Fujifilm na targach RemaDays Warsaw 2023Poprzedni artykuł 

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw firma Fujifilm zaprezentuje trzy innowacyjne urządzenia. Maszyny Acuity Prime 30 – ploter drukujący z płaskim stołem i maszyna drukująca ApeosPro (która prezentowana będzie na stoisku partnera Fujifilm - firmy Digipress) - będą prezentowane po raz pierwszy w Polsce. Na stoisku Fujifilm (nr F3.47 w hali F)pracować będzie również cyfrowa maszyna Revoria Press PC1120, której pierwsze egzemplarze rozpoczęły już pracę w polskich drukarniach, a której sprzedaż na świecie – jak zapewnia dostawca – w ostatnim czasie mocno się intensyfikuje. Targi odbędą się w dniach od 1 do 3 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

„Prezentowane na targach RemaDays Warsaw przez nas maszyny - mówi Agnieszka Głowacka, Business Development Manager POD w firmie Fujifilm - to propozycje dedykowane drukarniom, ale również agencjom reklamowym, które myślą o produkcji we własnym zakresie lub poszukują rozwiązań ją usprawniających, podnoszących jakość, a także wydajność. Zarówno Fujifilm Revoria Press PC1120 jak i prezentowane po raz pierwszy w Polsce maszyny Acuity Prime 30 i ApeosPro otwierają przed użytkownikami ogromne możliwości. Zapraszamy do zapoznania się z nimi podczas targów na stoisku naszym i naszego partnera – firmy Digipress, gdzie prezentować je będziemy podczas pracy „na żywo”. Zaprezentujemy też pochodzące z tych urządzeń liczne aplikacje, które unaocznią ogromne możliwości tych maszyn”.

Acuity Prime 30 to maszyna drukująca z płaskim stołem, cechująca się - jak podkreśla Fujifilm - wyjątkowym wzornictwem, oferująca wysokiej jakości druk na szerokiej gamie sztywnych i giętkich podłoży. Jak zapewnia Fujifilm jej zakup możliwy jest w atrakcyjnej cenie, co oznacza wysoki zwrot z inwestycji. „Dzięki wysokiej przyczepności atramentu do szerokiej gamy sztywnych i giętkich podłoży, materiałów i przedmiotów, Acuity Prime 30 może tworzyć różnorodne produkty drukowane do oglądania z daleka i bliska. Stół próżniowy może obsłużyć prawie każdy materiał arkuszowy. Zabezpiecza on sztywne i giętkie podłoża i utrzymuje je idealnie płasko, zapewniając wysokiej jakości wydruki na każdym typie arkusza. Możliwość drukowania białymi i bezbarwnymi atramentami, pozwala maszynie Acuity Prime 30 produkować wysokiej jakości i kreatywne prace”.

Z kolei prezentowana na stoisku Digipress cyfrowa maszyna drukująca ApeosPro jest – jak podaje Fujifilm - jedyną maszyną z tego sektora rynku, wyposażoną w głowicę LED (co oznacza, że zużywa mniej energii, a druk z tego urządzenia cechuje większa stabilność). Urządzenie pracuje w technologii 10-bitowej (co – jak podaje producent – pozwala na uzyskiwanie ponad miliarda barw na wydrukach).

„Niewątpliwą „gwiazdą” naszych prezentacji będzie maszyna Fujifilm Revoria Press PC1120 – mówi Agnieszka Głowacka. – Umożliwia ona drukowanie w sześciu kolorach w jednym przebiegu - CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród sześciu dostępnych kolorów specjalnych: biały, złoty i srebrny, różowy czy toner przezroczysty (dla podłoży gładkich bądź fakturowanych). Co warto podkreślić – kolor biały otwiera przed użytkownikami maszyny Revoria inne sektory, jakimi są np. drukowanie etykiet czy zadrukowywanie folii. Wszystkie nanoszone są w jednym przebiegu, co znacznie skraca procesy produkcyjne. Dodatkowo, zastosowana tu innowacyjna, 10-bitowa głębia barw daje możliwość odwzorowania ponad miliarda barw, co gwarantuje jakość na poziomie technologii offsetowej. Dzięki temu zapewnia możliwość drukowania unikatowych produktów końcowych, pozwalających użytkownikom tego urządzenia uzyskiwać wyższe marże”.

Jak podaje producent, Revoria oferuje prędkość drukowania 120 str. A4 na minutę, niezależnie od gramatury podłoża, bez zacięć papieru, co wpływa na dużą jej wydajność. „Gwarantuje wysoki standard pracy bez przestojów przy stałych miesięcznych wolumenach na poziomie 470 tys. wydruków i wyższych – podkreśla Agnieszka Głowacka. – Wszystko to sprawia, że jest rozwiązaniem, które ma szansę swoim użytkownikom zbudować przewagę konkurencyjną nie niełatwym rynku zleceń”. Urządzenie – jak podkreśla Fujifilm – dedykowane jest nie tylko drukarniom, które poszukują rozwiązań o wysokiej wydajności i jakości, ale także tym, które szukają nowych możliwości dla swoich biznesów . „Tych zaś - w przypadku Revorii - jest bardzo wiele, ogranicza je jedynie wyobraźnia użytkownika – mówi Agnieszka Głowacka. – Maszyna może drukować różnego rodzaju akcydensy, opakowania, etykiety, książki, a także wysokiej jakości zdjęcia, albumy artystyczne itp. Przy czym - niezależnie czy są to małe czy większe nakłady - są to procesy opłacalne, które mogą generować większe marże”.

„Przez wszystkie dni targowe będziemy do Państwa dyspozycji – zapraszamy więc do odwiedzenia nas i do rozmów z nami, mając nadzieję, że nasza tegoroczna prezentacja stanie się dla Państwa inspiracją na wielu płaszczyznach” – podsumowuje Agnieszka Głowacka.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności