Kornit Digital and Fashion-Enter przywracają produkcję mody i tekstyliów w Wielkiej Brytanii dzięki zrównoważonej, cyfrowej produkcji na żądaniePoprzedni artykuł 

Kornit Digital Ltd. (NASDAQ: KRNT), światowy lider na rynku zrównoważonych, cyfrowych technologii produkcji mody i tekstyliów na żądanie oraz Fashion-Enter – przedsiębiorstwo społeczne, które stara się być centrum doskonałości w zakresie pobierania próbek, oceniania, produkcji oraz uczenia się i rozwijania umiejętności w branży mody i tekstyliów – ogłoszono dziś pierwsze w swoim rodzaju Centrum Innowacji Fashtech w Londynie.

Centrum jest w pełni wspierane przez rewolucyjną firmę Kornit Digital, która ma na celu sprowadzenie mody na żądanie i masowego dostosowywania masy tekstylnej z powrotem do Wielkiej Brytanii i została zaprezentowana 3 i 4 marca 2022 r. w najnowocześniejszym zakładzie szkoleniowym i produkcyjnym Fashion-Enter , cyfrowe rozwiązania produkcyjne bezpośrednio na tkaninę i bezpośrednio na odzież.

Według raportu Kornit Digital Impact and Environmental, Social and Governance (ESG), 30 procent produkcji tekstyliów to nadprodukcja, podczas gdy 95 procent marnotrawstwa wody powstaje, ponieważ firmy na całym świecie poszukują bardziej zrównoważonej przyszłości dzięki dostosowanym, kreatywnym ofertom działającym w czasie rzeczywistym. Korzystając z własnych, usprawnionych, przyjaznych dla środowiska technologii produkcji cyfrowej, Kornit Digital przekształca branżę modową dzięki bardziej wydajnym i zrównoważonym procesom. Według tego samego raportu do 2026 r. systemy firmy będą zużywać do 95 proc. mniej wody, 94 proc. mniej energii i emitować o 83 proc. mniej gazów cieplarnianych.

Oprócz podkreślania możliwości produkcyjnych, które minimalizują ślad węglowy, Centrum Innowacji Fashtech służy jako prototyp dla marek i dostawców, którzy chcą złagodzić złożoność logistyczną, czas wprowadzenia produktu na rynek i ryzyko związane z łańcuchem dostaw poprzez zbliżenie produkcji do konsumenta końcowego. Eliminując nadprodukcję i produkcję na żądanie, ten model nearshoringu zwiększa rentowność nawet na rynkach o wysokim poziomie regulacji i wysokich kosztach, jednocześnie przyczyniając się do lokalnych gospodarek i usuwając odpady związane z transportem.

„Ponieważ ekosystem naszego partnera rozwija się na całym świecie, dostosowując się do liderów, takich jak Fashion-Enter, firmy zdają sobie sprawę, jak potężna może być zrównoważona, cyfrowa produkcja na żądanie i niezliczone nieodłączne korzyści, jakie zapewnia” – powiedział Chris Govier, prezes na Europę, Bliski Wschód i Afryka, Kornit Digital. „Z przyjemnością prezentujemy te technologie w naszym nowym wspólnym Centrum Innowacji Fashtech i sprowadzamy produkcję na żądanie z powrotem do Wielkiej Brytanii. Niezależnie od tego, czy jesteś marką, dostawcą odzieży, dostawcą tkanin na zamówienie, czy kreatywnym projektantem zastanawiającym się, jak poradzić sobie z kolejnymi poważnymi zakłóceniami na rynku, rozwijać linie produktów, tworzyć bardziej eko-odpowiedzialną i odpowiedzialną halę produkcyjną – lub po prostu chcesz mniej marnować – Centrum Innowacji pomoże Ci osiągnąć te cele.”

Służąc jako miejsce realizacji i akademia w zakresie produkcji szkoleniowej, Centrum obejmuje zarówno systemy Kornit Presto bezpośrednio na tkaninę, jak i Kornit Atlas MAX bezpośrednio na odzież, a także liczne narzędzia i systemy do projektowania graficznego i przepływu pracy umożliwiające cięcie i operacje szycia w ramach kompleksowego cyklu „od piksela do paczki do domu”. Konsolidacja procesu w jednej lokalizacji pomaga zachować pełną widoczność i kontrolę operacji i produktów. Idąc krok dalej dla twórców i marek, odwiedzający mogą zapoznać się z KornitX Global Fulfillment Network, umożliwiającą klientom tworzenie zarówno nowych kanałów sprzedaży, jak i dostępności, aby umożliwić produkcję na żądanie. Uczestnicy mogą zobaczyć, jak jednoetapowa cyfrowa technologia produkcji Kornit umożliwia nieograniczoną ekspresję graficzną przy użyciu mniejszej powierzchni, zasobów, odpadów i czasu — a wszystko to przy wyższych marżach.

„To Centrum Innowacji umożliwia uchwycenie pełnego, kompleksowego procesu produkcyjnego w jednym, jednym miejscu” — powiedziała Jenny Holloway, dyrektor generalna Fashion-Enter. „Piękno drukowania na żądanie oznacza, że nie ma minimum, więc możemy wyprodukować jedną odzież lub nawet 30 000 sztuk odzieży tygodniowo ze wszystkich lokalizacji przy tej samej stałej cenie. Tutaj możemy również szkolić przyszłe pokolenia w zakresie właściwego sposobu produkcji odzieży na dziś, odpowiadającej na zapotrzebowanie, przy minimalnych stratach — etycznych i zrównoważonych. To przyszłość mody i tekstyliów”.

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności