Avery Dennison wprowadza na rynek pierwszą generację dekoracyjnych rozwiązań bez podkładuPoprzedni artykuł 

Na targach Labelexpo Europe 2023 firma Avery Dennison zaprezentuje AD LinrSave™ i AD LinrConvert™ – pierwszą generację dekoracyjnych rozwiązań bez podkładu, dostępnych dzięki opatentowanej technologii mikroperforacji. Znacznie zmniejszą one ilość odpadów etykietowych, zmniejszą emisję CO 2 i ślad wodny, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i atrakcyjność etykiet samoprzylepnych na półce. Oznacza to kolejny etap innowacyjnej podróży Avery Dennison, umożliwiający branży dążenie do bardziej zrównoważonej i połączonej przyszłości.

Obydwa produkty zostaną zaprezentowane na stoisku 5A31 podczas Labelexpo w Brukseli w dniach 11–14 września. Wayne Middleton, starszy lider segmentu etykiet bez podkładu EMENA w firmie Avery Dennison wyjaśnia: „AD LinrSave™ i AD LinrConvert™ można łatwo zintegrować z istniejącym sprzętem, a dzięki nawet 80% większej liczbie etykiet na rolkę oznacza to bardziej wydajne przebiegi i mniejszą liczbę przezbrojeń. Te bardziej zrównoważone etykiety bez podkładu można łatwo i dokładnie nakładać na szeroką gamę typów opakowań stosowanych w sektorach, w tym żywności i napojów, wina i napojów spirytusowych, a także artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej.

Zmiany te wyznaczają kolejny etap podróży firmy Avery Dennison w kierunku przyszłości bez podkładu i są następstwem wprowadzenia na rynek w kwietniu AD XeroLinr DT, zrównoważonej, pozbawionej podkładu alternatywy dla etykiet o zmiennej informacji (VI) – szczególnie istotnej dla dzisiejszej dynamicznie rozwijającej się logistyki i handlu elektronicznego branże. Wykazano, że przy użyciu narzędzia Carbon Trust Tool do pomiaru wpływu na środowisko zakres ten zapewnia redukcję emisji CO2 o 30% i wody o 40%.

Avery Dennison zaprezentuje także najnowsze przykłady „połączonych” opakowań z serią prototypów z etykietami wyposażonymi w technologię RFID i NFC. NFC (komunikacja bliskiego zasięgu) umożliwia konsumentom dotykanie etykiet smartfonami, aby dowiedzieć się więcej o produkcie, a jedna z takich demonstracji przedstawia historię wina – od winnicy po butelkę. Inny przedstawia historię kawy dostępnej dla gości, z pełną przejrzystością dotyczącą jej podróży od pola do filiżanki, wizualizowaną za pośrednictwem atma.io. Połączona platforma chmury produktów umożliwia organizacjom dokładne śledzenie i identyfikację poszczególnych produktów w całym łańcuchu dostaw oraz wykazanie ich zrównoważonego pochodzenia i ścieżki.

Szczególnie ważna jest wymiana wiedzy i pomysłów. Podczas wydarzenia firma Avery Dennison poprowadzi serię 30-minutowych interaktywnych „rozmów przy stole” na temat najnowszych trendów, narzędzi i zmian regulacyjnych w zakresie zrównoważonego rozwoju wpływających na branżę opakowań, w tym:

  • Jak EcoDesign może pomóc w tworzeniu bardziej zrównoważonych opakowań
  • Wyjaśniono rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR).
  • Jak ślad węglowy może pomóc w pomiarze wpływu na środowisko
  • Cyfrowy paszport produktu (DPP): co to jest i jakie daje Ci możliwości?
  • Strategia dotycząca chemikaliów na rzecz zrównoważonego rozwoju (CSS): co to jest i jaki ma na Ciebie wpływ?

Steve Flannery, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Materials Group EMENA, komentuje: „W Avery Dennison kładziemy nacisk na zrównoważony rozwój u podstaw wszystkiego, co robimy, i przewidujemy połączoną przyszłość o obiegu zamkniętym. Labelexpo to dla nas świetna okazja do zaprezentowania naszych nowych rozwiązań, a także nawiązania kontaktu z naszymi partnerami i klientami w kluczowych kwestiach, które będą kształtować przyszłość naszej branży w ciągu najbliższych kilku lat, takich jak cyfrowe paszporty produktów oraz rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. ”

Pełny program wszystkich wydarzeń Avery Dennison na Labelexpo jest dostępny tutaj: www.label.averydennison.com/eu/en/home/labelexpo-2023/show-schedule.html .

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison Corporation

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności