Gleitsmann Security Inks ogłasza pomyślne wprowadzenie funkcji bezpieczeństwa mouveGSI i obchody 175-leciaPoprzedni artykuł 

Nowy tusz do sygnalizacji świetlnej firmy GSI
Nowy tusz do sygnalizacji świetlnej firmy GSI

Łatwiejsze sprawdzanie banknotów i innych bezpiecznych dokumentów – jest to możliwe dzięki innowacyjnemu zabezpieczeniu mouveGSI opracowanemu przez Gleitsmann Security Inks (GSI), spółkę zależną hubergroup. W świetle UV atrament funkcyjny pokazuje przejście kolorów i efekt poświaty, gdy źródło światła jest wyłączone. Ten „efekt sygnalizacji świetlnej” można sprawdzić za pomocą istniejących narzędzi i czujników. Klient banknotów z Azji już z powodzeniem korzysta z mouveGSI.

Aby osiągnąć ten niezwykły efekt w jednym atramencie, GSI korzysta z zastrzeżonego know-how, które zostało opracowane w niecały rok wraz ze swoim partnerem Leuchtstoffwerk Breitungen (LWB), producentem materiałów luminescencyjnych, specjalnych chemikaliów i unikalnych rodzajów pigmentów opartych na Niemcy. Efekt sygnalizacji świetlnej łączy dobrze znane obrazy UV z fosforescencją i ruchomym efektem zmieniających się kolorów (czerwony, żółty, zielony), które nie były wcześniej znane w branży. Funkcja może być sprawdzona przez funkcjonariuszy policji, sprzedawców detalicznych, ekspertów od banknotów i maszyny sortujące przy użyciu istniejących narzędzi lub czujników. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na www.mouve.ink.

Będąc specjalistą w zakresie atramentów o wysokim poziomie bezpieczeństwa, berlińska firma dostarcza produkty do różnych państwowych i komercyjnych drukarni do zabezpieczeń na całym świecie. Od 1976 roku jest częścią międzynarodowego producenta atramentów i chemikaliów specjalistycznych hubergroup iw przyszłym roku będzie obchodzić 175-lecie istnienia razem ze spółką macierzystą.

Heiner Klokkers, Prezes Zarządu hubergroup, komentuje: „Jestem niezwykle dumny z niedawnego rozwoju naszego specjalistycznego podmiotu GSI. Po rekordowym roku przychodów w 2020 r., 2021 r. przyniesie kolejny rekord w historii. mouveGSI to wyjątkowe zabezpieczenie, które zostało już przyjęte przez azjatyckiego klienta banknotów zaledwie kilka miesięcy po jego wprowadzeniu na rynek. Dziś ściśle współpracuję z kadrą zarządzającą GSI przy definiowaniu kolejnych inicjatyw strategicznych, które zapewniają kontynuację solidnej strategii rozwoju GSI, będącej wysoko rentowną częścią hubergroup. Nie mogę się doczekać, aby w przyszłym roku świętować 175 lat z klientami, partnerami i pracownikami GSI”.

W swojej siedzibie w Berlinie, Niemcy, GSI zatrudnia 75 wysoko wykwalifikowanych pracowników, fizyków, chemików oraz ekspertów handlowych i generuje roczny obrót rzędu dwucyfrowych milionów euro.

Na podstawie iinformacji firmy hubergroup

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności