XSYS rozszerza portfolio produkcji płyt o nową jednostkę naświetlającą Catena-E 48 dla segmentu wąskiej i średniej wstęgiPoprzedni artykuł 

Opierając się na swoim wiodącym na rynku portfolio urządzeń do produkcji płyt, firma XSYS ogłosiła wprowadzenie urządzenia ThermoFlexX Catena-E 48 do naświetlania LED fleksograficznych płyt drukarskich na rynek etykiet, pudełek składanych i opakowań elastycznych. Nowy dodatek do rodziny produktów Catena to kompaktowe rozwiązanie, które zapewnia najwyższą jakość płaskich płyt punktowych przy imponującym poziomie wydajności w połączeniu z niskimi kosztami posiadania.

„Technologia naświetlania Catena-E LED została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 2020 r., a większy model Catena-E 80 do zastosowań szerokopasmowych został szybko przyjęty przez producentów płyt i firmy poligraficzne obsługujące globalne rynki opakowań giętkich i tektury falistej” — powiedział Christophe Lievens, Globalny Dyrektor Sprzedaży XSYS Prepress. „Teraz dzięki Catena-E 48 drukarnie wąsko- i średniowstęgowe zajmujące się etykietami, składanymi kartonami i opakowaniami elastycznymi mogą cieszyć się tą samą doskonałą jakością płyt z szybszym naświetlaniem diodami LED i spójną pracą, co przyspieszy ich działalność”.

Naświetlanie płyt o maksymalnym rozmiarze 900 x 1200 mm (35 x 48 cali) i grubości do 6,35 mm (0,250 cala), Catena-E 48 została zbudowana tak, aby dorównać dużej szybkości naświetlarki do płyt TFxX 48-S firmy XSYS, który oferuje wydajność 6m2/godz. Ekspozycja zajmuje mniej niż 15 minut, a urządzenie może być opcjonalnie wyposażone w automatyczne drzwiczki do ładowania płyt. Podobnie jak Catena-E 80, nowy model jest również idealny do płyt o najdrobniejszych mikrostrukturach powierzchni, takich jak ThermoFlexX Woodpecker Nano.

Mocna, jednoczesna ekspozycja główna i tylna dioda LED zapewnia doskonałą jakość płyt i wyjątkową wydajność, podczas gdy zamknięte moduły LED z kontrolowaną temperaturą w połączeniu z chłodzonymi wodą modułami LED (w pełni przetestowane przez ponad 20 000 godzin pracy) gwarantują stałą produkcję wysokiej jakości płyt fleksograficznych. Aby zapewnić efektywność energetyczną, tylna ekspozycja dostosowuje się do załadowanej płyty, oświetlając tylko diodę LED w zależności od rozmiaru płyty.

Aby utrzymać maksymalny czas sprawności, Catena-E 48 oferuje wszechstronne możliwości zdalnego wsparcia w zakresie kalibracji, rozwiązywania problemów i konserwacji zapobiegawczej. Wymiana modułów LED, które są niedrogie, jest prosta i łatwa do przeprowadzenia dzięki podstawowemu szkoleniu lub zdalnym wskazówkom inżynierów XSYS.

Doskonałe opinie już docierają od pierwszych użytkowników rynku, takich jak Tempo Flexible Packaging, który jest pierwszym klientem w Kanadzie, który zainstalował ThermoFlexX Catena-E 48. Nowy system LED, zakupiony w celu zastąpienia starszej jednostki ekspozycyjnej banku, pozwala kanadyjskiemu specjalistę od opakowań elastycznych, aby poprawić jakość druku fleksograficznego i zwiększyć ogólną wydajność.

Craig Labossier, Print Technical Services Manager w Tempo, pochwalił jakość druku zapewnianą przez technologię Catena, komentując: drukować dłużej, co zwiększa produktywność i zmniejsza ilość odpadów. Nasi klienci zauważają również znacznie czystsze wydruki, które otrzymują”. Dodał: „Dzięki wyższej produktywności, lepszej jakości i zwiększonemu zrównoważeniu naprawdę przenieśliśmy naszą produkcję fleksograficzną na wyższy poziom”.

Christophe Lievens podsumował: „W XSYS stale poszerzamy ofertę na rynek fleksograficzny o rozwiązania, które umożliwiają drukarzom osiąganie doskonałych wyników i obsługę klientów za pomocą produktów najlepszych w swojej klasie. Catena-E 48 wykorzystuje wszystkie innowacyjne technologie, które sprawiły, że XSYS znalazł się na czele rozwoju płyt i produkcji płyt, i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ogromne korzyści, jakie przyniesie ona rynkowi wąskiej i średniej wstęgi”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności