XSYS zdobywa srebrny medal EcoVadis 2022Poprzedni artykuł 

XSYS Germany GmbH znalazł się wśród 10% najlepszych zakładów produkcyjnych w kategorii przemysłu farb, lakierów i podobnych powłok, farb drukarskich i mas uszczelniających, otrzymując srebrny medal za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju od EcoVadis.

„Ta ocena odzwierciedla godne pochwały osiągnięcia zespołu XSYS i całą ciężką pracę, jaką wkładamy w naszą misję wniesienia blasku do branży poligraficznej dzięki naszym płytom fleksograficznym i typograficznym”, powiedziała Dagmar Schmidt, dyrektor generalny XSYS. „Ponadto wykracza poza nasze zaangażowanie w ochronę środowiska, oceniając również nasze zaangażowanie w odpowiedzialność społeczną, różnorodność i prawa człowieka”.

Ponieważ zrównoważony rozwój jest coraz częściej postrzegany jako podstawowy wymóg ze strony klientów, a także źródło przewagi konkurencyjnej, rośnie zapotrzebowanie na większą kontrolę i przejrzystość produktów i praktyk. Firmy bardziej niż kiedykolwiek przyjmują i integrują zasady społecznej odpowiedzialności biznesu w swoich procesach zakupowych i decyzjach, aby odpowiedzieć na nowe wymagania i zabezpieczyć swoją działalność na przyszłość.

„Ocena Srebrnego Medalu EcoVadis daje naszym klientom jasny obraz tego, na czym stoimy jako firma w naszych wynikach w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu z naszymi konkurentami w branży, a przede wszystkim daje nam jasne wskazówki, gdzie istnieje potencjał poprawy” – wyjaśnia Friedrich von Rechteren , globalny wiceprezes ds. handlowych XSYS. „Wierzymy, że nasze aktywne zaangażowanie w proces oceny kieruje i przyspiesza podróż XSYS do zrównoważonego rozwoju, a ponadto nadal tworzy silną platformę do napędzania poprawy wydajności z korzyścią dla naszych klientów”.

Dodaje: „Jednak w XSYS nigdy nie spoczywamy na laurach i będziemy nadal poprawiać się we wszystkich kategoriach przed kolejną oceną EcoVadis pod koniec tego roku. W tym przedsięwzięciu chodzi o całkowitą przejrzystość we wszystkim, co robimy, a ostatecznym celem jest oczywiście zdobycie złotego medalu”.

Ocena EcoVadis jest wynikiem silnego zaangażowania XSYS w ochronę środowiska i etycznego działania. Dane pokazują, że firmy, które zostały ocenione przez EcoVadis co najmniej trzy razy, rozwinęły swoje praktyki zarządzania zrównoważonym rozwojem w ponadprzeciętnym tempie i wykazały poprawę z roku na rok w zakresie tematów zrównoważonego rozwoju.

W ramach tego procesu firma XSYS Germany GmbH została oceniona w czterech tematach – środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zamówienia – uzyskując ogólny wysoki wynik 61 na 100, co plasuje witrynę na 91. percentylu w swojej branży . Najwyższe noty (70/100) zostały przyznane w kategorii Etyka (która uwzględnia takie elementy, jak korupcja, praktyki antykonkurencyjne, odpowiedzialne informacje i zarządzanie) oraz w kategorii Środowisko, gdzie zarówno operacje, jak i produkty są analizowane z dużą dokładnością.

EcoVadis jest najbardziej zaufanym na świecie dostawcą ocen zrównoważonego rozwoju biznesu, analiz i narzędzi do poprawy wydajności współpracy dla globalnych łańcuchów dostaw. Oceniając wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju według 21 kryteriów, jest to platforma współpracy, która pozwala firmom skoncentrować się na wynikach i znaleźć jasny kierunek ciągłego doskonalenia. Jej metodologia opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju (Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact, ISO 26000) i jest nadzorowana przez komitet naukowy złożony z ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju i łańcucha dostaw, aby zapewnić wiarygodne oceny zrównoważonego rozwoju przeprowadzane przez strony trzecie.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności