XSYS Prepress pomaga klientom przetrwać pandemię dzięki zdalnemu wsparciuPoprzedni artykuł 

W przypadku XSYS Prepress ograniczenia w podróżowaniu i wchodzeniu do lokali klientów sprawiły, że wbudowane możliwości zdalnego sprzętu ThermoFlexX znalazły się w centrum uwagi. Dzięki możliwości ustawiania, kalibracji i uruchamiania maszyn w trybie online bez przebywania na miejscu, firma kontynuowała instalacje swojego innowacyjnego i wysoce zautomatyzowanego sprzętu do produkcji płyt bez względu na to, gdzie na świecie znajdują się klienci.

Christophe Lievens, dyrektor sprzedaży w XSYS Prepress, wyjaśnia: „Nie tylko wszystkie nasze produkty do produkcji płyt ThermoFlexX są wyposażone w wszechstronne możliwości zdalnego wsparcia, ale także maszyny są niezwykle łatwe w obsłudze i mają kilka bardzo innowacyjnych funkcji automatyzacji, które naprawdę upraszczają proces. Dowodem na to jest fakt, że maszyny zostały zainstalowane przez inżynierów klientów zdalnie kierowanych przez zespół XSYS. To naprawdę niezwykłe "

Powtórz zamówienie do ekspansji

W Pakistanie, firma Digital Process, specjalista w kwestiach reprodukcji, niedawno odebrała kamerę termowizyjną ThermoFlexX TFxX 48 w celu zwiększenia wydajności działu produkcji płyt fleksograficznych. Po zainwestowaniu w model ThermoFlexX TFxX 60 zaledwie dwa lata wcześniej, firma już dobrze znała tę technologię.

„Ta instalacja była możliwa tylko dzięki naszym zaawansowanym zdalnym narzędziom, które umożliwiają nam konfigurację i kalibrację maszyny bez konieczności przebywania na miejscu. Nie są wymagane żadne specjalne narzędzia do sprawdzania ostrości lasera, mocy i jakości wiązki, ponieważ wszystko jest wbudowane w maszynę ”, mówi Yves Vanryckeghem, kierownik techniczny XSYS Prepress w regionie APAC.

Zain Fazal, dyrektor generalny Digital Process, mówi: „Po skonfigurowaniu ThermoFlexX TFxX 48 Yves przeprowadził wszystkie testy i skonfigurował maszynę siedząc w Singapurze. Monitorował cały proces, a nawet wspierał nas przez weekend. Uruchomienie w ciągu zaledwie trzech dni w czasie tego globalnego kryzysu jest po prostu niesamowite!”

Dodawanie do przepływu pracy

W Chinach firma Zhengyi Advanced Flexo Graphics Co Ltd zainwestowała w dwie nowe maszyny ThermoFlexX, aby poprawić swoje możliwości wytwarzania płyt. W zakładzie w Dongguan zainstalowano jednostkę naświetlającą ThermoFlexX Catena-E UV LED i suszarkę / finiszer Catena-DL; oba utworzone przez lokalnego chińskiego technika XSYS ze zdalnym wsparciem z Ypres w Belgii.

„Catena-E oferuje doskonałe narzędzia zdalne, co oznacza, że jesteśmy w stanie sprawdzić i skalibrować moc UV-LED bez wysyłania nikogo na miejsce. Na Catena-DL możemy sprawdzić intensywność UV-A i UV-C, a także zweryfikować temperaturę suszarki, wszystko to zdalnie” - wyjaśnia Yves.

Łatwy do przenoszenia ze wsparciem

Kiedy firma Graphiflex w Meksyku zakładała produkcję płyt w zakładzie, zaufała istniejącemu imagerowi ThermoFlexX TFxX 48, który został przeniesiony z własnego zakładu reprodukcji. Przeniesienie odbyło się pod czujnym okiem Martína Ayali, regionalnego koordynatora serwisu XSYS LATAM i wsparcia technicznego dla ThermoFlexX, który był w stanie zaoferować zdalną pomoc podczas instalacji.

Wraz z uruchomieniem maszyny w siedzibie klienta, Martín zapewnił również szkolenie i wsparcie dla operatora, aby upewnić się, że kamera została całkowicie skalibrowana i gotowa do produkcji. Mówi: „Chociaż jest to skomplikowany proces, techniczne możliwości termowizora ThermoFlexX TFxX 48 oznaczały, że mogłem zdalnie kierować inżynierami i operatorem”.

Oprócz oszczędności czasu i kosztów dla klientów XSYS, znaczące korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju można również uzyskać dzięki zdalnym możliwościom rodziny produktów ThermoFlexX. Przy mniejszej potrzebie podróżowania inżynierów, wiele mil jest oszczędzanych na podróżach samochodem i samolotem, co pomaga obniżyć ogólny ślad węglowy.

„Kryzys z pewnością zmienił sposób, w jaki pracujemy, ale w żaden sposób nie utrudnił naszych wysiłków na rzecz wsparcia naszej globalnej bazy klientów” - podsumowuje Christophe Lievens. „Jesteśmy dumni, że możemy pomóc naszej globalnej społeczności użytkowników ThermoFlexX w pokonaniu jednego z największych wyzwań naszego życia”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności