Drukarnia Chroma i pierwsza maszyna Canon ProStream 1800 w PolscePoprzedni artykuł 

Przyspieszenie produkcji, automatyzacja procesów druku, większa obecność na rynku polskim i zagranicznym oraz możliwość ekspresowej realizacji zleceń - to cele, które systematycznie realizuje Drukarnia Chroma. Pod koniec zeszłego roku atramentowa maszyna rolowa ProStream 1800 od Canon zaczęła drukować w największej drukarni internetowej w Polsce. Jest to pierwsza instalacja tego modelu w naszym kraju.

ProStream 1800 to atramentowa maszyna do druku z roli, wykorzystująca atramenty na bazie wody. – Nasi partnerzy z drukarni Chroma idą drogą największych dostawców usług druku na świecie – mówi Jacek Korzeniewski, Product Manager w Canon Polska. - Instalacja maszyny ProStream 1800 daje możliwość zdecydowanego przyspieszenia produkcji. Jedna taka maszyna potrafi w rzeczywistych warunkach produkcyjnych wydrukować więcej niż trzy maszyny cyfrowe arkuszowe drukujące w formacie B2. Co więcej, ProStream 1800 jako jedyna cyfrowa maszyna rolowa w Polsce, drukuje na zdecydowanej większości papierów, zarówno powlekanych jak i offsetowych, w przedziale gramatur między 40 a 300 gramów, z utrzymaniem najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatami Fogra – podkreśla przedstawiciel Canon.

Technologiczny skok

Korzyści z tego typu urządzeń dostrzegli już dostawcy usług druku z Europy Zachodniej. Jak zaznacza Jacek Korzeniewski, ostatnie lata były w krajach zachodnich rekordowe pod względem inwestycji w maszyny atramentowe do druku z roli. Drukarnie z Polski do tej pory stawiały bardziej na wybór maszyn arkuszowych albo na poszukiwania rynków alternatywnych (np. inwestując w maszyny umożliwiające druk opakowań). Ekspert Canon wyjaśnia jednak, że obecnie obserwujemy wyraźną intensyfikację inwestycji w segment produkcyjnych maszyn atramentowych.

I dodaje, że nie przez przypadek na instalację jednego z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych systemów druku produkcyjnego zdecydowała się właśnie Chroma. – Firma Chroma znana jest z najodważniejszych inwestycji. Jako pierwsza kupuje maszyny, które później odnoszą rynkowy sukces. Dzięki temu firma utrzymuje się wśród topowych europejskich drukarni on-line – twierdzi przedstawiciel Canon.

Dzięki wdrożeniu ProStream 1800 znacznie przyspieszyliśmy produkcję, a tym samym zagwarantowaliśmy naszym Klientom możliwość dostarczenia wysokojakościowych wydruków na przysłowiowe „wczoraj” – komentuje Andrzej Nowak - Dyrektor w drukarni Chroma. – Łącząc możliwości tego typu rozwiązania z już wykorzystywanymi maszynami cyfrowymi arkuszowymi oraz maszynami offsetowymi, możemy sprawnie przeprowadzić dowolne zlecenie: od pojedynczego projektu, po wiele tysięcy kopii. Od wysyłki tego samego dnia, po wysyłkę za kilka dni, za to w niższej cenie. Słowem, możliwości techniczne oferowane przez naszą drukarnię stają się niemal nieograniczone. Dokładny wybór opcji zależy już od potrzeb Klienta. Inwestycja Chroma w ProStream 1800 jest częścią planów ekspansji firmy. Celem jest osiągnięcie znaczącej pozycji wśród drukarni on line na rynkach zachodnich, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego. Dzięki zespołowi nastawionemu na sukces oraz rozbudowanemu parkowi maszynowemu, z ProStream 1800 na czele, widzimy znaczny krok do przodu w tej strategii Więcej o Canon ProStream 1800 można dowiedzieć się na stronie producenta: https://www.canon.pl/business/products/production-printers/digital-presses/prostream-1000-series/.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności