ABB rozszerza program ASM o oprogramowanie dla przemysłu celulozowo-papierniczegoPoprzedni artykuł 

Klienci ABB z branży celulozowo-papierniczej będą mogli uzyskać dostęp do funkcji podczas przechodzenia przez wielopoziomowy proces aktualizacji ASM. Zdjęcie ABB.
Klienci ABB z branży celulozowo-papierniczej będą mogli uzyskać dostęp do funkcji podczas przechodzenia przez wielopoziomowy proces aktualizacji ASM. Zdjęcie ABB.

Firma ABB uruchomiła swój najnowszy program do zarządzania cyklem życia oprogramowania Automation Software Maintenance (ASM), który obejmuje oprogramowanie związane z napędami maszyn papierniczych (PMC800) oraz Biblioteką sterowania procesami celulozowo-papierniczymi (PPLib800xA). Nowa oferta usług jest rozszerzeniem programu ASM ABB i uzupełnia program ASM Systemu Kontroli Jakości (QCS), który został wprowadzony w styczniu 2023 roku.

Podstawą wszystkich programów ASM jest oferowanie wielopoziomowej usługi subskrypcji, która umożliwia ewolucję systemu od starszych wersji do najnowszych i/lub zapewnienie dostępu na żądanie do regularnych aktualizacji oprogramowania, które obejmują przyrostowe ulepszenia, poprawki i nowe funkcje. To proaktywne zarządzanie systemem pomaga zakładom produkującym celulozę, papier, opakowania i bibułkę maksymalizować inwestycje w system oraz obniżać koszty konserwacji i wsparcia.

Opcje subskrypcji warstwowej ASM otwierają dostępne funkcje, gdy młyny przechodzą przez proces aktualizacji. Maintenance Plus zapewnia klientom dostęp do przyrostowych aktualizacji dla PPLib800xA i PM Drives zawierających poprawki i ulepszenia, co oznacza, że operatorzy walcowni mogą korzystać z nowych lub ulepszonych funkcji, a także nadążać za ważnymi aktualizacjami bezpieczeństwa cybernetycznego. Maintenance & Evolve obejmuje wszystkie korzyści poziomu Maintenance Plus, z dodatkową możliwością aktualizacji ze starszej wersji systemu do najnowszej i między generacjami systemu.

Program zapewnia również użytkownikom PPLib800xA i PM Drives dostęp do portalu biznesowego myABB w celu zarządzania programami i dokumentacji systemu premium, pomagając aktualizować oprogramowanie sterujące procesami.

Dzięki PM Drives ASM operatorzy młynów mogą korzystać z bezpłatnych licencji na najnowsze aplikacje napędowe firmy ABB, takie jak Datalogger i PM Drives Performance – umożliwiające im tworzenie historii i wykorzystywanie danych w celu bardziej predykcyjnej konserwacji i rozwiązywania problemów – a także bezpieczeństwa sterowania maszyną.

W przypadku PPLib800xA ASM subskrypcja umożliwia ulepszony interfejs człowiek-maszyna (HMI) i dostęp do narzędzia PPSupport, samodzielnej aplikacji .Net, która wykrywa niezamierzone zmiany i pomaga inżynierom systemowym w migracji istniejących bibliotek aplikacji procesowych do najnowszej wersji.

„Program ABB do zarządzania cyklem życia ASM został rozszerzony, aby zaoferować proaktywnym operatorom papierni jeszcze lepsze wsparcie dla ich oprogramowania przeznaczonego do celulozy i papieru, umożliwiając im lepsze zarządzanie i przewidywanie całkowitego kosztu posiadania” — powiedział Shankar Singh, Global Product Line Manager, Drives and Automatyka, Pulpa i Papier, ABB. „Klienci mogą odblokować nowe funkcje w celu lepszego rozwiązywania problemów i zwiększenia wydajności, jednocześnie dbając o aktualność oprogramowania systemowego”.

Rozszerzony program zarządzania cyklem życia ASM dla automatyki i napędów jest dostępny dla klientów od 30 czerwca 2023 r.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności