Konkurs Grand Prix Złotego Gryfa - zmiana terminuPoprzedni artykuł 

W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, konkurs Złotego Gryfa został przemianowany na Złoty Gryf Grand Prix. Rozszerzona też została ilość kategorii, włączono nagrody i wyróżnienia dla uczącej się/studiującej młodzieży oraz innowatorów i wynalazców. Do konkursu można nadsyłać prace wykonane w kraju od 1.01.2022 do 1.06.2023. Termin nadsyłania prac został przedłużony: do 9 października 2023 roku. Dla kategorii „Uczniowski Gryf” i „Młody Gryf” udział w Konkursie jest darmowy.

Wręczenie nagród dla zwycięzców Konkursu odbędzie się dnia 28 listopada b.r. w Poznaniu na spotkaniu liderów branży podczas Art Of Color i Gali Złotego Gryfa.
Serdecznie zachęcamy do udziału!

Konkurs Złotego Gryfa organizowany przez Polską Izbę Druku jest największym i najstarszym w Polsce konkursem obejmującym całe spektrum produkcji poligraficznej, Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, względem jakościowego i technicznego wykonania, wyrobu poligraficznego. Produkty mogą zgłaszać zarówno ich wykonawcy (drukarnie), jak i ich właściciele (np. wydawcy lub firmy handlowe). Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji.

Oto wachlarz kategorii:

 1. Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie prostej
 2. Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie złożonej
 3. Kalendarz
 4. Czasopismo wielobarwne
 5. Opakowanie z nadrukiem z tektury litej
 6. Opakowanie z nadrukiem z tektury falistej
 7. Opakowania giętkie z nadrukiem
 8. Opakowanie z nadrukiem z materiałów alternatywnych
 9. Etykieta
 10. Wielkopowierzchniowy produkt reklamowy z nadrukiem
 11. Produkt informacyjno-reklamowy z nadrukiem
 12. Produkt tekstylny z nadrukiem
 13. Innowacyjny produkt z nadrukiem
 14. Uczniowski Gryf – nagroda dla uczniów zawodu z wybitne osiągnięcia naukowe
 15. Młody Gryf – nagroda dla studentów i absolwentów wyższych uczelni za wybitne osiągnięcia naukowe
 16. Mistrzowski Gryf – nagroda dla pracowników branży za wybitne innowacje wdrożone w procesy produkcyjne
 17. Zielony Gryf - nagroda dla firm za wybitne wdrożone rozwiązania proekologiczne

Prace konkursowe to produkcja wykonana w kraju od 1.01.2022 do 1.06.2023.

Nabór prac prowadzony jest do 9 października 2023 roku (miejsce naboru: Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej, ul. Konwiktorska 2, 00-217 Warszawa z dopiskiem: dr hab. inż. Georgij Petriaszwili – Konkurs Złotego Gryfa).

Dla kategorii „Uczniowski Gryf” i „Młody Gryf” udział w Konkursie jest darmowy.

W pozostałych kategoriach wystawienie swoich produktów jest w cenie 500,00 zł + VAT (dla członków samorządów branży) oraz 700,00 zł + VAT (pozostali uczestnicy) za zgłoszenie każdego wyrobu w jednej kategorii.

Główną nagrodą dla zwycięzcy danej kategorii jest statuetka Złotego Gryfa oraz nagroda rzeczowa o wartości 4 000 zł do wykorzystania z asortymentu oferowanego przez danego sponsora nagrody.

Zasady przyznawania nagród i wyróżnień w ramach konkursu Złotego Gryfa pozostaną w tej edycji bez większych zmian, oprócz dwóch nowych kategorii dedykowanych uczniom i studentom (14. i 15.) tutaj nagrodą powinny być płatne praktyki u fundatorów lub w przypadku niemożności ich odbycia ekwiwalent pieniężny.

Jednak w związku z ogromnym znaczeniem rozwoju i promocji systemu kształcenia zawodowego dla całej branży poligraficzno-konwertingowej, Polska Izba Druku proponuje by zwycięzcy swoje nagrody rzeczowe o wartości 4 000 zł ufundowane przez sponsorów w poszczególnych kategoriach przekazywali na rzecz wybranych przez siebie szkół branżowych, techników lub uczelni wyższych.

Przedstawiciele wskazanych jednostek edukacyjnych zostaną zaproszeni na uroczystość zakończenia konkursu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie Złotego Gryfa!

Zaskocz branżę swoim produktem!

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności