ACTEGA i Makro Labelling łączą siły, aby wprowadzić technologię Signite® na wyższy poziomPoprzedni artykuł 

ACTEGA, producent specjalistycznych powłok, atramentów, klejów i mas uszczelniających dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, ogłosiła dziś zawarcie umowy o współpracy z Makro Labelling. Partnerstwo ma na celu przyspieszenie rozwoju i dostaw maszyn do aplikacji pojemników dla Signite® - zrównoważona technologia dekoracji, która została powszechnie uznana przez właścicieli marek i branżę etykietowania za jedną z najbardziej potencjalnie transformacyjnych i postępowych technologii, które zostały opracowane w ostatnich latach.

Signite® to pionierskie, zrównoważone rozwiązanie dekoracyjne, które umożliwia markom i przetwórcom znaczne ograniczenie ilości odpadów, zapewniając jednocześnie większą elastyczność projektowania, możliwości recyklingu i ponownego wykorzystania. ACTEGA w ubiegłym roku Signite® zostało uhonorowane nagrodą za innowacyjność The Label Industry Global Awards . Zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia branżowego potwierdziło, że technologia ta może łączyć standardy jakości wymagane przez marki i przetwórców z licznymi, coraz ważniejszymi ulepszeniami cyklu życia produktu.

Wykorzystanie zalet etykiet Signite® wymaga zmodyfikowanych aplikatorów opartych na tradycyjnych etykieciarkach samoprzylepnych. Aplikatory wolnoobrotowe odpowiednie do alkoholi rzemieślniczych, win, piwa rzemieślniczego i innych podobnych rynków zostały opracowane i wyprodukowane we własnym zakresie przez ACTEGA. Następna faza rozwoju maszyny i wprowadzania Signite® na rynek wymaga jednak wiedzy i skali, a także przyszłej obsługi i wsparcia ze strony patrzącego w przyszłość, dynamicznego partnera w zakresie maszyn do etykietowania OEM. W tym celu Makro Labeling zgodziło się współpracować przy projektowaniu, produkcji i dostawie rotacyjnych maszyn etykietujących o niskiej i średniej prędkości, początkowo koncentrując się na modelach o prędkości aplikacji w zakresie 100-400 pojemników na minutę.

„Od wstępnego wprowadzenia do naszej obecnej umowy, nasze relacje z Makro rozwijały się w bardzo angażujący, dynamiczny i pragmatyczny sposób. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie pierwszych aplikatorów obrotowych Signite® o średniej prędkości , które będą dostępne dla właścicieli marek będących wczesnymi użytkownikami jeszcze w tym roku i nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z współpracy z Makro Labeling w tym zakresie” — powiedział Grant Schutte, wiceprezes ds. Signite® .

„Makro Labeling ma znaczące osiągnięcia jako patrząca w przyszłość, innowacyjna i wysoce zorientowana na klienta firma. Nic więc dziwnego, że zidentyfikowaliśmy Signite® jako potencjalnie przełomowe rozwiązanie do etykietowania, które zapewnia właścicielom marek środki do realnej realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że możemy współpracować z ACTEGA w celu rozszerzenia dostępu do technologii poprzez nasze platformy maszyn do etykietowania i obecność na rynku. Obecne cele dla aplikatorów znajdują się w historycznym słodkim miejscu dla Makro. Dodatkowo, dzięki naszemu niedawnemu przejęciu przez Sidel Group, ekscytujące jest obserwowanie, w jakim kierunku Signite® może pójść dalej” – podsumował Simone Marcantoni , dyrektor zarządzający w Makro Labelling.

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności