Canon na FESPA 2022 – trzy nowe premiery rozwiązań do druku wielkoformatowegoPoprzedni artykuł 

Podczas trwających w Berlinie targów druku FESPA 2022 Canon zaprezentował:

  • unikatową technologię FLXfinish + , która przy wykorzystaniu jednego zestawu atramentów UVgel umożliwia tworzenie grafik z matowym, błyszczącym lub mieszanym wykończeniem,
  • najszybsze urządzenia w rodzinie ploterów płaskich Arizona – dwa modele Arizona 6100 Mark II,
  • oprogramowanie PRISMA XL Suite, stworzone dla twórców grafik oraz dostawców usług druku wielkoformatowego, aby pomóc im tworzyć bezkonkurencyjne, inspirujące projekty w dużym formacie.

Jedno kliknięcie, jeden projekt, dwa wykończenia – technologia FLXfinish +

Seria ploterów rolowych Canon Colorado znana jest już z możliwości wybrania wykończenia: delikatny, jedwabisty mat albo żywy, dynamiczny błysk. Następnym krokiem w rozwoju serii jest zaprezentowana właśnie technologia FLXfinish + , dająca unikalną możliwość wykończenia mieszanego: łączącego w sobie mat i błysk, dostępnego na żądanie za pomocą naciśnięcia jednego przycisku.

Dzięki wprowadzeniu tej technologii, dostawcy usług druku mogą zagwarantować swoim klientom wiele nowych możliwości – od wyjątkowych projektów ozdabiających komercyjne przestrzenie, poprzez niezwykłe, przyciągające wzrok etykiety, aż po fantastyczne efekty drukowanych aranżacji wnętrz.

Opatentowana technologia UVgel umożliwia uzyskanie tego niezwykłego efektu bez użycia dodatkowego lakieru czy innych materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, wszystko to odbywa się ramach jednego, w pełni zautomatyzowanego procesu. Nowe wykończenia można zatem uzyskać bez wydłużania czasu drukowania i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Technologia FLXfinish + będzie wykorzystywana we wszystkich ploterach serii Colorado 1650s oraz – na życzenie użytkownika – w modelach Colorado 1630s. Będzie ją także można zainstalować w już wykorzystywanych przez użytkowników maszynach 1630s i 1650s. Canon kładzie tym samym nacisk na maksymalne upraszczanie pracy ze swoimi urządzeniami.

Nowa Arizona 6100 Mark II, najszybszy ploter płaski w portfolio Canon

Zaprojektowany z myślą o wysokich nakładach wielkoformatowych wydruków, najnowszy przedstawiciel kolejnej generacji serii Arizona to urządzenie niezawodne i łatwe do integracji z już wykorzystywanymi rozwiązaniami oraz systemami. Arizona 6100 Mark II jest najszybszym ploterem płaskim w całej tej wiodącej na świecie rodziny maszyn. Wyróżnia go prędkość druku nawet do 220m 2 na godzinę i możliwość zadrukowania aż 300 tys. m 2 w skali roku.

Nowy ploter dostępny jest w dwóch modelach. Pierwszy z nich to Arizona 6100 XTS Mark II, stworzony przede wszystkim dla tych przedstawicieli branży druku, którzy w codziennej pracy wykorzystują szeroką gamę podłoży. Wersja XTS zapewnia niezależną kontrolę nad strefami podsysu, co oznacza, że operator może symultanicznie wykonywać kilka projektów, wykorzystywać nietypowe kształty nośników albo stosować różne modele pracy nad poszczególnymi projektami.

Z kolei drugi model, Arizona 6100 XTHF Mark II, wykorzystuje nowatorską technologię Arizona High-FLOW. To wersja stworzona dla dostawców usług druku, którzy specjalizują się w wielkoformatowych projektach opakowań lub w druku na bardziej wymagających podłożach, które mogą nieidealnie pokrywać strefę podsysu (takich jak tektura falista albo sklejka). Technologia Arizona High-FLOW efektywnie utrzymuje podłoże na swoim miejscu, a wytworzone ciśnienie ssące jest aż o 15 razy silniejsze niż w przypadku modelu Arizona XTS.

Plotery Arizona 6100 Mark II wyposażone są w najnowsze innowacje techniki, które wydajnie wspomagają codzienną pracę ich użytkowników. Dzięki przyszłościowemu interfejsowi programowania aplikacji (API) operator może łatwo zintegrować urządzenie z pobocznymi systemami, służącymi np. do zarządzania lub księgowości. To wszystko tworzy warunki do wydajnej, zautomatyzowanej pracy w ramach całego przedsiębiorstwa.

PRISMA XL Suite

Bazując na sukcesie aplikacji do zarządzania drukiem z rodziny PRISMA, Canon przedstawia także nowe oprogramowanie PRISMA XL Suite, stworzone z myślą o twórcach grafiki wielkoformatowej i przedstawicielach branży druku. Jego podstawowe cele to umożliwienie szybszej, zautomatyzowanej produkcji wysokojakościowego druku wielkoformatowego, a tym samym – maksymalne wykorzystanie maszyn i ograniczenie ich przestojów.

Całość PRISMA XL Suite dzieli się na:

  • PRISMAguide XL, następcę oprogramowania Arizona Xpert (dostępnego także w przypadku ploterów rolowych Colorado). Dostępne od teraz oprogramowanie PRISMAguideXL to potężne, łatwe w użyciu narzędzie do automatyzacji i uproszczenia przygotowania druku. Intuicyjne rozwiązania gwarantują zachowanie ustawień wykorzystywanych do wydruku poszczególnych rodzajów projektów, dzięki czemu przyszłe wydruki mogą być przygotowywane dużo szybciej i wydajniej.
  • PRISMA remote app – użytkownicy tej aplikacji mogą zdalnie monitorować wszystkie procesy druku, niezależnie od pory dnia i nocy.
  • PRISMAservice – to nowa platforma chmurowa, gwarantująca szybsze, efektywniejsze i bardziej bezpośrednie wsparcie konsumenckie dla użytkowników serii Arizona i Colorado. PRISMAservice jest także dostępna dla partnerów Canon, którzy zajmują się serwisowaniem i nadzorują utrzymanie maszyn w miejscu ich użytkowania.

Mathew Faulkner, EMEA Director, Marketing and Innovation, Wide Format Printing Group w Canon Europe, komentuje: „Grafika wielkoformatowa to dział branży druku szczególnie wymagający odpowiedzi na najnowsze trendy konsumenckie, takie jak zwiększone zapotrzebowanie na personalizację projektu czy druk na żądanie. Zapewnienie nabywcom dużych możliwości dostosowania projektu do ich potrzeb jest dziś możliwe, nawet w przypadku wydruków w nakładzie zaledwie jednej sztuki. Nasi klienci wciąż poszukują nowych sposobów dotarcia do swoich odbiorców, a większa personalizacja jest właśnie tym czynnikiem, który może wyróżnić ich spośród konkurencji. W tym samym czasie nacisk na szybsze procesowanie druku nierzadko wymaga ciągłej produkcji z wykorzystaniem mniejszej liczby operatorów. Nasi klienci muszą więc postawić na automatyzację pracy.

To dlatego na targach FESPA 2022 przedstawiliśmy trzy ważne europejskie premiery. FLXfinish + w ploterach Colorado, nasza najnowsza generacja ploterów Arizona 6100 Mark II oraz oprogramowanie PRISMA XL Suite pomogą naszym klientom wykorzystać aktualne możliwości biznesowe, łatwo produkować wysokiej jakości różnorodne projekty, a także przekształcić obecne trendy w swój biznesowy sukces”.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności