Oto najlepsze rozwiązanie do proofingu opakowań. CGS ORIS wprowadza Real Substrate ProofPoprzedni artykuł 

Firma CGS ORIS ogłosiła dziś wprowadzenie rozwiązania Real Substrate Proof, przełomowego rozwiązania, które ma zmienić sposób, w jaki przygotowalnie i przetwórcy opakowań komunikują kolory z klientami swojej marki. Opracowany we współpracy z Mutoh , Real Substrate Proof umożliwia produkcję proofów i makiet na docelowym docelowym podłożu produkcyjnym. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, Real Substrate Proof zachowuje wygląd i dotyk oraz wszystkie inne właściwości fizyczne podłoża.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem na rynek tego wyjątkowego i ekskluzywnego rozwiązania” — powiedział Heiner Müller, dyrektor ds. sprzedaży opakowań w firmie CGS ORIS. „Jednym z kluczowych wyzwań w zakresie proofingu projektów opakowań w przeszłości była konieczność stosowania specjalnych powlekanych podłoży, które nie do końca przypominały gotowy produkt lub stosowanie farb UV, które nakładają na podłoże charakterystyczną warstwę farby. Co gorsza, atramenty UV dość często mają odrażający zapach.

Ponadto podstawowym warunkiem wstępnym proofingu opakowań jest możliwość dopasowania kolorów marki i spotów. Nasz zupełnie nowy zestaw atramentów, zaprojektowany specjalnie do użytku z oprogramowaniem FLEX PACK , obejmuje CMYK, a także pomarańczowy, zielony, niebieski i biały, spełniając te wymagania i pokrywając prawie całą bibliotekę Pantone.

Atramenty są nietoksyczne, bezwonne, wysoce rozciągliwe i nadają się do drukowania na różnych podłożach, takich jak bardzo cienkie materiały elastyczne, folie termokurczliwe i IML, lity karton lub tektura falista. Są odporne na ciepło i mogą być lakierowane, dzięki czemu nadają się nawet do zastosowań takich jak drukowanie na metalu. Dzięki temu odbitki próbne są nie tylko bardziej realistyczne, ale także łatwiejsze, szybsze i tańsze w produkcji, co jest ważne na wysoce konkurencyjnym rynku, gdzie jakość i czas wprowadzania na rynek mają kluczowe znaczenie dla sukcesu przygotowalni i przetwórców opakowań, a także ich klientów.”

Real Substrate Proof, opracowany wspólnie z Mutoh, jest częścią rozwiązania FLEX PACK. Składa się z drukarki Mutoh VJ-628MP lub nowej, większej wersji hybrydowej, VJ-1629MH, wraz z nowo opracowanymi atramentami i zaprojektowanymi specjalnie do użytku z oprogramowaniem FLEX PACK (CMYKOrGrBlWh). Te specjalne wodne atramenty żywiczne charakteryzują się doskonałą przyczepnością oraz wyjątkowymi właściwościami rozciągania i kurczenia, umożliwiając drukowanie bezpośrednio na wszelkiego rodzaju nośnikach opakowaniowych, w tym na foliach termokurczliwych.

„Real Substrate Proof to zupełnie nowe podejście do sprawdzania i prototypowania opakowań” — dodał Müller. „Połączenie drukarek Mutoh, oprogramowania CGS FLEX PACK i atramentów umożliwia to nowe podejście dostępne wyłącznie w firmie CGS ORIS. Zapewnia najlepszą w swojej klasie jakość druku w kompaktowej obudowie, która pasuje nawet do operacji o ograniczonej przestrzeni. Oprogramowanie FLEX PACK zostało specjalnie zaprojektowane, aby sprostać najbardziej wymagającym wymaganiom branży opakowaniowej. Opiera się na opatentowanej przez firmę CGS ORIS iteracyjnej technologii zarządzania kolorami 4D, dostosowanej do potrzeb przemysłu opakowaniowego. Bazy danych kolorów w chmurze, takie jak CxF CLOUD lub PantoneLIVE , a także własne bazy danych kolorów właściciela marki, można również zintegrować z rozwiązaniem FLEX PACK. FLEX PACK zawiera zintegrowaną kontrolę wstępną, soft proofing i certyfikację proof oraz obsługuje widmowe dane kolorów, takie jak CxF /X-4.

Na podstawie informacji firmy CGS ORIS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności