Stora Enso wybiera sekcyjne systemy napędowe ABB do przebudowy linii pakującej w FinlandiiPoprzedni artykuł 

Silniki i napędy ABB są stosowane w przemyśle celulozowo-papierniczym. Zdjęcie ABB
Silniki i napędy ABB są stosowane w przemyśle celulozowo-papierniczym. Zdjęcie ABB

Stora Enso, wiodący światowy dostawca odnawialnych rozwiązań w zakresie opakowań, biomateriałów i konstrukcji drewnianych, wybrał firmę ABB na dostawcę systemów napędów sekcyjnych dla swojego zakładu w Oulu w północnej Finlandii, gdzie jego dawna linia papiernicza zostanie przekształcona w linię konsumencką do produkcji pudełek składanych tektura i powlekany niebielony kraft.

W 2021 roku, kiedy firma Stora Enso przekształciła swoją pierwszą maszynę z papieru na kraftliner w zakładzie w Oulu, ABB dostarczyła kompleksowy pakiet układu napędowego. Teraz, po przebudowie drugiej linii, całkowita roczna wydajność zakładu wzrośnie o 750 000 ton metrycznych, osiągając 1 200 000 ton metrycznych tektury po uruchomieniu nowej maszyny.

Zakres dostawy dla nowego projektu obejmuje chłodzone cieczą i powietrzem napędy wielonapędowe ACS880 i silniki do linii produkcyjnej płytek drukowanych, system sterowania napędem PMC800 – oparty na najnowszej technologii automatyzacji firmy ABB – oraz zgodny z dyrektywą maszynową sterownik bezpieczeństwa PLC dla systemu napędów sekcyjnych .

„Cieszymy się, że możemy wspierać fabrykę w Oulu w tak ważnym projekcie, który jest również ściśle zgodny ze zobowiązaniami firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju” — powiedział Niko Lahtinen, kierowca biznesowy Paper Machine Drives, Process Industries, ABB. „Nasze wcześniejsze doświadczenia ze Stora Enso – szczególnie w zakresie systemów napędowych i sterowania napędami – w połączeniu z naszą specjalistyczną wiedzą konsultacyjną stanowią dobry punkt wyjścia dla projektu. Jesteśmy podekscytowani zaufaniem i wartością, jaką Stora Enso pokłada w naszym podejściu i rozwiązaniach”.

Szacuje się, że produkcja na nowej przebudowanej maszynie rozpocznie się w 2025 roku.

Na podstawie informacji firmy ABB Ltd

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności