Firma VPF używa do swoich etykiet podkładów o zrównoważonym uwalnianiu firmy MondiPoprzedni artykuł 

Wiodąca globalna grupa opakowaniowa i papiernicza Mondi nawiązała współpracę z niemieckim producentem VPF, ekspertem w dziedzinie materiałów samoprzylepnych i powłok, aby stworzyć pierwszą na świecie gamę trwałych podkładów antyadhezyjnych wykonanych z papieru z recyklingu.

Firma VPF zobowiązała się do uczynienia swoich etykiet bardziej ekologicznymi, produkując je z materiałów pochodzących z recyklingu. W kolejnym kroku chcieli, aby ich wkładki antyadhezyjne były również wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i współpracowali z Mondi, aby było to możliwe. Mondi wykorzystało swoje zorientowane na klienta podejście EcoSolutions do wspierania zaangażowania firmy VPF w zrównoważony rozwój, a dzięki EverLiner MR firmy Mondi wszystkie elementy laminatów etykietowych VPF są teraz wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

EverLiner M R firmy Mondi został wprowadzony na rynek w lutym i jest pierwszą na rynku maszynowo szkliwioną podkładką antyadhezyjną z 70% zawartością materiałów pochodzących z recyklingu. Oprócz użycia mniejszej ilości świeżych włókien, jest dostępny z papierem z certyfikatem FSC®1 lub PEFC i znacznie zmniejsza emisję CO2e w porównaniu ze standardowymi podkładami. Oznacza to, że EverLiner M R jest bardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem podkładowym do etykiet, taśm, kopert i zastosowań przemysłowych.

Ścisła współpraca w celu przetestowania i przetestowania przejścia VPF na EverLiner M R umożliwiła wdrożenie nowych rozwiązań na istniejących maszynach produkcyjnych.

Holger Steinbach, dyrektor techniczny VPF, mówi: „Funkcjonalność i wydajność EverLiner Mondi z naszą gamą etykiet samoprzylepnych jest porównywalna z konwencjonalnym podkładem, a produkt pomaga nam osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. To tylko jeden krok w naszej ekologicznej podróży, a my jesteśmy zaangażowani w tworzenie produktów, które działają lepiej dla naszej planety. Dzięki partnerstwu z Mondi możemy być teraz pewni, że cała nasza oferta jest najbardziej odpowiedzialną dostępną dla szerokiego grona naszych klientów”.

Vincenzo Pierro, Business Development Manager Labels, Mondi, dodaje: „Jako partner rozwojowy VPF ściśle współpracowaliśmy z zespołem od samego początku, oferując zrównoważoną alternatywę dla podkładu rozdzielającego bez konieczności zmiany systemu silikonowego i tworząc produkty, które są skuteczne , jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko. Dzięki naszemu podejściu EcoSolutions byliśmy w stanie zapewnić płynne przejście i pomyślne wprowadzenie produktu na bardziej zrównoważone rozwiązanie i jesteśmy dumni, że wprowadzamy na rynek ten świat jako pierwszy w etykietach”.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności