Xeikon jedzie na Fespa z kompleksowymi rozwiązaniami cyfrowymi dla zrównoważonego rozwojuPoprzedni artykuł 

Xeikon potwierdził swój udział w targach Fespa Global Print Expo 2023 w Niemczech, gdzie zaprezentowana zostanie szeroka wszechstronność i wysoka elastyczność technologii druku cyfrowego, a także nowe innowacyjne koncepcje opracowane we współpracy z klientami.

Z ponad 30 różnymi aplikacjami prezentowanymi na stoisku B2-A20, Xeikon zademonstruje pełną moc swojego portfolio druku cyfrowego na targach Messe w Monachium w dniach 23–26 maja 2023 r. Firma zaprezentuje zintegrowane, kompleksowe rozwiązania zaprojektowane z myślą o drukarniach swobodę dywersyfikacji i wykorzystywania możliwości w różnych segmentach. „Xeikon bierze udział w targach Fespa, aby zaprezentować niezrównaną wszechstronność zastosowań swojej technologii druku cyfrowego, która oferuje rentowny wzrost dzięki wyższym poziomom automatyzacji, a jednocześnie pozwala na większą trwałość” — mówi Dimitri Van Gaever, dyrektor segmentu rynku grafiki. „Nie możemy się doczekać spotkania z drukarniami, aby omówić, w jaki sposób mogą zmienić swoją działalność i przyspieszyć wejście na nowe dochodowe rynki poprzez wdrożenie naszych innowacyjnych, wysoce elastycznych rozwiązań”.

Stoisko firmy Xeikon będzie wypełnione próbkami druku cyfrowego i produktami obejmującymi całe spektrum druku, od komunikacji marketingowej, zastosowań specjalnych i dekoracji wnętrz, po etykiety i rozwiązania dla punktów sprzedaży. Najnowsza iteracja Xeikon's Wall Deco Suite będzie działać na żywo, aby zaprezentować druk cyfrowy na różnych materiałach włókninowych od partnerów Ahlstrom i Lahnpaper w zakresie podłoży. To kompleksowe rozwiązanie inline składa się z dużego odwijaka, jednostki czyszczącej wstęgę i cyfrowej prasy Xeikon CX500 , a następnie modułu do lakierowania na bazie wody oraz jednostki do cięcia wzdłużnego i usuwania odpadów przed przewijarką tapet.

Zapewniając wysoką rentowność i możliwości masowego dostosowywania, prasa tonerowa Xeikon CX500 drukuje w trybie pełnego obrotu ze zmienną długością powtórzeń, w rzeczywistej rozdzielczości 1200 dpi, co zapewnia wyjątkową jakość druku. Ponadto oferuje doskonałą wydajność w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki zoptymalizowanemu zużyciu energii i przyjaznym dla środowiska tonerom, które są bezwonne i nie zawierają szkodliwych substancji. Tonery są również wysoko oceniane pod względem odporności na działanie światła i są zgodne z wieloma przepisami branżowymi.

Odwiedzający targi Fespa będą witani wieloma innowacyjnymi przykładami wykorzystania w pełni zintegrowanej i zrównoważonej technologii produkcyjnej Xeikon do dalszego wzrostu. We współpracy z klientem Färggrossen, który jest jednym z największych szwedzkich dostawców farb i tapet, na stoisku w hali B2 zostanie zaprezentowany nowy koncept interaktywnego kiosku, który umożliwia klientom wybór, dostosowanie, wizualizację i zamówienie tapety w sklepie. Tymczasem duża ściana fabularna będzie wyświetlać tapetę artystyczną z unikalnym efektem gliny 3D, zaprojektowaną przez klienta wall deco belarteSTUDIO , innego klienta Xeikon o unikalnej filozofii projektowania.

„Dekoracje ścienne to jeden z wielu segmentów, w których technologia Xeikon przoduje. Niezależnie od tego, czy chodzi o tapety, czy pełnowymiarowe malowidła ścienne z indywidualnymi projektami, wzorami lub zdjęciami, wykorzystanie technologii cyfrowej stale rośnie dzięki nieskończonym możliwościom zrewolucjonizowania status quo” — mówi Van Gaever. Podsumowuje: „Ale oczywiście misja Xeikon wykracza poza dekorację ścian. Chcemy pokazać klientom na wszystkich naszych rynkach, jak mogą stawić czoła wyzwaniom, rozszerzyć ich zakres i przejść do w pełni zautomatyzowanej produkcji”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności