Festiwal Poligrafa – wystawa prac uczniowskichPoprzedni artykuł 

21.04.2022 r. w ramach Festiwalu Poligrafa i Dnia Otwartego w Zespole Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie miały miejsce warsztaty dla uczniów w formie zajęć dodatkowych. W holu głównym w szkole odbyła się prezentacja prac uczniowskich z pracowni fotografii reklamowej. Uczniowie przygotowali prace fotograficzne (m.in.: fotografia architektury, interpretacja obrazu, moda, fotografia portretowa, wizytówka na teamsy) i projekty graficzne, które zaprezentowane zostały w formie zbiorowej wystawy.

W szkole odbyły się warsztaty z fotografii modowo-reklamowej (Agnieszka Dziedzic-Migdalska), warsztaty Przygotowanie pliku do drukowania (Agata Kosno-Jaczewska), Praca z tabletami graficznymi (Katarzyna Kośmider ), Drukowanie wypukłe (Rafał Michno), Drukowanie 3D i obróbka introligatorska (Jacek Pawelec), Wykonywanie form CtP (Mirosław Nestoruk) Drukowanie offsetowe (Andrzej Szafrański ).

W czasie warsztatów uczniowie wykonywali różnorodne projekty m.in. w pracowni druku offsetowego uczniowie drukowali oraz prezentowali prace na maszynie offsetowej, na warsztatach fotografii modowej uczniowie wykonywali portret przy świetle beauty, retuszowali zdjęcia i przygotowywali do druku.

W pracowni z tabletami graficznymi powstawały indywidualne projekty graficzne. Na warsztatach druku wypukłego uczniowie wykonywali odbitki w technice druku wypukłego, formę drukową przygotowała uczennica szkoły. Uczniowie pokazywali odwiedzającym szkołę jak wykonuje się odbitkę graficzną. Odwiedzający mogli zabrać odbitkę do domu z autografem autorki projektu. Na zajęciach Przygotowanie pliku do drukowania – uczniowie wykonywali fotomontaż w programie Adobe Photoshop.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności