Siła przylegania, wzięta od gekona w marce CarnavalCalPoprzedni artykuł 

Folie „adhezyjne” to doskonałe rozwiązania dla aplikacji krótkookresowych, gdy chcesz uniknąć trudów związanych z materiałami samoprzylepnymi oraz gdy powierzchne do aplikacji są płaskie lub gładkie.

W ofercie Integart jest wiele rodzajów folii „adhezyjnych”, dzielimy je na:

  • elektrostatyczne (np. Yupo Static),
  • oparte na migracji plastyfikatorów (np. Poli Print Cling),
  • z warstwą silikonu (Neschen Gudy Window, CarnavalCal EasyCling),
  • z mikrossawkami (Yupo Tako, CarnavalCal Octopus),
  • z ssawkami (CarnavalCal GeckoToe).

Dziś przybliżamy niezwykle ciekawy produkt CarnavalCal Gecko Toe.

Skąd skojarzenia z gekonem?

Fenomen gekonów polega na ich zdolności do przylegania i wspinania się po powierzchniach. Gekony posiadają specjalne struktury („lamele” lub inaczej „przylgi”) na swoich stopach, które umożliwiają im przyleganie do różnego rodzaju powierzchni, w tym gładkich i pionowych. Lamelki te składają się z tysięcy mikroskopijnych, włóknistych nóżek, zwanych setami, które umożliwiają gekonom utrzymywanie się na powierzchniach dzięki siłom przylegania międzycząsteczkowego.

Dzięki temu gekony są w stanie poruszać się po powierzchniach w sposób, który dla innych zwierząt byłby niemożliwy. Potrafią chodzić po suficie, wspinają się po pionowych ścianach, a nawet biegną po wodzie. To sprawia, że gekony są interesującym obiektem badań dla naukowców i stanowią inspirację dla technologii, której celem jest naśladowanie zdolności gekonów do przylegania do powierzchni.

Na czym więc polega ta „sztuczka” w CarnavalCal?

W foliach CarnavalCal GeckoToe adhezja do podłoża uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu technologii naśladującej budowę palców gekona - spodnia warstwa folii posiada kształt widocznych przyssawek, które zapewniają przyczepność do płaskiej i gładkiej powierzchni.

Folie można aplikować:

  • wewnątrz pomieszczeń,
  • na powierzchniach płaskich bez żadnych obłości, wklęsłości, przetłoczeń oraz struktur.

Folie CarnavalCal GeckoToe dedykowane są do aplikacji na wszystkich wcześniej wymienionych powierzchniach oraz mniej gładkich (zalecany test przyczepności).

Folie „adhezyjne” CarnavalCal GeckoToe nie zawierają PCW i są przyjazne dla środowiska, w 100% nadają się do recyklingu. Pamiętaj! Przed aplikacją folii „adhezyjnych” należy również przygotować powierzchnię, czyli wyczyścić i odtłuścić miejsce aplikacji naklejki.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności