Grafmasz na Labelexpo 2023Poprzedni artykuł 

LC350
LC350

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk naszych partnerów na wrześniowych targach LabelExpo w Brukseli. W tej edycji pojawi się trzy firmy: LEMORAU, GOLDENLASER i ASTRONOVA, których Grafmasz jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem.

Portugalski producent LEMORAU pokaże na targach na stoisku w hali 4, C37 aż 6 urządzeń. Pierwszym z nich będzie najpopularniejszy obecnie model maszyny semirotacyjnej SMART-L w wersji Premium, szerokość wstęgi 330mm. Wyposażony w kontroler prowadzenia wstęgi BST, półobrotową stację flexo z utrwalaniem UV, koronowanie, stację semirotacyjną o prędkości maksymalnej 80m/min, nawijak ażuru i odprowadzenie ażuru.

Następne urządzenie to modułowa maszyna MEBR+ 330 z kontrolerem BST, koronowaniem, cyfrowym modułem zdobienia (nowość!), złoceniem, wyposażona w stacje pół- i pełnej rotacji, odprowadzenie ażuru, automatyczne pozycjonowanie noży rozcinających i podwójny nawijak. LEMORAU zaprezentuje również najnowszy model maszyny inspekcyjnej ICR4, 330mm pracujący z prędkością do 400m/min bez inspekcji i do 295m/min z inspekcją z automatycznym pozycjonowaniem noży rozcinających. Nie zabraknie również urządzeń uzupełniających takich jak automatyczna krajarka do gilz CTA1500 oraz przewijarka RA i podnośnik roli.

Kolejny dostawca to współpracujący z Grafmasz GOLDEN LASER - chiński producent specjalizujący się w laserach dla różnych gałęzi przemysłu, w tym również finiszingu etykiet, który stanowi ważny segment w produkcji firmy. Na stoisku w hali 8, B35 pojawi się model LC350 z rolowym odwijakiem, wyposażony w kontrole prowadzenia wstęgi, laminację na zimno, wycinanie za pomocą podwójnego źródła laserowego o mocy 300W każdy, rozcinanie, nawijanie ażuru, podwójny nawijak. Ta konfiguracja pozwala na wycinanie z prędkością aż do 80m/min, zależnie od komplikacji kształtów i materiału. Technologia w pełni cyfrowa, bez użycia wykrojników. Odczyt kodów QR pozwala na zmianę pracy „w locie” a wszystkie parametry, w tym prędkość dostosowują się automatycznie. Na stoisku tej firmy będzie prezentowana również nowość, maszyna tnąca za pomocą lasera z pobieraniem arkuszy ze stosu.

Trzecim z dostawców jest amerykańska firma ASTRONOVA, prezentujący produkowaną w Niemczech drukarkę do opakowań i toreb papierowych T3-OPX. Jest to rozwiązanie do niskonakładowego zadruku personalizowanych opakowań, toreb papierowych, serwetek, podkładek wykonanych z papieru, tektury, kartonu itp. Urządzenie pojawiło się na rynku jako jedno z pierwszych stąd duże doświadczenie producenta. Zaprojektowane zostało w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na produkcję spersonalizowaną i niestandardową. Dzięki wysokiemu prześwitowi pod głowicą nadruk może być także naniesiony na złożone pudełko np. opakowania na żywność, jak również złożone opakowania po sztancowaniu takie jak m.in. opakowania do pizzy, opakowania w przemyśle spożywczym, obuwniczym itd. Unikalną cechą maszyny jest automatyczne pozycjonowanie głowicy drukującej względem podłoża co zapewnia najlepszą jakość druku oraz zapobiega mechanicznym uszkodzeniom głowicy.

W trakcie targów na stoiskach partnerskich obecni będą przedstawiciele Grafmasz. Zachęcamy do kontaktu celem umówienia spotkania oraz prezentacji na żywo oferowanych rozwiązań do obróbki etykiet i opakowań.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności