HP Indigo wspiera firmę Digital Etikett, prowadząc ją od podstaw do wiodącego producenta etykietPoprzedni artykuł 

Norweski dostawca usług poligraficznych, Digital Etikett, miał bardzo skromne początki, kiedy założyciel i właściciel, Kjetil Hovland, sprzedał wszystko, co posiadał, w tym dom w Oslo, i wrócił do miejsca urodzenia z Gaupne, inwestując wszystkie swoje pieniądze w jeden pomysł - zbudowanie unikalnego biznesu etykiet cyfrowych. Zaczynając od małego magazynu zatrudniającego zaledwie kilku pracowników, Kjetil zainwestował w dwie maszyny cyfrowe HP Indigo. Od tego czasu we współpracy z HP Indigo nadzorował rozwijający się biznes etykiet cyfrowych, udowadniając, że to ryzyko się opłaciło, mając przed sobą nieskończone możliwości.

Mówiąc o swojej decyzji o zainwestowaniu w technologię HP Indigo, Kjetil wyjaśnia, że „jednym z powodów, dla których wybrałem HP, są ludzie, których tam poznałem. Po drugie, są największym graczem w druku cyfrowym z cyfrowym offsetem, czyli najwyższą jakością, jaką można uzyskać w druku. Dla mnie nie było wątpliwości co do jakości, ponieważ potrzebujesz tego, co najlepsze”.

Kjetil wspomina o swojej współpracy z HP, mówiąc: „Kiedy związaliśmy się z HP, poznałem wielu dobrych ludzi, którzy nie tylko sprzedali mi maszynę, ale naprawdę sprzedali mi połączenie z innymi ludźmi i innymi szczęśliwymi klientami, którzy mogli opowiedz mi o ich historii i o tym, co maszyny zrobiły dla ich biznesu”.

Ponad dekadę później, z nową fabryką i dziesiątkami pracowników, Digital Etikett drukuje dziś offsetowe etykiety jakości dla dużych marek, lokalnych marek rzemieślniczych i produktów z rynku drobnych rolników. Firma specjalizuje się w niestandardowych krótkich seriach etykiet, z możliwością dostarczania wysokiej jakości produktów do klientów dowolnej wielkości. Żaden klient nie jest zbyt duży ani zbyt mały, ponieważ mogą dostarczać rozwiązania i działać szybko, aby ukończyć zadania, niezależnie od tego, czy dotyczy to 100 000, czy 1 miliona, mogą to osiągnąć tego samego dnia.

Kjetil wierzy, że swój sukces zawdzięcza elastyczności osiągniętej dzięki maszynom Indigo i technologii druku cyfrowego. Nie musi robić płyt ani niczego przygotowywać, a jej fabryka jest wyłącznie cyfrowa, z flotą maszyn HP Indigo, w tym maszyną cyfrową HP Indigo 6800 i maszyną cyfrową HP Indigo 20000 . Prasa 6800 zapewnia zwinność, podczas gdy prasa 20000 zapewnia objętość. Razem flota zapewnia bezkonkurencyjny zespół rozwiązań i możliwości dla klientów.

Digital Etikett jest również zdecydowanym zwolennikiem zrównoważonego rozwoju i szczyci się partnerstwem ze swoimi klientami, aby dostarczać coś więcej niż tylko zadania drukowania. W rezultacie Kjetil i jego zespół otrzymują silne wsparcie lokalnej społeczności. Mówiąc o zrównoważonym rozwoju firmy, Kjetil powiedział: „Bycie lokalnym producentem w małych partiach i minimalnych stratach mediów jest zrównoważone, ponieważ jest dobre dla klienta, a także dla środowiska. Podoba mi się wyrażenie „od ziemi do stołu”, ponieważ robimy rzeczy lokalnie i z ziemi, co jest dobre dla wszystkich i planety i jest częścią norweskiego sposobu myślenia.Nie chodzi tylko o etykiety, ale także o społeczeństwo, o to, jak możemy próbować robić rzeczy lepiej.

Wszystkie maszyny cyfrowe HP Indigo zostały zaprojektowane z myślą o środowisku i oferują najbardziej zrównoważony i wydajny sposób produkcji etykiet i opakowań przy minimalnym wpływie na środowisko i mniejszej ilości odpadów. Pozwalają również na szybką produkcję dokładnie na czas, podczas gdy ich atramenty umożliwiają przetwórcom przestrzeganie surowych przepisów, które spełniają branżowe standardy pakowania żywności i poświadczenia środowiskowe.

Mówiąc o tym udanym partnerstwie, Markus Weiss, dyrektor generalny HP Industrial Printing na region EMEA, powiedział: „To ekscytujące partnerstwo w Skandynawii i jesteśmy dumni, że portfolio maszyn cyfrowych HP Indigo Digital Etikett pomogło ich biznesowi kontynuować obsługiwać rosnącą bazę klientów dzięki bardziej zrównoważonym rozwiązaniom opakowaniowym”.

Digital Etikett to doskonały przykład tego, jak HP Indigo jest w stanie wspierać klientów różnej wielkości w ich podróżach związanych z drukiem cyfrowym, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój.

Na podstawie informacji firmy HP Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności