SWEDBRAND podkreśli swoją innowacyjność na targach Luxe Pack w ParyżuPoprzedni artykuł 

Grupa SWEDBRAND, partner w zakresie opakowań dla najbardziej kultowych marek na świecie, zapowiedziała dziś swoją obecność na targach Luxe Pack w Paryżu, które odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 1 września w Carreau du Temple.

Podczas targów Grupa SWEDBRAND pokaże wybrane pudełka typu rigid box produkowane w swojej nowoczesnej, wysoce zautomatyzowanej fabryce w Gdańsku. Ten zakład wykorzystuje najnowszy sprzęt i materiały, aby wspierać cele zarówno Grupy SWEDBRAND, jak i współpracujących z nią marek w zakresie zrównoważonego rozwoju. Podczas targów Grupa SWEDBRAND zaprezentuje również zupełnie nowy typ hybrydowego pudełka wysokiej jakości, wykonanego z tektury falistej z dodatkowym laminatem papierowym. Pozwala to uzyskać surowiec, który powstaje przy znacznie niższych kosztach, nie wpływa na ogólną wysoką jakość pudełek, a jednocześnie może być przetwarzana w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych gdańskiej fabryki.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy zaprezentować ten nowy hybrydowy produkt na targach Luxe Pack w Paryżu” – mówi Zaid Bunni, współzałożyciel i dyrektor firmy SWEDBRAND. „Dzięki naszej zautomatyzowanej fabryce w Gdańsku, w Polsce, jesteśmy w stanie eksperymentować z szeroką gamą typów i kombinacji substratów, by tworzyć innowacyjne nowe produkty, jak to opakowanie hybrydowe, pamiętając zawsze o kwestii zrównoważonego rozwoju”.

Nowe hybrydowe pudełko z tektury falistej firmy SWEDBRAND nadaje się do obróbki mechanicznej i znacząco zmniejsza zarówno zużycie surowców, jak i koszty produkcji bez różnicy w postrzeganej jakości. Ponieważ tektura falista jest 2,5 razy lżejsza od zwykłej tektury, może być łatwo skompresowana, w przeciwieństwie do tektury szarej. „Oznacza to, że nasze nowe hybrydowe pudełka wysokiej jakości charakteryzują się mniejszym oddziaływaniem na środowisko niż konwencjonalne pudełka wysokiej jakości” – dodaje Bunni. „Mniejsza masa jest równoznaczna z redukcją emisji CO 2 podczas transportu pudełek, a możliwość ich skompresowania ułatwia również przetwarzanie po zakończeniu okresu użytkowania”.

W ramach innych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju Grupa SWEDBRAND informuje, że fabryka w Gdańsku nie zużywa wody przemysłowej i stosuje bardziej przyjazne dla środowiska kleje niezwierzęce. Papier i tektura są pozyskiwane z europejskich zakładów przemysłowych i zawierają materiały pochodzące z recyklingu oraz miazgę drzewną z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zakład jest ogrzewany za pomocą bardziej wydajnego i przyjaznego dla środowiska gazu ziemnego, a liczne okna w dachu pomagają ograniczyć potrzebę korzystania ze sztucznego oświetlenia. Między innymi dzięki tym inicjatywom zakład firmy SWEDBRAND w Gdańsku zużywa stosunkowo niewielką ilość prądu, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę produkowanych pudełek. Ponadto, co będzie można zobaczyć na targach Luxe Pack w Paryżu, eksperci firmy SWEDBRAND doskonale znają sposoby definiowania potrzeb klientów w zakresie ekonomicznych pudełek wysokiej jakości. Lokalizacja fabryki w Polsce sprawia, że transport gotowych pudełek do punktów w Europie jest nie tylko szybszy o kilka tygodni w porównaniu z czasem transportu z Azji, ale także tańszy, często nawet 10-krotnie. Eksperci firmy SWEDBRAND będą dostępni podczas targów, aby służyć doradztwem markom poszukującym innowacyjnych i atrakcyjnych rozwiązań w zakresie wysokiej jakości pudełek, które spełniają jednocześnie wymogi prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące redukcji śladu węglowego.

Więcej informacji na temat produktów i usług firmy SWEDBRAND oraz jej nowoczesnej gdańskiej fabryki produkującej wysokiej jakości opakowania typu rigid box można znaleźć na stronie Grupy Swedbrand, można się tam również zarejestrować celem umówienia indywidualnego spotkania podczas targów.

Na podstawie informacji Grupy Swedbrand

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności