Nowa edycja konkursu Pro Carton Student Video Award dla młodych filmowcówPoprzedni artykuł 

Od teraz młodzi filmowcy ponownie mogą zgłaszać prace podkreślające zalety składanych pudełek. Nagroda Pro Carton Student Video Award 2023 zaprasza studentów z całej Europy do połączenia ich pasji do filmowania z tematem „kartonu” jako najbardziej rozsądnego ekonomicznie i ekologicznie medium opakowaniowego. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie europejskich szkół/uniwersytetów, a zwycięzca nagrody w wysokości 5000 euro zostanie ogłoszony podczas ekskluzywnej gali w Sewilli w Hiszpanii we wrześniu 2023 r.

Czwarty rok z rzędu Pro Carton, europejskie stowarzyszenie przemysłu kartonowego i kartonowego, zaprasza uczniów do kreatywnego promowania lub demonstrowania jednej lub kilku zalet kartonu i kartonu. Konkurs ma na celu zachęcenie nowej generacji wschodzących talentów do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie produkcji i edycji wideo, a także pasji do zrównoważonego rozwoju.

Już teraz można zgłaszać swoje kinowe arcydzieła indywidualnie lub w grupach do czterech osób. Prześlij do 23 czerwca 2023 r. Twój film powinien być zabawny, kreatywny i komunikatywny, a długość musi być ograniczona do 30 sekund do dwóch minut. Uczestnicy proszeni są o stworzenie filmu w wybranym przez siebie stylu na podstawie określonego profilu wymagań, aby zilustrować atrakcyjność opakowań kartonowych.

Pro Carton zachęca nauczycieli do zaprojektowania nagrody Pro Carton Young Designers Award jako projektu klasowego dla swoich uczniów. W realizacji pomysłów młodych talentów służą bezpłatne kartony i kursy online z ekspertami branżowymi. Konkurs skierowany jest w szczególności do studentów kierunków związanych z zarządzaniem biznesem, marketingiem i komunikacją, mediami, sztuką filmową, mediami audiowizualnymi lub pokrewnymi.

W 2022 r. pobito rekordy: 60 studentów z uczelni z 19 krajów europejskich przesłało oryginalne krótkie filmy promujące zrównoważone i promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym materiały opakowaniowe. Czteroosobowy zespół, w skład którego wchodzą Marco Scirè, Shailu Flammini, Stefania Squitieri i Aurora Italiano, kierowany przez Michele Cirillo z Accademia Italiana, wygrał dzięki swojemu filmowi "The Carton Family: A Recycle Story", który ilustruje możliwość recyklingu i znaczenie tektury poprzez historię rodzinną. Równie kreatywni byli Moritz Hilker, Lærke Blix Hagemann, Kenneth Dumevi i Benedek Tikk, czterej studenci Gilberta Beronneau z SRH Berlin University of Applied Sciences, którzy nakręcili satyryczny i humorystyczny film "Cartonovella" o wszechstronności opakowań kartonowych. Cartonovella została także uhonorowana Nagrodą Publiczności przyznawaną przez publiczność.

Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 5000 euro za zwycięskie zgłoszenie, zdobywca nagrody publiczności otrzyma najnowszy pakiet GoPro HERO i akcesoria. Wszyscy laureaci zostaną zaproszeni na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się 21 września w Sewilli na dorocznym kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Kartonów (ECMA). Ceremonia wręczenia nagród Pro Carton Student Video Awards odbędzie się równolegle z ceremonią wręczenia nagród w innych prestiżowych konkursach Pro Carton, European Carton Excellence Awards oraz Pro Carton Young Designers Award.

Winfried Mühling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Pro Carton, powiedział: „Każdego roku jestem w podróży Nowicjusze podekscytowani kreatywnymi zgłoszeniami przesłanymi przez utalentowanych studentów do konkursu Pro Carton Student Video Awards. Daje to pewność, że następne pokolenie czuje inspirację do wykorzystywania innowacyjnych, wysokiej jakości filmów do przedstawiania korzyści płynących z tektury i zachęcania do szerszego wykorzystania zrównoważonych materiałów opakowaniowych. Nie mogę się doczekać naszych zgłoszeń na rok 2023 i ogłoszenia zwycięzców we wrześniu w Sewilli”.

Więcej informacji na temat nagrody Pro Carton Student Video Award 2023 można znaleźć na stronie internetowej Pro Carton: https://www.procarton.com/awards/pro-carton-student-video-award/2023-2/

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności