Hydrolube - dodatek do roztworów nawilżających jednym z hitów sprzedażowych firmy ABC/Allied Pressroom Products EuropePoprzedni artykuł 

ABC/Allied Pressroom Products Europe to producent różnych rozwiązań z obszaru chemii drukarskiej, znajdujących zastosowanie w druku offsetowym: arkuszowym, heatsetowym oraz coldsetowym. W ubiegłym roku osiągnął on po raz kolejny przyrost obrotów, bez zakłóceń realizując dostawy zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Jednym z produktów, jakie odnotowały w tym okresie największy wzrost sprzedaży, był Hydrolube – dodatek do roztworów nawilżających. Podobnie, jak niemal wszystkie – poza proszkiem drukarskim – rozwiązania z oferty firmy, jest on wytwarzany w jej podwarszawskim zakładzie produkcyjnym i stąd dostarczany do klientów z całego świata.

„Hydrolube to nasz kolejny, innowacyjny produkt stworzony z myślą o drukarniach arkuszowych, bazujących na technice offsetowej – mówi Konrad Lewandowski, kierujący ABC/Allied Pressroom Products Europe. – Jest to dodatek do roztworów nawilżających każdego typu. Co istotne, może być dozowany w dowolnej konfiguracji bufora, tj. zarówno uwzględniającej zastosowanie alkoholu izopropylowego, jak też eliminującej jego obecność. Jego receptura zakłada możliwość wykorzystania Hydrolube w każdym układzie nawilżającym, co potwierdzają liczne jego wdrożenia w polskich i zagranicznych drukarniach oraz rosnąca sprzedaż tego środka na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy”.

Wśród kluczowych zalet Hydrolube producent wymienia redukcję pyłu papierowego, osadzającego się na obciągach gumowych oraz ochronę emulsji pokrywającej formy drukowe przed nadmiernym wytarciem. „Zastosowanie tego środka zmniejsza tym samym częstotliwość przestojów maszyny z uwagi na konieczne mycie obciągów gumowych – dokonuje się go dwa razy rzadziej. W efekcie – redukuje on ilość generowanej makulatury nawet do 50% i globalne zużycie papieru nawet o 2%. Hydrolube to także – za sprawą lepszego smarowania i zwilżenia powierzchni obciągów – mniejsze ryzyko zerwania się wstęgi papieru (w przypadku jego zastosowania w maszynie zwojowej) oraz niższa ilość zmywacza i czyściwa niezbędnego przy danym nakładzie – dodaje Konrad Lewandowski. – Co równie istotne, środek ten znacząco obniża poziom prowadzenia wody w maszynie drukującej. Wpływa też na szybkie uzyskanie równowagi wodno-farbowej po przestojach”.

Wyższa wydajność i proekologiczność produkcji poligraficznej

„Wszystkie te aspekty wdrożenia Hydrolube pozwalają obniżyć koszty drukowania i zużycia podłoży oraz środków chemicznych, a co za tym idzie – zredukować koszt realizacji danego zlecenia i zwiększyć wydajność całego procesu poligraficznego z nim związanego – kontynuuje Konrad Lewandowski. – Co oczywiste, mniej chemii i redukcja makulatury to niższa ilość odpadów poprodukcyjnych, a więc większa przyjazność dla środowiska naturalnego. Hydrolube doskonale współpracuje z naszym buforem bezalkoholowym All Star Fount (redukującym ilość IPA w druku nawet do zera), więc wdrożenie tego rodzaju zestawu to optymalne rozwiązanie dla każdej „zielonej” drukarni. Zakłady poligraficzne, które zwracają szczególną uwagę właśnie na aspekty ekologiczne, z pewnością zainteresuje też inny parametr związany z zastosowaniem Hydrolube: brak jest tu emisji wolnych środków organicznych do atmosfery, a co za tym idzie – związanych z tym opłat . Poza walorem środowiskowym, brak VOC to także większe bezpieczeństwo dla operatorów i innych pracowników drukarni przebywających w hali maszyn. Podsumowując, środek ten ma bardzo pozytywny i bezpośredni wpływ na większą proekologiczność produkcji poligraficznej”.

„Made in Poland”

Hydrolube – podobnie jak niemal cała chemia drukarska marki ABC/Allied – jest produkowany i konfekcjonowany w zakładzie wytwórczym firmy, który od niedawna mieści się w Starej Iwicznej k. Warszawy. Koncentracja kluczowego asortymentu w jednym miejscu, a także nowa lokalizacja mają – jak podkreśla Konrad Lewandowski – istotny wpływ na sprawność procesu produkcyjnego i kwestię dostaw: „Niemal wszystkie hity sprzedażowe naszej marki – bufor All Star Fount, środki myjące i regenerujące do wałków i obciągów (Blast) oraz duktorów wodnych (MRC 88), a także wspomniany specyfik Hydrolube, są recepturowane i wytwarzane w Polsce. Daje nam to dużą przewagę nad konkurencją, zwłaszcza lokalną, a dla klientów jest gwarancją terminowych, niezakłóconych dostaw. W tym roku znacząco powiększymy naszą przestrzeń magazynową, posadowimy też nowy kontener do przechowywania surowców, co jeszcze bardziej poprawi naszą elastyczność i potencjał w obszarze logistyki i magazynowania”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności