PLDA - skuteczny sposób impozycji plików PDFPoprzedni artykuł 

Konica Minolta, znana głównie z rozwiązań drukarskich, oferuje oprogramowanie PLDA wraz z drukarkami produkcyjnymi. Oprogramowanie służy do efektywnej impozycji plików PDF na arkusz drukarki. Jest to wtyczka do programu Adobe Acrobat.Użytkownik ma do dyspozycji kilka przydatnych funkcji, na przykład impozycji kopii lub różnych stron na arkusz drukarki, natychmiastowy przegląd zadań drukowania czy zapisywanie preferencji i tworzenie szablonów.

Interfejs PLDA jest całkowicie w języku angielskim. Wtyczki można używać w programie Adobe Acrobat, gdzie można ją znaleźć w menu Narzędzia.

Aby uzyskać więcej informacji proszę wejść na stronę http://plda.net/Panel kontrolny PLDA ma kilka obszarów. Sposób impozycji można zdefiniować w pierwszym obszarze. Drugi obszar służy do dokładnego zdefiniowania układu nałożonych elementów na arkuszu drukarki (w tym wyboru formatu papieru), a w trzecim obszarze można zapisać własne preferencje układu dla przyszłych projektów.Ciekawą funkcją tej wtyczki, która pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, są Hot Foldery do automatyzacji impozycji. Folder podręczny jest tworzony przez utworzenie folderu systemowego. Z pewnością konieczne jest zsynchronizowanie układu z wtyczką PLDA w programie Adobe Acrobat, aby wszystko działało dobrze.
Można to zrobić za pomocą opcji „Dodaj folder”. Następnie należy wybrać wymagane preferencje, które były wykonywane w przeszłości. Teraz wystarczy dodać plik PDF do takiego folderu, a impozycja przebiega automatycznie w czasie rzeczywistym w tle. Możesz znaleźć folder o nazwie „Out” w folderze zsynchronizowanym z PLDA. W tym folderze można znaleźć nałożony arkusz drukarki w formacie PDF.
PLDA można testować w wersji demonstracyjnej przez 2 tygodnie. Pełna cena to 399 €. Wtyczka jest kompatybilna z Windows i MAC OS.

Na podstawie informacji firmy Celsius s.r.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności