Mark Andy zaprasza na Open House - "Siła druku hybrydowegoPoprzedni artykuł 

Siła druku hybrydowego Forum 2018_MarkAndyPoland
Siła druku hybrydowego Forum 2018_MarkAndyPoland

Firma Mark Andy zaprasza na pierwsze po dłuższej przerwie wydarzenie z cyklu Open House dla gości z całego świata, zatytułowane „Siła druku hybrydowego”. Organizuje je dwóch odsłonach: 31 maja odbędzie się spotkanie w siedzibie firmy w Warszawie, połączone z pokazem maszyn „na żywo”.

Zaprezentuje tu swoje innowacyjna rozwiązania do drukowania etykiet, uwzględniając takie aspekty druku hybrydowego jak: optymalizacja produkcji, dywersyfikacja produkcji zleceń o różnych nakładach czy personalizacja grafiki i treści w druku cyfrowym. 1 czerwca tę samą problematykę z wystąpieniami i pokazami maszyn firma zaprezentuje on line. Ta część Open House skierowana jest do wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć do Warszawy. Rejestracji na oba spotkania można dokonać na stronach: http://info.markandy.com/openhouse-poland-2022.

„Jest nam niezmiernie miło, że możemy – po dłuższej przerwie – spotkać się z obecnymi i potencjalnymi klientami, zainteresowanymi naszymi nowymi rozwiązaniami w zakresie druku hybrydowego i fleksograficznego - mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy. - Chcemy w wyjątkowy sposób celebrować ten fakt, dlatego proponujemy dwie odsłony Open House w części merytorycznej. Wszystko po to, aby być bliżej z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami. Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą inspiracją dla wszystkich uczestników, dostarczą im ciekawych informacji i pomysłów, które okażą się przydatne dla ich biznesów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie technologia hybrydowa i jej możliwości. Chcemy zaprezentować szanse jakie jej wdrożenie otwiera zarówno przed drukarniami, które od lat zajmują się produkcją etykiet w technologii tradycyjnej, jak też dla tych, które – obserwując rynek – mają w planach dywersyfikację produkcji i poszukują tego typu rozwiązań. Jako wiodący producent maszyn wąskowstęgowych oraz urządzeń wykańczających do produkcji etykiet, rozumiemy ten wciąż zmieniający się rynek i obecne na nim trendy. Starając się wspierać w różny sposób działające na nim firmy, oferujemy rozwiązania, które są odpowiedzią na nie, a także chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Podczas Open House będziemy również do dyspozycji naszych gości”.

Agenda spotkania zakłada krótkie wprowadzenie ze strony organizatora – przedstawiciela firmy Mark Andy, a następnie prezentacje trzech hybrydowych maszyn z oferty tego producenta oraz nowego oprogramowania automatyzującego produkcję etykiet – sMART Link. Pokazy sprzętu rozpoczną się od maszyny Digital Series iQ. Jak podkreśla Mark Andy, to modułowe, wydajne urządzenie bazuje na platformie maszyny fleksograficznej Evolution Series E5. Dzięki temu oferuje podobny potencjał w perspektywie jej dalszej rozbudowy, można ją również wyposażyć w szereg opcji w zakresie wykańczania i uszlachetniania. Tu - zdaniem producenta - na szczególną uwagę zasługuje nowy semirotacyjny moduł sztancowania VDC-SR, oferujący wyższą wydajność względem tradycyjnego rozwiązania. Mark Andy dodaje, że wyróżnia ją także wszechstronność – otwiera bowiem dla jej użytkowników liczne, nowe rynki, zwłaszcza te bazujące na zleceniach niskonakładowych i personalizowanych. Szersze spektrum aplikacji wynika też ze zróżnicowanego portfolio podłoży, jakie można w niej zastosować. Maszyna obsługuje m.in. standardowe oraz wrażliwe na docisk papiery i folie, zawieszki czy niskogramaturowe kartony. Jest to rozwiązanie skierowane do firm o różnych możliwościach budżetowych. Relatywnie niski wkład kapitałowy i atrakcyjne koszty związane z jej codzienną eksploatacją to – jak podaje producent – kolejne zalety tego rozwiązania. Digital Series iQ pracuje z prędkością 50 m/min. w trybie wysokojakościowym i 70 m/min. w trybie „high-speed”, co oznacza – jak podaje Mark Andy - wydajność 4-krotnie wyższą niż w przypadku konwencjonalnych maszyn pracujących off-line.

Kolejną z prezentowanych podczas Open House maszyn będzie Digital Series HD z modułem Distorun. Maszynę tę firma Mark Andy określa jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), z uwagi na połączenie w niej technologii cyfrowej (inkjetowej) z konwencjonalnymi modułami do uszlachetniania i wykańczania wydruków (np. tłoczenia folią, złocenia, sztancowania itd.). Obsługuje ona szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve, o szerokości do 431 mm, a jej konfiguracja może być każdorazowo dopasowana do potrzeb klienta. Urządzenie będzie prezentowane ze specjalnym modułem do uszlachetniania firmy Kurz - Distorun. Rozwiązanie to – jak podaje jego producent - zapewnia nie tylko oszczędności w zakresie ilości folii wykorzystywanej do uszlachetniania, ale może być również zastosowane przy zabezpieczaniu druków, umożliwiając realizację trudnych do podrobienia hologramów.

Trzecia prezentacja będzie uwzględniać maszynę tonerową Digital Pro 3. Urządzenie pracuje z prędkością maksymalną 23,4 m/min., drukuje w trybie CMYK. Wśród dodatkowych opcji jego wyposażenia Mark Andy wymienia m.in. wielofunkcyjny zespół fleksograficzny oraz dwa rodzaje modułów sztancujących: pojedynczy bądź semirotacyjny (z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie inline). Wśród mediów, jakie można wykorzystywać w tych maszynach, producent wymienia m.in. folię winylową czy PVC.

Poza maszynami podczas Open House prezentowane będzie także nowe oprogramowanie sMART Link, umożliwiające monitorowanie pracy urządzeń w czasie rzeczywistym, a także zbieranie bieżących informacji produkcyjnych. Można je wdrożyć zarówno w nowo instalowanych, jak też już działających maszynach, zarówno Mark Andy, jak też producentów zewnętrznych. Jak podkreśla firma, jest ono pomocne operatorom w kontekście wprowadzania natychmiastowych korekt w procesie produkcyjnym, zaś osoby nadzorujące produkcję wspiera w podejmowaniu strategicznych decyzji na bazie zebranych danych. Tym samym – jak podkreśla Mark Andy – oprogramowanie sMART Link zwiększa efektywność wykorzystania parku sprzętowego i wpływa na proekologiczność procesu produkcyjnego.

Całość pokazów Mark Andy zakończy krótką prezentacją dotyczącą firmy, innych jej rozwiązań, a także trendów rynkowych, a wydarzenie zakończy otwarta dyskusja z uczestnikami. „Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Open House wynagrodzi naszym klientom brak odwołanych w ostatniej chwili targów Labelexpo Europe i dostarczy im wielu ciekawych pomysłów. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu, a tych, którzy nie będą mogli do nas osobiście dotrzeć – do udziału w imprezie online następnego dnia” – podsumowuje Lena Chmielewska-Bontron.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności