowym – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Spośród tych ostatnich Labelexpo Europe jest imprezą zdecydowanie najważniejszą. Dedykowana technologii druku wąskowstęgowego, przyciąga co dwa lata wszystkich kluczowych dostawców z tego segmentu rynkowego, a co za tym idzie – jest niemal oczywistym miejscem do odwiedzenia przez tysiące drukarń i konwerterów z całego świata. Znajdą się wśród nich również przedsiębiorstwa z Polski, z myślą o których na targach będą obecni przedstawiciele naszego rodzimego oddziału. Będziemy mieli im wiele do zaproponowania – na stoisku znajdą się próbki opakowań i etykiet wykonanych z udziałem zarówno znanych już, jak też zupełnie nowych materiałów produkowanych przez API”.
Firma posiada w swojej ofercie m.in. rozwiązania dedykowane produkcji wąskowstęgowej, użytkowane z powodzeniem – jak podkreśla Katarzyna Kozińska –przez setki klientów z całego świata, również z Polski: „Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje TA+. Jest to folia do cold stampingu, oferująca znakomite parametry w kontekście zadrukowywania i przylegania farby do podłoża. Umożliwia dokładne odwzorowanie detali, właściwe pokrywanie dużych tint, charakteryzuje się też odpowiednią drukownością”. Jak podaje API, folia TA+ jest skierowana do producentów i przetwórców etykiet na środki higieny osobistej, napoje (w tym wino, piwo i alkohole wysokoprocentowe) oraz przedmioty codziennego użytku domowego. Może też znaleźć zastosowanie przy wybranych aplikacjach przemysłowych.
Wśród rozwiązań API aplikowanych na zimno, dedykowanych technologii druku wąskowstęgowego, producent zaleca również folię holograficzną Holo-TD (dostępną w różnych wzorach, w tym transparentną) oraz folie złotą i srebrną w odcieniach matowym i satynowym.
Niedawno w ofercie firmy API pojawiły się nowe folie – z serii CB i UB – dedykowane m.in. produkcji etykiet w technice offsetowej. Oba podłoża zadebiutowały na majowych targach Packaging Première 2019 w Mediolanie, więc Labelexpo będzie kolejną okazją do ich promocji w skali europejskiej, a nawet globalnej. Pierwsze z nich – CBH – to metalizowana folia do hot stampingu (z możliwością zadrukowywania). Druga to folia metalizowana do tłoczenia na gorąco, dostępna w wariancie do zastosowań ogólnych (UB) oraz specjalistycznych, uwzględniających duże obszary krycia i trudne w obróbce, niepowlekane podłoża (UBH). Mówi Katarzyna Kozińska: „Oba materiały spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem osób odwiedzających targi w Mediolanie, więc na podobny oddźwięk liczymy także w kontekście ich promowania podczas Labelexpo Europe. CBH to folia, która stopniowo będzie zastępować w naszej ofercie znany od lat model XO – jedną z jej kluczowych cech jest zastosowana tu grubsza warstwa kleju, co jest istotne przy jej zadrukowywaniu. Kolejna niedawna premiera – folia UB, dedykowana jest zastosowaniom ogólnym uwzględniającym hot stamping. Natomiast na szczególną uwagę zasługuje UBH – folia przeznaczona do tłoczenia na gorąco wykonywanego na trudnych w obróbce, niepowlekanych podłoży wsiąkliwych”.
Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl
Fot.: API Group