Agfa na targach FESPA 2021: przemysłowe rozwiązania inkjetowe do zadrukowywania podłoży sztywnych i giętkichPoprzedni artykuł 

Targi Fespa 2021 będa pierwszą okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności nowego hybrydowego plotera inkjetowego Jeti Tauro H3300 UHS LED.
Targi Fespa 2021 będa pierwszą okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności nowego hybrydowego plotera inkjetowego Jeti Tauro H3300 UHS LED.

„Nowy początek. Nowe możliwości” – pod takim hasłem Agfa będzie prezentować swoje rozwiązania inkjetowe podczas zbliżających się targów FESPA w Amsterdamie (12-15 października br.). Firma zamierza jednocześnie celebrować stopniowe „otwieranie” się świata oraz związaną z tym możliwość spotkania się ze swoimi klientami i partnerami branżowymi.

Wśród prezentowanych przez nią podczas pokazów „na żywo” (na stoisku nr 1-E20) maszyn znajdą się m.in. niedawno wprowadzone do jej oferty: hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED (dedykowany różnym podłożom sztywnym i giętkim) oraz ploter sublimacyjny Avinci CX3200, przeznaczony do zadrukowywania tekstyliów. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku firmy Agfa będą obecni przedstawiciele jej polskiego działu inkjetowego.

„Spotkaj bestię” – pierwsze pokazy plotera Jeti Tauro H3300 UHS LED

Targi w Amsterdamie będą pierwszą okazją dla firmy Agfa do zaprezentowania jej „flagowego okrętu” wśród hybrydowych rozwiązań klasy high-end, dedykowanych rynkowi Sign & Display – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Ochrzczony przez producenta mianem „bestii” (z uwagi na jego wydajność i solidną konstrukcję) ploter obsługuje różne media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m i jest przeznaczony do realizacji wysokowydajnych prac w trybie 24/7. Jak podkreśla Agfa, najwyższa jakość druku jest tu utrzymana nawet w najszybszym trybie produkcji (przy dwóch przejściach), wynoszącym do 600 m2/h. Poza zleceniami charakterystycznymi dla rynku Sign & Display, parametry Jeti Tauro H3300 UHS LED predestynują go do obsługi prac bazujących na tekturze falistej. Dostępny jest w sześciu konfiguracjach – cztery z nich uwzględniają obsługę podłoży sztywnych (płaskich), dwa – zlecenia realizowane przy użyciu materiałów podawanych z roli. Na targach FESPA ploter będzie prezentowany w wersji z ręcznym podawaniem mediów i automatycznym odbieraniem wydrukowanych zleceń.

Kolejna nowość z oferty firmy Agfa, jaka znajdzie się na jej targowym stoisku, to Avinci CX3200. Jest to ploter sublimacyjny, dedykowany materiałom typu soft signage o szerokości maksymalnej 3,2 m. Jak podkreśla producent, umożliwia on realizację prac o żywej kolorystyce z zastosowaniem szerokiego spektrum podłoży poliestrowych, przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, np. o charakterze reklamowym bądź dekoracyjnym. Maszyna umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie materiału bądź też wykorzystanie papieru transferowego jako etapu pośredniego.

Trzecim z prezentowanych na targach FESPA urządzeń będzie Oberon RTR3300 – ploter klasy high-end, pracujący w trybie „z roli na rolę” i obsługujący podłoża giętkie o szerokości do 3,3 m. Zdaniem producenta łączy on w sobie najwyższą jakość reprodukcji z wysoką wydajnością i łatwością obsługi. Dzięki zastosowanej tu technologii utrwalania wydruków UV LED i chłodzonej wodą płycie drukowej, może on obsługiwać także materiały giętkie, wrażliwe na wysokie temperatury. Opcja podwójnej roli pozwala z kolei na zwiększenie jego wydajności przy zleceniach, gdzie możliwe jest jednocześnie zadrukowywania dwóch zwojów z materiałem o mniejszej szerokości.

Wszystkie prezentowane na targach maszyny Agfa będą sterowane stworzonym przez firmę, dedykowanym produkcji wielkoformatowej systemem workflow – Asanti. Jak podkreśla producent, znacząco usprawnia on cały proces produkcyjny, zapewnia stabilność i spójność kolorystyczną, bazując na algorytmach umożliwiających optymalizację zużycia atramentów.

W części stoiska znajdzie się specjalna strefa aplikacji, w której zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi pracami wykonanymi z udziałem poszczególnych maszyn z oferty firmy Agfa i dedykowanych im atramentom, posiadającym proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Targi będą też okazją do dyskusji z obecnymi na nich ekspertami firmy Agfa, na temat szerokich i zróżnicowanych możliwości oferowanych przez jej rozwiązania dla rynku druku wielkoformatowego.

Kolejna specjalna przestrzeń to „Strefa inkjetu przemysłowego”. Tu również znajdą się liczne próbki wydruków wykonanych z wykorzystaniem rozwiązań Agfa. Do dyspozycji gości będą przedstawiciele firmy zajmujący się przemysłowymi zastosowaniami jej maszyn i materiałów. Wśród promowanych w tej części stoiska zintegrowanych rozwiązań znajdą się m.in.: Alussa – dedykowane zadrukowywaniu naturalnej skóry oraz InterioJet – przeznaczone do zadrukowywania warstw składowych laminatów. Firma zaprezentuje też produkowane we własnym zakresie wysokowydajne atramenty inkjetowe, zarówno UV jak i wodne pigmentowe. Znajdują one zastosowanie przy szerokiej gamie aplikacji przemysłowych, realizowanych przy ścisłej współpracy z partnerami korzystającymi z nich na bazie umów OEM, jak też z ich klientami.

„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów FESPA – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca działem druku inkjetowego w Polsce. – Będą miały one dla nas szczególny wydźwięk, gdyż spotkamy się z naszymi klientami i partnerami biznesowymi po wielu miesiącach przerwy w organizowanych w skali świata wydarzeniach branży, z drugiej strony zaś – pokażemy na nich kilka zupełnie nowych rozwiązań, do tej pory anonsowanych jedynie w konwencji online. Cieszymy się ogromnie z możliwości pokazania w przestrzeni targowej naszych flagowych rozwiązań w obszarze druku hybrydowego – Jeti Tauro H3300 UHS LED, jak też realizacji prac typu soft signage na materiałach poliestrowych – Avinci CX3200. Raz jeszcze zapraszamy do Amsterdamu”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności