Sun Chemical wprowadza na rynek ElvaJet Topaz SC - nową farbę sublimacyjną do zadrukowywania podłoży tekstylnych"Poprzedni artykuł 

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty ElvaJet Topa SC – nowej farby sublimacyjnej i towarzyszącego jej systemu zarządzania barwą. Są one dedykowane produkcji z udziałem tekstyliów. Firma podkreśla, że rozwiązanie to bazuje na jej wieloletnich doświadczeniach w tym segmencie (zwłaszcza w kontekście zastosowania tu technologii sublimacyjnej), jak też na szeroko rozumianym rynku druku cyfrowego.

Sun Chemical podaje, że nowe rozwiązanie uwzględnia większe otwory, przez które dozowana jest farba, co zwiększa dokładność jej natryskiwania, a w konsekwencji – usprawnia cały proces produkcji i ułatwia pracę operatorowi maszyny. W rezultacie – co podkreśla producent – uzyskiwana jest większa kompatybilność systemu, niezawodność druku a przy tym w mniejszym stopniu jest on zależny od kształtu fali. Zwiększona zostaje jakość reprodukowanego obrazu, przy jednoczesnej optymalizacji nanoszenia kropel atramentu niezależnie od ich rozmiaru. Dzięki temu, jak dodaje Sun Chemical, możliwe staje się naniesienie dowolnego nadruku bez kompromisów pod względem jakościowym. Koncentrując się w szczególności na procesie natryskiwania atramentu na podłoże, receptura ElvaJet Opaz SC ma – w zamierzeniach producenta – zapewniać najwyższy poziom kontroli aplikowanych kropel (w kontekście ich zróżnicowania) i kompatybilności farby ze wszystkimi głowicami marki Kyocera.

Poza ułatwieniem pracy operatorowi, nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o uzyskaniu maksymalnie wysokiego odwzorowania koloru przy zastosowaniu zarówno powlekanych jak i niepowlekanych papierów transferowych. Tym samym – jak podkreśla producent – ElvaJet Topaz SC przyczynia się do redukcji odpadów, gdyż obniżane jest tu zużycie samej farby; mniejsza jej warstwa pozostaje też na papierze transferowym. Nowa farba posiada certyfikat Eco-Passport by OEKOTEX (bez jakichkolwiek ograniczeń), co oznacza, że dowolny materiał tekstylny zadrukowany z udziałem Topaz SC nie musi być na nowo testowany w kontekście jego zgodności ze standardem Oeko Tex Class 100.

Pete Saunders, Global Director – Digital Businesses w firmie Sun Chemical, mówi: „Wiele drukarń specjalizujących się w tekstyliach poszukuje farby umożliwiającej nieprzerwaną i bezstresową produkcję. Sun Chemical wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzając na rynek rozwiązanie, które łączy w sobie naszą bogatą wiedzę w obszarze tekstyliów, znajomość technologii sublimacyjnej i doświadczenia na rynku druku inkjetowego. W efekcie możemy zaoferować farbę sublimacyjną, która eliminuje konieczność jakichkolwiek kompromisów względem reprodukcji barwnej, jakości drukowania czy efektywnego czasu pracy maszyny. Produkt ten jest najnowszym rozwiązaniem, będącym owocem programu dotyczącego nowych technologii, wdrażanego obecnie przez Sun Chemical. Ma ono zoptymalizować pracę wszystkich drukarń tekstylnych, oferując najwyższej jakości kolor i nadruk, a zarazem niezawodność procesu, zapewniając za każdym razem najlepszy finalny efekt”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności