Nowości Canon na FESPA Global Print Expo - Arizona 1300 GTF i XTF oraz premiera PRISMAelevate XLPoprzedni artykuł 

Dzięki PRISMAelevate XL można z łatwością uzyskiwać wydruki o jeszcze lepszej jakości, obejmujące m.in. efekty teksturowane i wypukłe napisy o wysokości do 2 mm.
Dzięki PRISMAelevate XL można z łatwością uzyskiwać wydruki o jeszcze lepszej jakości, obejmujące m.in. efekty teksturowane i wypukłe napisy o wysokości do 2 mm.

Canon wprowadza dziś na rynek PRISMAelevate XL, rozszerzenie obszernego pakietu PRISMA XL Suite. To proste w użyciu oprogramowanie, która umożliwia projektantom grafiki wielkoformatowej i dostawcom usług druku tworzenie druku wypukłego w wyjątkowej jakości i wydruków wypukłych na ploterach Arizona. Pozwala to użytkownikom na wzbogacenie oferty produktowej o drukowane efekty teksturowane i wypukłe napisy, a także zapewnia poprawę produktywności, elastyczności, wysokości druku, zakresu nośników i użyteczności.

PRISMAelevate XL jest następcą Arizona Touchstone i zapewnia dwukrotnie większą elewację przy wydruku wypukłym, jednocześnie oferując zwiększoną prędkość druku nawet o 20%, zapewniając druk dotykowy i wydruki wypukłe na wiodących na świecie ploterach płaskich serii Arizona 1300 i 2300. PRISMAelevate XL to najnowsze rozwiązanie w ramach popularnego pakietu PRISMA XL Suite, który umożliwia klientom projektowanie kreatywnych, atrakcyjnych wizualnie wydruków z efektami teksturowanymi poprzez naśladowanie teksturowanych powierzchni i stosowanie wytłoczeń, metalicznych akcentów i wypukłych napisów do 2 mm. Rozszerza to zakres kreatywnych i funkcjonalnych aplikacji, które mogą wydrukować użytkownicy, jak m.in. wysokiej jakości oznakowania, dekoracje wewnętrzne i zewnętrzne, nagrody, reprodukcje dzieł sztuki i prototypowane opakowania dla rozwijających się branż, z zakresu dekoracji, opakowań i handlu detalicznego. Zapewnia również innowacyjne opcje drukowania z możliwością tworzenia oznakowań, takich jak alfabet Braille'a, dla osób niedowidzących.

Opatentowana technologia Advanced Layer Printing System (ALPS) w PRISMAelevate XL, używana w połączeniu ze średnionakładowymi ploterami płaskimi Arizona, umożliwia inteligentne drukowanie warstw atramentu w celu uzyskania niezrównanej jakości w kolorze o wysokiej rozdzielczości, dodając niezwykle dobrze wyglądające lub funkcjonalne elementy dotykowe do drukowanych grafik. Oferuje również łatwą w użyciu wtyczkę do programów Adobe Photoshop i Illustrator, której instalacja nie wymaga dodatkowego szkolenia i umożliwia bardzo dokładne projektowanie wypukłych elementów druku w technologii 3D.

Dzięki usprawnieniom automatyzacji i funkcji podglądu umożliwiającej drukowanie za pierwszym razem, PRISMAelevate XL pomaga zmniejszyć ilość odpadów, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania wydruków testowych. Atramenty utrwalane promieniami UV firmy Canon spełniają wysokie i rygorystyczne normy środowiskowe i zostały wyróżnione certyfikatem UL GREENGUARD Gold, dzięki czemu są bezpieczniejsze w użyciu we wrażliwych środowiskach, takich jak szpitale, szkoły, sklepy i inne miejsca publiczne.

Andrea Haklander, Braille and Relief Manager, w The Christian Library for the Blind and Visually Impaired (CBB), jednej z największych firm świadczących usługi druku brajlowskiego w Europie, wyjaśniła, w jaki sposób technologia druku wypukłego Arizona Touchstone (obecnie PRISMAelevate XL) firmy Canon pomogła jej w prowadzeniu działalności i umożliwiła zaoferowanie kompleksowego pakietu usług.

– Dzięki Arizonie możemy teraz oferować klientom druk brajlowski, duże wydruki, audio, tłoczenie i cyfrowe materiały do czytania w jednym kompletnym pakiecie. 90% naszych produktów drukowanych na maszynie Arizona to wydruki wypukłe, wcześniej nie było możliwe łączenie wypukłości z drobną strukturą lub z pełnym kolorem, ani też drukowania wypukłości na innych materiałach. Teraz wszystko to jest możliwe. Tworzenie wydruków wypukłych wymaga specjalistycznej wiedzy, ale Touchstone ułatwia stworzenie dobrego pliku, który zawiera wszystkie dane dotyczące wypukłości potrzebne ploterowi do tworzenia wydruku warstwa po warstwie. W ten sposób możemy obniżyć koszty o 65-80% w porównaniu z poprzednimi procesami. Jakość wydruku alfabetem Braille'a jest znacznie lepsza niż w przypadku innych alternatyw.

– Oprogramowanie PRISMAelevate XL dołączające do naszego pakietu PRISMA XL oferuje klientom kompleksowe rozwiązanie do tworzenia wypukłych wydruków przyciągających wzrok naszych klientów, które są szczególnie istotne w branżach takich jak dekoracje, handel detaliczny i opakowania. PRISMAelevate XL idealnie nadaje się do tworzenia luksusowych wydruków, takich jak wydruki artystyczne oraz dekoracje wewnętrzne i zewnętrzne. Może także być używany do tworzenia wydruków dla osób niepełnosprawnych, takich jak aplikacje w alfabecie Braille'a dla osób niedowidzących. Zmienne i nieprzewidywalne efekty druku należą już do przeszłości, ponieważ PRISMAelevate XL to rozwiązanie, które zamienia kreatywną wizję w rzeczywistość, dbając o złożoność wielowarstwowego przetwarzania i optymalizację plików do druku. Dzięki temu użytkownicy mogą po prostu skupić się na tworzeniu niezwykłych wydruków – mówi Mathew Faulkner, EMEA Marketing & Innovation Director, Wide Format Printing Group, Canon Europe.

Pakiet PRISMA XL Suite jest częścią portfolio rozwiązań przepływu pracy PRISMA firmy Canon i obejmuje PRISMAguide XL, łatwe w użyciu, innowacyjne oprogramowanie do automatyzacji zadań – idealne do obsługi złożonych prac. Pomaga klientom w tworzeniu i bieżącej ocenie projektów przy użyciu wstępnie zdefiniowanych zadań dla ploterów Colorado i Arizona, obsługiwanych przez oprogramowanie ONYX dla ploterów Arizona i oprogramowanie Caldera dla ploterów Colorado.

Pakiet PRISMA XL Suite uzupełnia PRISMAservice – nowa platforma serwisowa oparta na chmurze, która zapewnia szybszą, wydajniejszą i skuteczniejszą obsługę klienta dla ploterów Arizona. Dzięki całodobowemu dostępowi do informacji serwisowych, pulpitów nawigacyjnych i odpowiednich danych serwisowych można przewidywać, planować i przeprowadzać odpowiednie czynności serwisowe w celu utrzymania sprawności rozwiązań drukujących Canon. PRISMAservice jest dostępna bezpłatnie dla autoryzowanych Partnerów Canon.

Oprogramowanie PRISMAelevate XL będzie dostępne od lipca 2023 roku.

Canon wprowadza dziś dwa nowe modele z serii urządzeń Arizona 1300: GTF i XTF. Są one wyposażone w wielokrotnie nagradzaną technologię FLOW – innowacyjny bezstrefowy system próżniowy, który ułatwia obsługę nośników.

Poszerzająca wszechstronną rodzinę ploterów płaskich Arizona, seria Arizona 1300 z technologią FLOW, obsługuje rosnący segment średnionakładowy, umożliwiając wielkoformatowym drukarniom graficznym i innym dostawcom usług druku zaoferowanie swoim klientom szerokiej gamy aplikacji do zastosowań w handlu detalicznym, oznakowaniu, dekoracji wnętrz, opakowaniach i na rynkach przemysłowych. Nowe modele, zaprojektowane z myślą o wydajności, zapewniają wszechstronny, dokładny i wysoce wydajny druk wielu formatów płyt i druk dwustronny.

Dzięki zmiennej prędkości druku do 52,8 m²/godz., seria Arizona 1300 z technologią FLOW pozwala użytkownikom uzyskiwać ostre, wysokiej jakości wydruki. Klienci skorzystają z przyciągających wzrok wydruków na sztywnych lub elastycznych nośnikach o dowolnym rozmiarze do 1,25 x 2,5 metra w modelu Arizona GTF lub 2,5 x 3,08 metra w modelu Arizona XTF. Dzięki technologii FLOW zmiana nośnika i rozmiaru płyty jest znacznie szybsza, co czyni ten ploter idealnym rozwiązaniem do drukowania wielu krótkich serii w ciągu dnia. Dzięki temu użytkownicy mogą otrzymywać wydruki w jakości komercyjnej, zarazem zachowując wyższy poziom produktywności. Ponieważ w urządzeniu nie ma stref próżniowych, wymaga ono znacznie mniej maskowania i taśmowania, co redukuje wysiłek, czas i koszty.

Usprawnienia z zakresu automatyzacji zwiększające produktywność przemysłową

Ploter Arizona został zaprojektowany z myślą o minimalizacji konieczności konserwacji. Modele zawierają usprawnienia z zakresu automatyzacji, które zapewniają użytkownikom możliwości wspierania przemysłowych standardów produktywności. Dostępne są również funkcjonalności poprawiające czas pracy bez przestojów, co jest niezbędne we współczesnych firmach poligraficznych. To m.in. zaktualizowany, niewymagający manualnego wsparcia system konserwacji głowicy drukującej, który selektywnie przywraca działanie dysz w ciągu kilku sekund, a także zaktualizowany interfejs użytkownika z zaawansowanymi kontrolkami układu obrazu. Nowe możliwości regulacji przed rozpoczęciem procesu druku, które można wprowadzić nawet w ostatniej chwili, obejmują przycinanie, elastyczność wielu punktów odniesienia oraz wizualizację i modyfikację sekwencji warstw druku. Te elementy sterujące pozwalają również operatorom na dokonywanie wyborów podłoża w ostatniej chwili, co umożliwia szybkie reagowanie na zmiany w dostępności materiałów płytowych, pomagając wykorzystać dostępne resztki surowców i zmniejszyć ilość odpadów. W efekcie użytkownicy mogą liczyć na większą elastyczność, oszczędność czasu i efektywność kosztową. Seria Arizona 1300 z technologią FLOW zawiera również zaawansowany interfejs operatora (API), dostarczający cennych danych o zużyciu atramentu i czasie produkcji, na przykład do dalszego przetwarzania w programach księgowych.

Wyjątkowa jakość druku na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych nośników

W serii Arizona 1300 z technologią FLOW pojawiają się nowe tryby drukowania. Należą do nich Quality-Smooth, Production-Plus i Quality-Plus (dostępne dla konfiguracji 8-kanałowych), które zapewniają wyjątkową jakość druku, wydruk po wydruku. Dodatkowe tryby "Plus" pozwalają również użytkownikom uzyskać szerszą gamę kolorów, aby tworzyć przyciągające wzrok wydruki z atramentami w kolorach jasnego cyjanu, jasnej Magenty czy białym. Wszystko dostępne jest w trybach drukowania o wyższej jakości, która pozwala uzyskać wyjątkową jakość zdjęć oraz druku artystycznego.

Nowe modele Arizona 1300 GTF i XTF wciąż posiadają wielokrotnie nagradzaną technologię druku VariaDot trzeciej generacji, która zapewnia fotorealistyczne odwzorowanie obrazu i jeszcze bardziej zaawansowane wykorzystanie wielu rozmiarów kropli atramentu w różnych kolorach. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na największy wybór w zakresie jakości i szybkości. Dostawcy usług druku mogą teraz zaoferować wysoką jakość na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych nośników, a także podłoży o nieregularnych kształtach. Wszystko w prostszy i wydajniejszy sposób.

Zrównoważony projekt

Cykl życia produktów z serii płaskich ploterów Arizona, od projektu i produkcji po użytkowanie, ponowne użycie i recykling, został opracowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dmuchawy do tworzenia FLOW i utwardzania LED zapewniają oszczędność energii, a urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby można je było naprawiać i łatwo demontować, umożliwiając ponowne użycie i recykling materiałów oraz wspierając transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto do produkcji urządzeń w zakładzie produkcyjnym w Niemczech wykorzystywana jest w 100% odnawialna energia elektryczna, a technologia VariaDot zmniejsza zużycie atramentu. Atramenty z certyfikatem GREENGUARD Gold są bezpieczniejsze do stosowania w środowiskach publicznych i nie zawierają groźnych zanieczyszczeń powietrza (HAP) ani lotnych związków organicznych (VOC).

– Po wprowadzeniu na rynek pierwszego płaskiego plotera Arizona 17 lat temu, opieramy się na solidnych podstawach naszej wiodącej na świecie technologii druku płaskiego, aby wspierać rosnący segment rynku średnionakładowego i reagować na zapotrzebowanie nabywców na szybszą realizację zamówień. Teraz rozszerzamy serię Arizona 1300 o technologię FLOW. Dzięki niej oraz usprawnieniom automatyzacji, te nowe modele zapewniają sprawdzoną jakość i wszechstronność plotera Canon Arizona, jednocześnie gwarantując szybszą i prostszą produkcję niż kiedykolwiek. Dzięki temu nasi klienci mogą zwiększyć swoją konkurencyjność – mówi Mathew Faulkner, EMEA Director, Marketing and Innovation, Wide Format Printing Group, Canon Europe.

Komentując swoje doświadczenia związane z wykorzystaniem technologii FLOW w maszynie Arizona 2380 XTF, Jens Filipsson, właściciel firmy Wiking Reklam z siedzibą w Szwecji, wyjaśnia:

– Zainstalowanie maszyny Arizona 2380 pozwoliło nam zwiększyć produktywność nawet o 30%, ponieważ dzięki technologii FLOW nie musimy już ręcznie maskować stołu. Oprogramowanie po prostu wszystko upraszcza. Taki wzrost wydajności pozwala nam za każdym razem dostarczać zamówienia w uzgodnionym terminie. Wysokiej jakości wydruki z Arizony 2380 doskonale pasują do standardów, których chcielibyśmy się trzymać we wszystkich aspektach. Technologia ta zapewnia nam również dużą elastyczność i gdybyśmy nie mieli tego rozwiązania, nie bylibyśmy w stanie zachować swojej konkurencyjności rynkowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej najnowszej inwestycji i cieszymy się na dalszą długoletnią współpracę z firmą Canon.

Podwyższony druk do 2 mm

Razem z serią Arizona 1300 z technologią FLOW udostępniono również nowe oprogramowanie PRISMAelevate XL, umożliwiające klientom projektowanie kreatywnych, wartościowych zastosowań z dotykowymi efektami elewacji poprzez tworzenie teksturowanych powierzchni, wytłoczeń, metalicznych akcentów i wypukłych napisów do 2 mm. PRISMAelevate rozszerza obszerny pakiet PRISMA XL Suite i zastępuje oprogramowanie Arizona Touchstone, zapewniając na wiodących na świecie seriach płaskich Arizona 1300 i 2300 dwukrotnie większą elewację przy prędkości wyższej o 20%.

Seria Arizona 1300 z technologią FLOW jest już dostępne w sprzedaży natomiast oprogramowanie PRISMAelevate XL zostanie udostępnione w zamówieniach i w dostawie od lipca 2023 roku.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności