Asahi Kasei na targach Labelexpo Southeast Asia 2023 z przekonującym przesłaniem dotyczącym zrównoważonego rozwojuPoprzedni artykuł 

Zmywalne wodą płyty fleksograficzne Asahi AWP™-DEW uzyskały certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z PAS 2060 wydany przez Carbon Trust dla Japonii, USA, Chin i Europy.
Zmywalne wodą płyty fleksograficzne Asahi AWP™-DEW uzyskały certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z PAS 2060 wydany przez Carbon Trust dla Japonii, USA, Chin i Europy.

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała dzisiaj, że przekaże swoje przesłanie dotyczące zrównoważonego rozwoju na targach Labelexpo Southeast Asia 2023. Na wystawie, która odbędzie się w dniach 9-11 lutego 2023 r. w BITEC w Bangkoku w Tajlandii, produkty Asahi Kasei zostaną zaprezentowane na stoisku C60. Na stoisku prezentowane będą płyty Asahi AWP-DEW, które uzyskały certyfikat Carbon Neutral w Japonii, USA, Chinach i Europie.

„Cieszymy się, że możemy reprezentować Asahi Photoproducts w Azji Południowo-Wschodniej i uczestniczyć w naszym stoisku na targach Labelexpo Southeast Asia” — powiedziała Jiraporn Tongtem , zastępca kierownika produktu w BJC, dystrybutorze Asahi na Azję Południowo-Wschodnią. „W oparciu o nasze wieloletnie relacje z Asahi wiemy, że wniosą oni wyjątkowy poziom wiedzy i doświadczenia do wydarzenia, z którego wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać, dążąc do własnych celów w zakresie produktywności, rentowności i zrównoważonego rozwoju”.

Wartość płyt przyjaznych dla środowiska

„Na targach Labelexpo w Azji Południowo-Wschodniej skupimy się na korzyściach dla operacji fleksograficznych związanych z przejściem na płyty czyszczone wodą Asahi CleanPrint, rozwiązanie przyjazne dla środowiska, które nie emituje lotnych związków organicznych i nie tylko zapewnia szybszą produkcję płyt, ale jest również kluczowym czynnikiem usprawniającym maszynownię produktywność” — powiedział Uina Kawashimo , przedstawiciel handlowy Asahi na Azję Południowo-Wschodnią.

Podczas pokazu przedstawiciele Asahi Photoproducts będą również omawiać wieloletnie działania firmy na rzecz bardziej zrównoważonego przemysłu fleksograficznego oraz znaczenie wyznaczenia celu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Biała księga wyjaśniająca drogę Asahi do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla jest dostępna online.

Technologia CleanPrint zapewnia lepszą produktywność, jakość i rentowność

wodą płyty fleksograficzne Asahi AWP™ są przetwarzane bez rozpuszczalników wymywających na bazie LZO i zapewniają krótszy czas prasowania niż płyty na bazie rozpuszczalników LZO. Zdolność technologii fleksograficznych płyt fotopolimerowych CleanPrint firmy Asahi do zapewniania wysokiej jakości druku wynika z opracowanej przez nią chemii fotopolimerowej. Technologia mycia wodą obejmuje również płytę o niskiej energii powierzchniowej, co skutkuje mniejszą liczbą zatrzymań prasy podczas czyszczenia płyty, co znacznie poprawia wydajność prasy i zmniejsza ilość odpadów z prasy. Wszystkie te elementy sprawiają, że są to najbardziej zrównoważone płyty fleksograficzne w branży. Ponadto płyty AWP™-DEW zapewniają niezwykle wysoką jakość druku dzięki ich precyzyjnemu pasowaniu i zdolności do zapewnienia idealnej równowagi druku między światłami i bryłami oraz pełnego wsparcia druku w stałej palecie kolorów.

Oprócz płytek AWP™-DEW, AWP™-CleanFlat firmy Asahi Płyty są również częścią rodziny CleanPrint i będą prezentowane na targach. Chociaż nie posiadają one jeszcze certyfikatu Carbon Neutral, płyty AWP™-CleanFlat mają zmniejszony ślad węglowy, zwłaszcza w porównaniu z płytami fleksograficznymi zmywanymi rozpuszczalnikiem. Są to gotowe rozwiązania z płytą FlatTop z wysokiej jakości konsystencją prasy drukarskiej. Poprawia rozprowadzanie farby na elastycznych opakowaniach szerokopasmowych i drukach kartonowych po napojach. Jednocześnie zapewnia trwałą redukcję śladu węglowego drukarki, zapewniając stabilną jakość druku nawet na szorstkich podłożach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań fleksograficznych firmy Asahi Kasei, które są w zgodzie ze środowiskiem, odwiedź stronę www.asahi-photoproducts.com.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności