Weź udział w głosowaniu na European Carton Excellence Award 2021Poprzedni artykuł 

Właśnie rozpoczęło się publiczne głosowanie na wiodący konkurs na zrównoważony projekt opakowań w Europie - European Carton Excellence Award 2021. Pro Carton wzywa wszystkich do głosowania na swój ulubiony projekt kartonu, ponieważ opinia publiczna decyduje o zwycięzcy nagrody publiczności. Głosowanie potrwa do końca sierpnia, a zwycięzca zostanie ogłoszony podczas wirtualnego, świątecznego wydarzenia online, które odbędzie się 6 września 2021 r.

Nagroda European Carton Excellence Award jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i doświadczenia producentów i przetwórców kartonów.

Graphic Packaging International zostało zwycięzcą nagrody publiczności w zeszłym roku z wpisowym KeelClip ™. To innowacyjne rozwiązanie opakowaniowe jest ekologicznym opakowaniem puszek na napoje i zastępuje plastikowe pierścienie, które tradycyjnie trzymają puszki razem z tekturą nadającą się do recyklingu. Technologia ta już wywołała fundamentalne zmiany w branży i umożliwiła wielu producentom napojów - w tym gigantowi browarniczemu Budweiser Brewing Group UK&I - usunięcie wszystkich plastikowych pierścieni ze swoich produktów. Sama zmiana w Budweiser zmniejsza ilość odpadów z tworzyw sztucznych, które trafiają do środowiska o 250 ton rocznie.

Zgłoszenia wybrane do publicznego głosowania w tym roku reprezentują to, co najlepsze w europejskim przemyśle kartonów składanych. Krótka lista zawiera 23 rozwiązania, które obejmują szeroki zakres zastosowań, z których wiele stanowi zrównoważoną alternatywę dla konwencjonalnych opakowań na bazie paliw kopalnych. Na przykład szczoteczka do zębów bez plastiku firmy Karl Knauer i Weig Karton jest wykonana z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony i nadających się do recyklingu, a wieszak na rękawiczki Dainese firmy Lucaprint i RDM zastępuje plastikowe wiszące opakowania kartonem.

Inne wkłady są doceniane za ich estetykę i wyjątkowe wrażenia klientów, takie jak: B. GER Coffer, piękne dwuczęściowe sześciokątne opakowanie, które sprytnie otwiera się, ukazując wysokiej jakości kremy do twarzy, które przesuwają się do przodu w celu łatwego usunięcia. Innowacje nie ograniczają się jednak do opakowania, jak pokazuje model żaglówki Legallais. Wkład firm Posson Packaging i Holmen Iggesund może być używany jako zabawka dla małych dzieci lub po prostu jako dekoracja dla każdego, kto kocha żeglarstwo.

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton, skomentował: „Zawsze z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie zwycięzcy nagrody publiczności, ponieważ jest to jedyna nagroda na European Carton Excellence Awards, która nie jest przyznawana przez nasze jury ekspertów. Zawsze jestem bardzo ciekawa, na którą pracę głosowała publiczność, ponieważ tektura ma tak wiele wspaniałych właściwości, a różnorodność prac konkursowych znakomicie stawia te właściwości w centrum uwagi. Każdego roku otrzymujemy kilka naprawdę genialnych pomysłów na opakowania, które w szczególny sposób podkreślają możliwości nadruku na kartonie, podczas gdy inne skupiają się na szczególnie kreatywnym projekcie strukturalnym lub projekcie szczególnie przyjaznym dla środowiska. To sprawia, że tak trudno jest wybrać zwycięzcę, że w tym roku po raz pierwszy dajemy konsumentom możliwość wybrania trzech ulubionych projektów!”

Aby zagłosować na swojego faworyta, po prostu odwiedź witrynę Pro Carton: https://voting.procarton.com/en/ecea/

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności