Le Musée du Cartonnage et de l’imprimerie promuje odnawialność i możliwość recyklingu tekturyPoprzedni artykuł 

Le Musée du Cartonnage et de l’imprimerie, Valréas, Francja
Le Musée du Cartonnage et de l’imprimerie, Valréas, Francja

Otwarcie Le Musée du Cartonnage et de l'imprimerie z siedzibą w Valréas we Francji oferuje zwiedzającym bezpośrednie spojrzenie na zwycięzców konkursu European Carton Excellence Awards (ECEA) 2022. Ponieważ muzeum kontynuuje współpracę wraz z Pro Carton, Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Kartonu i Tektury, nadal wspiera i promuje korzyści płynące z kartonów i tektury dla środowiska.

Do ekspozytora Pro Carton dołącza 14 nowych projektów kartonów, stworzonych przez wiodących w branży producentów kartonów. Razem podkreślają nie tylko elastyczne i trwałe właściwości opakowania, ale także jego silne właściwości środowiskowe.

Laureaci 2022 roku otrzymali nagrody 16 września 2022 roku podczas kongresu European Carton Makers Association (ECMA) w Krakowie. Firma Rutgers Printing & Packaging Solutions zdobyła prestiżową nagrodę Carton of the Year za sprytnie zaprojektowane opakowanie Cherry Tomatoes Pack. Inne prezentowane projekty obejmują zwycięzców kategorii w kategoriach Sustainability, Innovation i Public Awards.

Na wystawie znajduje się również zwycięzca Nagrody Publiczności DUCAJU® ze swoim innowacyjnym sferycznym wiszącym kalendarzem adwentowym dla francuskiej marki czekolady La Maison du Chocolat. Podczas gdy zwycięzca nagrody Sustainability Award, zestaw szamponów i odżywek Herbal Essence firmy Van Genechten Packaging pokazuje, w jaki sposób opakowanie może zrównoważyć informacje o produkcie i zapewnić bezpieczeństwo produktów podczas transportu, zapewniając przyjazną dla środowiska alternatywę dla znanej marki środków higieny osobistej.

Każdego roku ECEA przyznaje uznanie, nagradza i rzuca wyzwanie partnerom w całym łańcuchu dostaw, aby zaprezentowali swoje najbardziej innowacyjne projekty opakowań kartonowych. Oprócz zdobycia prestiżowej nagrody ECEA, zwycięskie opakowania będą wystawiane w Musée du Cartonnage we Francji oraz w Museum of Brands w Londynie. Zgłoszenia do tegorocznego konkursu ECEA kończą się 26 maja 2023 r.

Virginie Vincent-Jardin z Le Musée du Cartonnage et de l'imprimerie powiedziała: „Nasza stała współpraca z Pro Carton to ważne przesłanie dotyczące tektury, ponieważ jest ona odnawialna, nadaje się do recyklingu i szybko staje się preferowanym materiałem opakowaniowym dla marek w oczach konsumentów. dla zrównoważonych alternatyw. Zeszłoroczny pokaz okazał się ogromnym sukcesem, więc jestem przekonany, że nasz nowy pokaz innowacyjnych opakowań będzie hitem wśród naszych gości, którzy chcą dowiedzieć się więcej o środowisku i krokach, które wszyscy możemy podjąć, aby zmniejszyć wpływ zmian klimatycznych, począwszy od recyklingu i wybierania zrównoważonych materiałów opakowaniowych, takich jak karton”.

Winfried Muehling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Pro Carton, dodał: „W zeszłym roku miałem przyjemność odwiedzić Le Musée du Cartonnage et de l’imprimerie w Valréas we Francji, gdzie znajdują się siedziby największych producentów kartonów w kraju. W muzeum znajdują się obszerne ekspozycje przedstawiające historyczną podróż tektury, pomagające odwiedzającym zrozumieć, dlaczego jest to podstawowy środek opakowaniowy dla producentów, projektantów i sprzedawców, aby osiągnąć cele gospodarki o obiegu zamkniętym.

Jak pokazują wyniki naszej ostatniej ankiety konsumenckiej, 85,5% francuskich konsumentów preferuje tekturę i jej recykling, a ponieważ coraz więcej konsumentów w Europie robi zakupy w sposób zrównoważony, cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Le Musée du Cartonnage, aby dzielić się znaczeniem zrównoważonego rozwoju. opakowanie ze wszystkimi odwiedzającymi”.

Więcej informacji na temat Le Musée du Cartonnage et de l'imprimerie można znaleźć na stronie:
https://www.vaucluse.fr/culture-et-patrimoine/les-musees-departementaux/le-musee-du-cartonnage-et-de-limprimerie-a-valreas-867.html

Na podstawie informacji Pro Carton, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Kartonu i Tektury

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności