Wycinane bez wykrojników - nowy stół tnący PFI B2 w ofercie DuploPoprzedni artykuł 

Firma Duplo wprowadziła w ostatnim czasie do swojej oferty nowy stół tnący PFI B2 z nożem oscylacyjnym. Umożliwia on produkcję krótkich serii personalizowanych opakowań, etykiet, kart, naklejek, puzzli, materiałów POS o nietypowych kształtach bez konieczności tworzenia wykrojników. Jak zapewnia producent oznacza to spore oszczędności dla określonych partii produkcji.

Jak podaje Duplo - możliwość wycinana różnych kształtów bez wykrojników, automatyczny podajnik, łatwe i szybkie uruchomienie urządzenia do pracy – to tylko niektóre zalety nowego stołu tnącego, które wpływają na krótszy czas realizacji danego zlecenia, a także jego całkowity, niższy koszt. To propozycja dla wszystkich drukarń i firm, realizujących prace o różnorodnych kształtach, gdzie wykrojnik generuje w sposób odczuwalny koszty produkcji, spowalnia pracę, a także dla tych, które chciałyby się uniezależnić i wykonywać wszystkie czynności związane z wycinaniem w swoich zakładach.

Maszyna posiada płaski stół, a jej działanie oparte jest na technologii cięcia cyfrowego. Narzędzia tnące, nacinające i bigujące obsługują tu takie podłoża jak karton, pianka, PCV, papier foliowany, samoprzylepny i syntetyczny (we wszystkich przypadkach maksymalna grubość wynosi 6 mm). Urządzenie pracuje z prędkością do 1000 mm/sek. W głowicy maszyny można zainstalować trzy narzędzia jednocześnie. Zadrukowany arkusz separowany jest powietrzem, a następnie pobierany automatycznie ssawkami z podajnika (którego pojemność wynosi 100 mm) i przenoszony na stół roboczy z podsysem. Jak podkreśla dostawca - operator może dokładać arkusze na podajnik podczas pracy urządzenia. Po odczytaniu znaczników oprogramowanie PFi Connect uruchamia pracę według zaprojektowanych wcześniej linii cięcia, bigowania czy nacinania. W standardowym wyposażeniu maszyny znajdują się cztery narzędzie tnące i bigujący nóż krążkowy.

Uruchamianie urządzenia jest – jak zapewnia producent – nie tylko łatwe ale także bardzo szybkie, co ma znaczenie dla codziennej pracy. Wystarczy utworzyć plik wektorowy w programach Adobe Illustrator lub w Corel Draw, a następnie nanieść linie cięcia, nacinania i bigowania. Po czym użytkownik eksportuje plik do żądanego formatu i wgrywa do oprogramowania PFi Connect. Tu przygotowuje plik do druku z kodem QR i z naniesionymi znacznikami pasowania w każdym rogu arkusza. Podczas uruchomienia pracy urządzenia kamera odczytuje kod i automatycznie rozpoczyna proces cięcia, zgodny z plikiem wektorowym wgranym do PFi Connect. Odczytuje również znaczniki i automatycznie kompensuje przesunięcia obrazu. Oprogramowanie PFi Connect pozwala również na edycję pliku np. usunięcie podwójnych linii cięcia czy bigowania, oznaczenia miejsca startu noża, a także wykonuje symulację czasu cięcia dla dużej ilości małych użytków i dobiera najbardziej optymalną ścieżkę dla danej produkcji.

Urządzenie jest już dostępne w ofercie Duplo Polska, zainteresowani proszeni są o kontakt z firmą. Jej specjaliści chętnie zaprezentują szerokie możliwości maszyny oraz jej wpływ na usprawnienie codziennej produkcji. Można je też obejrzeć na stronach: https://vimeo.com/user58310586.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności