Jak neutralność węglowa w łańcuchu dostaw przynosi korzyści markomPoprzedni artykuł 

W wielu różnych branżach toczy się poważna dyskusja na temat osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r. i redukcji emisji o 50% do 2030 r. To trudne cele do osiągnięcia i żadna firma nie jest w stanie tego zrobić sama. Przez ostatnie stulecie misją Asahi Kasei, firmy macierzystej Asahi Photoproducts, było przyczynianie się do życia ludzi na całym świecie. Praca nad promowaniem osiągania tych celów, zarówno wewnętrznie, jak i w całym łańcuchu dostaw opakowań, jest kamieniem węgielnym tych wysiłków.

W firmie Asahi Photoproducts jesteśmy dumni z osiągnięcia statusu Carbon Neutral dla naszych zmywalnych wodą płyt fleksograficznych AWPTM-DEW CleanPrint. Nadal jednak pozostaje wiele do zrobienia zgodnie z trwającym planem zarządzania emisją dwutlenku węgla, który z czasem zapewni redukcję emisji dwutlenku węgla dla tych płyt, co jest wymogiem utrzymania statusu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, i traktujemy to bardzo poważnie.

Jako właściciel marki możesz się zastanawiać, dlaczego warto się tym przejmować. To zrozumiałe. Głównym powodem jest to, że status neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla dla naszych płyt AWPTM-DEW oznacza, że drukarki fleksograficzne produkujące Twoje opakowania przy użyciu tych płyt mają również zmniejszony ślad węglowy, co jest zgodne z Twoimi wysiłkami, co pozwala Twojej firmie dodać tę redukcję ślad do twoich obliczeń i celów, do których jesteś zobowiązany osiągnąć, wewnętrznie i w całym łańcuchu dostaw.

Oprócz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, płyty te są również korzystne dla drukarni, oferując wyższą jakość druku fleksograficznego wraz z krótszym czasem wprowadzania na rynek, mniejszą ilością odpadów, eliminacją szkodliwych rozpuszczalników na bazie lotnych związków organicznych oraz zmniejszeniem zużycia innych zasobów, w tym energii. Oznacza to, że ważny proces dostarczania bardziej zrównoważonych opakowań dla Twoich produktów jest już dziś w Twoim zasięgu.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, w jaki sposób bardziej zrównoważone opakowania wpisują się w ogólny obraz, przygotowaliśmy broszurę informacyjną, która szczegółowo wyjaśnia, co osiągnęliśmy, jak do tego doszliśmy, nasze bieżące plany i co oznacza neutralność węglowa. W broszurze omawiamy również wkład, jaki automatyzacja w procesie druku fleksograficznego przyczynia się do jego ogólnego zrównoważonego rozwoju, a także przedstawiamy historie klientów , takie jak korzyści, jakie ich firmy odniosły dzięki wdrożeniu CrystalCleanConnect z płytami AWP TM -DEW, pierwszym na świecie w pełni zautomatyzowanym rozwiązanie do produkcji płyt, opracowane we współpracy z firmami ESKO i Kongsberg, które wymaga jednego kroku (zamiast 12), aby przejść od surowego materiału do płyt gotowych do druku, co stanowi znaczny postęp, a dla Ciebie ogromny krok w skróceniu czasu wprowadzania na rynek krytycznych opakowanie.

Mamy nadzieję, że ta broszura okaże się cennym i edukacyjnym narzędziem podczas odkrywania, w jaki sposób przyszłość Twojej firmy może skorzystać z zasobów, które zainwestowaliśmy w rozwój branży fleksograficznej.

Pamiętaj, aby pobrać kopię tej broszury tutaj i udostępnić ją szeroko w swojej organizacji. Wierzymy, że będzie to zarówno inspirujące, jak i edukacyjne, ponieważ wszyscy razem pracujemy na rzecz walki z coraz bardziej niebezpiecznym kryzysem klimatycznym.

Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego, Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności