HP ogłasza ulepszenia rozwiązania PageWide AdvantagePoprzedni artykuł 

Podczas targów Hunkeler Innovationdays 2023 firma HP przedstawia najnowsze innowacje w urządzeniu HP PageWide Advantage 2200 — drukarce, która rewolucjonizuje produkcyjny druk atramentowy i oferuje teraz tryb najwyższej jakości druku przy szybkości pełnego koloru. Ponadto HP wprowadza udoskonalenia w zakresie automatyzacji Smart Workcell Controller, pakiet Advanced Color Suite oraz rozszerzenia partnerskie dla papierni HP ColorPRO w zakresie powlekanych, obrabianych papierów do drukarek atramentowych.

Klienci HP PageWide nadal wykonują duże ilości wartościowych wydruków w całej gamie maszyn zwojowych. Podczas Hunkeler Innovationdays 2023 HP ogłasza, że klienci komercyjni PageWide osiągnęli nowy kamień milowy w postaci 825 miliardów wydrukowanych stron. „Jesteśmy podekscytowani osiągnięciami naszych klientów. Ten kamień milowy jest świadectwem pomysłowości naszych klientów we wdrażaniu zalet wszechstronności i produktywności druku cyfrowego. Cieszymy się, że możemy wspierać ich rozwój dzięki naszym platformom PageWide” — powiedziała Annette Friskopp, dyrektor globalny i dyrektor generalny w HP PageWide.

Klienci HP dołączą do nas podczas prezentacji na stoisku. Prezentacje obejmą Solimar Chemistry™, modułową i konfigurowalną platformę oprogramowania do zarządzania przepływem pracy, która eliminuje zgadywanie w przypadku druku wielkonakładowego oraz produkcji i dostawy elektronicznej, a także Spencer Metrics, oprogramowanie do gromadzenia danych i raportowania produktywności. Ponadto zademonstrowane zostaną rozwiązania HP do zarządzania przepływem pracy, w tym nowy kontroler HP Smart Workcell, rozwiązania HP Site Flow i SmartStream Production Elite, które zapewniają funkcje renderowania obrazu i przepływu pracy w pobliżu maszyny, które wpływają na jakość i wydajność maszyny PageWide. Zespół usług profesjonalnych HP, który integruje rozwiązania w ramach pakietu HP Service Edge, będzie również dostępny na spotkania z gośćmi.

Wysoka jakość HDNA przy pełnej prędkości z wpływem na zrównoważony rozwój

PageWide Advantage 2200 drukuje teraz w trybie wysokiej jakości z pełną szybkością 152 m/min/500 fpm, zapewniając klientom dodatkową wydajność w zakresie realizacji zadań o wysokiej wartości i tworzenia wyjątkowych wydruków w krótszym czasie. „Cieszymy się, że po raz pierwszy w Europie możemy zaprezentować HP PageWide Advantage 2200. HP nadal angażuje się w dostarczanie wysokiej jakości, kolorowych i wartościowych wydruków na rynek komercyjny, pomagając drukarniom w pozyskiwaniu nowych klientów przy jednoczesnej maksymalizacji zdolności produkcyjnych ich drukarni. W rzeczywistości wielu klientów na całym świecie wprowadziło już nową maszynę PageWide Advantage do swoich procesów roboczych i przekonało się o jej prawdziwej jakości i szybkości” — powiedziała Annette Friskopp, dyrektor globalny i dyrektor generalny w HP PageWide.

Demonstracja PageWide Advantage pokazana na Hunkeler Innovationdays obejmuje konfigurację z dwiema suszarkami, która jest energooszczędna i bardzo wydajna. Zużywa do około 20% mniej energii, niż konfiguracja z trzema suszarkami przy maksymalnej mocy, jednocześnie drukując szeroką gamę unikalnych próbek. Obejmuje to szeroką gamę papierów Burgo, UPM, CVG, Mondi, Sappi, Navigator i Arctic, zarówno powlekanych, jak i niepowlekanych, standardowych papierów offsetowych i nowo wprowadzonych papierów powlekanych ColorPRO.

Jednym z klientów, który zainwestował w PageWide Advantage 2200, aby kontynuować podróż firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju i innowacji, jest Elanders, niemiecka, wiodąca firma zarządzająca łańcuchem dostaw w zakresie rozwiązań do drukowania i pakowania. „HP zawsze stawiało na wyjątkowo wysoką jakość i nadal stanowi punkt odniesienia dla całej branży. Dzięki HP PageWide Advantage 2200 możemy teraz drukować na standardowym materiale offsetowym, w tym na grubym papierze, co pozwala nam podejmować bardziej dochodowe zadania” — powiedział Sven Burkhard, prezes Print & Packaging Elanders Group.

Kontroler Smart Workcell firmy HP udoskonalił automatyzację

Kontroler Smart Workcell firmy HP umożliwia inteligentne sortowanie, porcjowanie i nakładanie w celu lokalnej optymalizacji prasy, wydajności wykańczania i przepustowości. To ulepszenie serwera druku HP SmartStream Production Elite Print Server automatycznie konfiguruje zintegrowane stanowisko robocze odwijania-prasowania-wykańczania, zmniejszając lub nawet eliminując przestoje i spowolnienia narządu w celu uzyskania wyższego zwrotu z inwestycji i mniejszej ilości odpadów w przypadku bardzo krótkich prac wydawniczych i komercyjnych.

Ponadto dostępne są profesjonalne usługi HP, które ułatwiają integrację kontrolera Smart Workcell z istniejącym i nowym procesem produkcyjnym, upraszczając wdrożenie. HP oferuje również nową usługę Production Kick-Start, aby pomóc klientom szybko i wydajnie rozpocząć produkcję przy minimalnym wsparciu ze strony personelu.

Innowacje HP w zakresie kolorów stają się proste

Ponadto HP przedstawia zaawansowany pakiet rozwiązań kolorystycznych, które automatyzują i upraszczają tworzenie profili ICC. Obejmuje to wiodących w branży partnerów w zakresie rozwiązań X-Rite i CGS Oris oraz wiodące na rynku innowacje HP, takie jak łatwe w użyciu funkcje koloru dodatkowego i pionierskie rozwiązanie do profilowania kolorów w prasie, które zapewnia szybszy i łatwiejszy sposób tworzenia profili ICC. Dzięki zaawansowanemu pakietowi rozwiązań kolorystycznych klienci mogą uzyskać dokładne odwzorowanie kolorów obrazów i kolorów marki, jednocześnie korzystając z uproszczonego, usprawnionego procesu.

Teraz, za naciśnięciem jednego przycisku, użytkownicy będą mogli odczytywać wstawki kolorów i tworzyć profile kolorów ICC bez kłopotliwego przenoszenia wydruków w inne miejsce w celu ich odczytania i analizy. Pozwala to klientowi ograniczyć ilość odpadów przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy. Ta innowacyjna funkcja na maszynie zapewnia skuteczny sposób dokładnego odwzorowania kolorów marki, ukierunkowania na określone przestrzenie kolorów i tworzenia profili redukcji atramentu na różnych rodzajach papieru, z którymi dostawcy usług poligraficznych muszą dziś współpracować, kreatywnie wykorzystując dostępne przydziały papieru. Ta funkcja profilowania w prasie będzie dostępna pod koniec 2023 r.

Aby dowiedzieć się więcej o PageWide Advantage 2200 i tych ulepszeniach przepływu pracy, odwiedź centrum prasowe tutaj.

Na podstawie informacji HP Inc

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności