ElvaJet Onyx SB - kolejna nowość rynkowa firmy Sun Chemical skierowana na rynek druku na tekstyliachPoprzedni artykuł 

ElvaJet Onyx SB to nazwa nowej farby sublimacyjnej, jaką firma Sun Chemical wprowadziła na rynek z myślą o zadrukowywaniu podłoży tekstylnych w ploterach wielkoformatowych. Producent podkreśla, że łączy ona w sobie wysoką jakość i prostotę w użytkowaniu.

Sun Chemical dodaje, że ElvaJet Onyx SB uwzględnia zapotrzebowanie rynkowe na realizację długich nakładów realizowanych pomiędzy kolejnymi procesami czyszczenia maszyny. Z kolei prosty proces konwersji farby umożliwia niemal natychmiastowy druk i szybkie przezbrojenie plotera. Zaawansowana receptura ElvaJet Onyx SB zapewnia – zdaniem producenta – najwyższą wydajność przy utrzymaniu maksymalnego efektywnego czasu wykorzystania maszyny, bez zbędnych interwencji ze strony operatora. Nowa farba jest też kompatybilna z szeroką gamą papierów transferowych, w efekcie czego uzyskiwane wydruki cechuje – jak zaznacza Sun Chemical – bardzo wysoki poziom jakości i odwzorowania barw, m.in. w kontekście głębokich czerni. ElvaJet Onyx SB jest dostępna w 1-litrowych butelkach bądź 2-litrowych workach typu pouch.

Sun Chemical podkreśla, że wprowadzając na rynek kolejną w ostatnim czasie nową farbę sublimacyjną, firma po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych rozwiązań skierowanych na rynek zadrukowywania tekstyliów. Przy jej tworzeniu połączono wiedzę i doświadczenie zespołów badawczo- rozwojowych Sun Chemical z należących do niej Centrum Rozwoju Tekstyliów w Morges (Szwajcaria) i laboratorium działającego w obszarze farb do druku cyfrowego w Midsomer Norton (Wielka Brytania). W rezultacie powstała farba wychodząca – zdaniem producenta – naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na wydruki o wysokiej intensywności barw i ostrości obrazu, bez kompromisu pod względem wydajności i jakości.

Pete Saunders, Global Director, Digital Businesses w firmie Sun Chemical, mówi: „Biorąc pod uwagę coraz większą różnorodność maszyn wielkoformatowych dostępnych na rynku, dobór właściwego rozwiązania farbowego może być prawdziwym wyzwaniem. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Sun Chemical zintensyfikował swoje prace badawczo-rozwojowe w obszarze druku na tekstyliach, bazując na zbieranych z rynku informacjach zwrotnych od klientów i definiując odpowiednią agendę rozwoju dla tego działu”.

Simon Daplyn, Product & Marketing Manager w dziale Sun Chemical, zajmującym się farbami do cyfrowego zadrukowywania tekstyliów uzupełnia: „Mając za sobą dekady doświadczeń w obszarze cyfrowych farb i atramentów, Sun Chemical jest obecnie liderem w dziedzinie rozwoju i produkcji tego typu asortymentu. W połączeniu z naszą bogatą wiedzą ekspercką dotyczącą rynku tekstyliów i znajomością specyficznych potrzeb ploterów sublimacyjnych, stworzyliśmy tę innowacyjną serię nowych farb. Wnoszą one nową jakość i wartość dodaną dla całego rynku. Co więcej, ElvaJet Onyx posiada certyfikat Eco-Passport Oeko-Tex (bez jakichkolwiek ograniczeń), co oznacza, że dowolny materiał tekstylny zadrukowany z udziałem farby (Topaz SC) nie musi być na nowo testowany w kontekście jego zgodności ze standardem Oeko-Tex Class 100”.

Na podstawie informacji firmy Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności