Digital Process dodaje więcej mocy przetwarzania obrazu z XSYSPoprzedni artykuł 

Firma Digital Process (Pvt) Ltd jest liderem w dziedzinie cyfrowego wytwarzania płyt fleksograficznych w Pakistanie od momentu jej powstania. Założona w 2006 roku firma jest dziś czołową w kraju, oferując szeroki zakres usług prepress dla wielu największych firm poligraficznych i ich globalnych klientów.

Płyty fleksograficzne stanowią 65% sprzedaży. Firma działa w systemie 24/7 i zatrudnia 50 pracowników, a czas realizacji zleceń wynosi zaledwie 24 godziny od zatwierdzenia grafiki. Wszystko to jest możliwe dzięki obsłudze czterech linii produkcyjnych, zatrudnieniu wielu doświadczonych grafików i wykorzystaniu wydajnego oprogramowania ERP do zarządzania przepływem pracy.

Firma działa również jako dystrybutor innych materiałów eksploatacyjnych do fleksografii, w tym tulei formowych, farb, cylindrów rastrowych, taśm, chemii czyszczącej i barwników elastycznych, a także eksportuje na Bliski Wschód, do Afryki i czasami do Europy.

Ciągłe doskonalenie przy użyciu najlepszego sprzętu

W celu dalszego zwiększenia wydajności w dziale produkcji płyt fleksograficznych, który każdego roku zużywa ponad 10 000 m2 płyt fotopolimerowych, firma Digital Process zainwestowała niedawno w dodatkowe cyfrowe urządzenie rejestrujące XSYS.

Wybór padł na model ThermoFlexX TFxX 48 jako uzupełnienie istniejącego ThermoFlexX TFxX 60, który został zainstalowany zaledwie dwa lata temu. Oznacza to, że firma może teraz dostarczać wysokiej jakości płyty fleksograficzne do najszerszego zakresu zastosowań, od etykiet i opakowań elastycznych po pudełka i ekspozytory z tektury falistej.

„Nasze doświadczenie z większym ThermoFlexX 60 było świetne i bardzo łatwo było go zintegrować z naszym przepływem pracy w Esko. Technologia ta sprawdziła się już po kilku tysiącach godzin pracy lasera na maszynie, a dzięki 5080 dpi wiemy, że jesteśmy w stanie wyprodukować najwyższej jakości płyty, które zapewnią naszym klientom wyjątkowy wydruk” - mówi założyciel i dyrektor generalny Zain Fazal.

Kontynuuje: „Jesteśmy uważani za najlepszych w branży płyt fleksograficznych w kraju, dlatego klienci oczekują od nas najwyższej jakości i doskonałej obsługi. To wywiera na nas dodatkową presję, ale uważam to za dobrą rzecz, ponieważ oznacza to, że stale ulepszamy i inwestujemy w najlepszy sprzęt”.

Rozwój dzięki zaufaniu i partnerstwu

Współpraca z Flint Group Flexographic, która jest obecnie częścią nowo utworzonego działu XSYS, sięga od samego początku. „Płyty, które były dostępne w Pakistanie, kiedy po raz pierwszy zakładaliśmy działalność, po prostu nie były wystarczająco dobre do tego, co chcieliśmy osiągnąć” - wyjaśnia Fazal. „Wiedzieliśmy, że zapotrzebowanie na wyższą jakość będzie rosło, więc skontaktowaliśmy się z Flintem, aby omówić kwestię importu ich własnych płyt, a oni się zgodzili”.

Współpraca przyniosła korzyści obu stronom. Digital Process rozrósł się wykładniczo w ciągu pierwszych trzech lat, stając się największym producentem płyt w kraju. „Nasze pierwsze zamówienie na import z Flint było znacznie poniżej standardowego MOQ, ale Regionalny Menedżer Biznesowy Roy Schoettle przejął inicjatywę i nas wspierał. W rezultacie udział Flinta w rynku w Pakistanie również wzrósł w kolejnych latach”.

Współpraca z wiarygodnymi partnerami, którzy mogą zapewnić terminowe wsparcie, była kluczem do sukcesu procesu cyfrowego. Fazal mówi: „Flint to jedyna firma, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Pomimo niestabilności w Pakistanie jeszcze kilka lat temu Flint zawsze był z nami i zapewniał pełne wsparcie”.

Jakość wykonania i niezmienna jakość

Od czasu wprowadzenia na rynek urządzeń rejestrujących ThermoFlexX drugiej generacji w 2015 r. Na całym świecie zainstalowano ponad 300 maszyn. Wszystkie maszyny są projektowane i budowane we własnym zakresie, co według Christophe'a Lievensa, dyrektora ds. sprzedaży i przygotowania do druku w XSYS, „stawia nas w wyjątkowej sytuacji, dzięki czemu możemy natychmiast reagować na żądania klientów lub fundamentalne zmiany w branży”.

Urządzenie rejestrujące są znane z wysokiej jakości układu optycznego, solidnej konstrukcji i wszechstronności. Kolejną zaletą jest łatwość obsługi i prosta konstrukcja, która umożliwia automatyczne ładowanie i wyjmowanie płyt za naciśnięciem jednego przycisku. Wyjątkowa produktywność i sprytne innowacje zapewniają, że odpady są ograniczone do minimum, a technologia przesiewania ThermoFlexX zapewnia płynne przejścia, doskonałe bryły i drobne szczegóły w pracy liniowej.

„Wybraliśmy ThermoFlexX TFxX 48 przede wszystkim ze względu na jakość” - mówi Fazal. „Porównaliśmy maszyny kilku producentów i stwierdziliśmy, że jakość wykonania tej maszyny jest solidna, co oznacza, że można ją obsługiwać z maksymalną prędkością bez żadnych różnic w jakości obrazu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ oznacza, że możemy na nim polegać, aby zapewnić dokładną i stałą jakość przez całą dobę”.

Mówiąc konkretnie o zespole ThermoFlexX, mówi: „Osobiście uważam, że to bardzo oddani ludzie pracujący nad sprzętem i oprogramowaniem w Belgii. Oczywiste jest, że chcą tworzyć lepsze maszyny i zdobywać większy udział w rynku, ale nie próbują zarabiać więcej na częściach i materiałach eksploatacyjnych, jak to często bywa”.

Klucz zdalnego wsparcia podczas kryzysu

Jeszcze przed pandemią XSYS dysponował solidnym i wszechstronnym systemem zdalnego wsparcia. Każda maszyna ThermoFlexX jest standardowo w pełni wyposażona w funkcje zdalnego wsparcia w celu pełnej diagnostyki i wyszukiwania usterek. Bez względu na to, gdzie na świecie znajdują się klienci, mają łatwy dostęp do zespołu inżynierów XSYS, który może przeprowadzić ich przez wszelkie problemy. W rezultacie proces cyfrowy może kontynuować instalację maszyny pomimo ograniczeń COVID-19 i dodać bardzo potrzebną pojemność do ich intensywnej operacji wytwarzania płyt.

Yves Vanryckeghem, kierownik techniczny XSYS w regionie APAC, mówi: „Ta instalacja była możliwa tylko dzięki naszym zaawansowanym narzędziom zdalnym, które umożliwiają nam konfigurację i kalibrację maszyny bez konieczności przebywania na miejscu. Nie są wymagane żadne specjalne narzędzia do sprawdzania ostrości, mocy i jakości wiązki lasera, ponieważ wszystko jest wbudowane w maszynę. Oszczędza to dużo czasu i pieniędzy dla naszych klientów.”

„Yves przeprowadził wszystkie testy i skonfigurował maszynę siedząc w Singapurze” - wspomina Fazal. „Monitorował cały proces, a nawet wspierał nas przez weekend, więc nie traciliśmy czasu. Uruchomienie w ciągu zaledwie trzech dni w czasie tego globalnego kryzysu jest po prostu niesamowite!”

Podsumowuje: „Całe doświadczenie było niesamowicie płynne i dało nam poczucie bezpieczeństwa, że gdyby coś poszło nie tak podczas pandemii, możemy polegać na XSYS w celu uzyskania pełnego wsparcia. Co najważniejsze, nasz cel, jakim było zapewnienie wysokiej jakości płyt i szybszej obsługi, został osiągnięty.”

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności