„Doświadczenie. Transformacja” - rozwiązania Sun Chemical na targach Fespa 2023Poprzedni artykuł 

Targi Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja) będą kolejnym w tym roku ważnym wydarzeniem branżowym, podczas którego Sun Chemical zaprezentuje swoją ofertę. Tym razem, pod hasłem „Doświadczenie. Transformacja”, firma prezentować będzie bogate portfolio rozwiązań, które dedykowane są różnym aplikacjom wielkoformatowym. Umożliwiają one rozwój stosującym je klientom. Na stoisku nr B40 w hali 2.2 promowane będą m.in. atramenty inkjetowe do druku superwielkoformatowego, atramenty inkjetowe do zadrukowywania tekstyliów, farby sitrodrukowe oraz rozwiązania przemysłowe, w tym oferowane przez SunJet – oddział Sun Chemical, zajmujący się cyfrowym drukiem inkjetowym.

Druk wielkoformatowy

Podczas targów Fespa 2023 Sun Chemical będzie promować m.in. linię produktów Streamline – czyli serię atramentów inkjetowych do ploterów wielkoformatowych różnych producentów. Jak podkreśla firma, produkty te charakteryzują się niską zapachowością i posiadają proekologiczny certyfikat Greenguard Gold, potwierdzający możliwość ich stosowania w aplikacjach wewnętrznych.

Na stoisku będą prezentowane również opakowania typu pouch o pojemności 500 ml z – z promowanym podczas targów – atramentem Streamline TVL 2, przeznaczonym do zastosowania w ekolsolwentowych ploterach Roland SG2 i VG2 i skierowanym na rynki systemów oznaczeń, displejów i graficznych. W ostatnim czasie Sun Chemical rozszerzył ofertę tej serii o dwa nowe warianty kolorystyczne – Orange i Green. Firma podkreśla, że nad recepturowaniem i udoskonalaniem atramentów Streamline czuwa doświadczony zespół inżynieryjny, mający zapewnić ich użytkownikom wsparcie w obszarze zarządzania barwą i zmiany atramentów, pomoc na miejscu (podczas wizyty u klienta) a także zdalną.

Materiały zaawansowane

Na stoisku będzie też promowana, oferowana przez DIC Corporation (do której należy Sun Chemical), technologia SEPAREL. Umożliwia ona– dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych – usuwanie rozpuszczonych gazów, powstałych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego. Jak podaje producent, zapewnia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży, surowców jak i samych atramentów), ponadto skrócenie czasu niezbędnego na czyszczenie maszyny oraz uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem. Rozwiązanie to dedykowane jest różnego rodzaju aplikacjom, uwzględniającym drukowanie atramentami wodnymi, solwentowymi oraz UV.

Atramenty wodne

Z myślą o firmach specjalizujących się w druku superwielkoformatowym, Sun Chemical będzie promował również stworzoną z myślą o tej technologii serię atramentów wodnych. Ich receptura – jak zapewnia producent – spełnia oczekiwania użytkowników względem wysokowydajnej produkcji, jaka realizowana jest z dużymi prędkościami i oczekiwanej wysokiej jakości.

Wśród tych produktów znajdzie się m.in. seria Streamline APY, przeznaczona do ploterów wyposażonych w głowice Kyocera. Sun Chemical podaje, że atramenty z tej serii zapewniają wyjątkowo wyrazistą kolorystykę i – w porównaniu z innymi rozwiązaniami – oferują znaczące oszczędności w ich zużyciu oraz krótki czas schnięcia. Wśród innych zalet Streamline APY firma wymienia m.in. lepsze niż dotychczas wykończenie i zabezpieczenie zadrukowywanej powierzchni oraz obniżone koszty energii, związanej z użytkowaniem plotera.

Kolejna propozycja Sun Chemical dla drukarń superwielkoformatowych to wodne atramenty Streamline APR, stworzone z myślą o maszynach wyposażonych w głowice Ricoh Gen 5. Jak zapewnia producent, oferują one użytkownikom podobne korzyści co seria Streamline APY. Na stoisku będą dostępne próbki wydruków wykonanych z ich udziałem.

Druk superwielkoformatowy

Biorąc pod uwagę dalszą rosnącą popularność przemysłowych, solwentowych maszyn inkjetowych o szerokości 3,2 m, w ramach grupy tych produktów Stremline firma Sun Chemical wprowadziła szereg nowych rozwiązań, dedykowanych poszczególnym głowicom drukującym znajdującym w nich zastosowanie, takich jak: Konica Minolta, Spectra Starfire i Epson i3200. Jak podkreśla producent, zostały one zoptymalizowane z myślą o specyfice każdej z głowic (głównie w kontekście jakości nanoszenia kropel atramentu) oraz wymagań związanych z ich końcowymi zastosowaniami. Najnowsza propozycja Sun Chemical z tej serii to seria Streamline SGR – seria farb solwentowych do maszyn wyposażonych w głowice Ricoh Gen 5.

Tekstylia

Podczas targów Sun Chemical będzie promować również pełne portfolio swoich rozwiązań do druku cyfrowego na materiałach tekstylnych, uwzględniających różne ich zastosowania: rynek Sign & Display, odzież sportową, branżę modową oraz tekstylia do użytku domowego.

Wśród promowanych na stoisku Sun Chemical produktów z tego obszaru znajdą się m.in. wiodące na rynku farby sublimacyjne do druku transferowego – Opal i ElvaJet Onyx, jak również hybrydowa farba sublimacyjna ElvaJet Topaz. Jak podkreśla firma, oferuje ona najwyższy poziom jakości zarówno przy nanoszeniu bezpośrednio na podłoże, jak też przy zastosowaniu papierów transferowych. Sun Chemical zaprezentuje też rozwiązania z obszaru farb pigmentowych, reaktywnych i kwasowych, mających zapewnić ich użytkownikom najlepsze efekty pod względem kolorystyki i wydajności.

Firma poinformowała też o wprowadzeniu do oferty nowych odmian kolorystycznych serii farb sublimacyjnych ElvaJet Topaz. Są to: Orange, Blue, Light Cyan, Light Magenta, Fluo Yellow, Fluo Blue i Fluo Red. Jak podkreśla producent, pozwoli to na znaczne rozszerzenie gamutu barwnego w kontekście specyficznych zastosowań takich jak materiały typu soft signage, displeje czy odzież sportowa, a tym samym – na spełnienie przez drukarnie rosnących wymagań rynkowych względem różnorodnej kolorystyki tekstyliów. Wprowadzenie do oferty kolorów specjalnych, w ślad za niedawną premierą rynkową hybrydowej farby czarnej (aplikowanej bezpośrednio bądź techniką transferu), ma dać użytkownikom jeszcze większą elastyczność bez kompromisów pod względem kolorystyki, jakości i wydajności aplikacji.

SunJet

SunJet – globalny brand Sun Chemical i DIC Corporation dedykowany technologii inkjetowej, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze rozwiązań do druku inkjetowego, również tych zrealizowanych wspólnie z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących. Oferta SunJet obejmuje różne sektory rynku i finalne aplikacje, m.in. z obszaru komunikacji graficznej, dekorowania, tekstyliów, zastosowań przemysłowych oraz opakowań.

Na stoisku nie zabraknie również szerokiej oferty Sun Chemical, dedykowanej sitodrukowi, tampondrukowi oraz zastosowaniom przemysłowym z udziałem technologii cyfrowej.

Pete Saunders, Global Director Digital Businesses w firmie Sun Chemical mówi: „Fespa to targowy okręt flagowy dla całej branży druku wielkoformatowego. Jako największy producent farb i lakierów na świecie, z przyjemnością pojawimy się po raz kolejny na tym wydarzeniu. Cieszymy się z możliwości bezpośredniego spotkania z obecnymi i przyszłymi klientami oraz zademonstrowania naszych rozwiązań, wspierających proces ich transformacji”.

Jak dodaje Peter Saunders, dużą wagę podczas targowych rozmów firma będzie przykładać do kwestii środowiskowych, promując m.in. stworzoną z myślą o nich platformę „5R”. Jest to swego rodzaju „mapa drogowa”, ukierunkowana na jak największą proekologiczność jej technologii i produktów. Obejmuje ona: projektowanie produktów na nowo (tak by cechowała je wyższa proekologiczność); stosowanie materiałów nadających się do ponownego zastosowania; redukcję zużycia energii, wody, surowców, jak też zwiększanie efektywności działalności drukarń; większe zastosowanie surowców bioodnawialnych i redukcję materiałów, bazujących na surowcach kopalnych, jak też wspieranie klientów w tego typu działaniach; zwiększenie poziomu odzysku farby z makulatury oraz kompostowalności produktów poligraficznych.

Więcej informacji na temat obecności Sun Chemical na targach Fespa można znaleźć na stronie https://pgo.sunchemical.com/FESPA2023/.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności