Continental łączy pełne spektrum technologii obciągów drukarskichPoprzedni artykuł 

Przed drukiem fleksograficznym stale otwierają się nowe obszary – m.in. drukowanie etykiet.
Przed drukiem fleksograficznym stale otwierają się nowe obszary – m.in. drukowanie etykiet.

Po rozszerzeniu swojej działalności w zakresie technologii druku w maju tego roku, Continental po raz pierwszy prezentuje rozszerzony zakres swojej oferty technologii obciągów drukarskich. Sektor grupy ContiTech zaprezentuje rozwiązania systemowe dla procesu drukowania etykiet i opakowań na targach LabelExpo Europe 2023, które odbędą się w Brukseli w dniach 11 – 14 września. Marki Axcyl i Laserline zajmą centralne miejsce na stoisku A61 w hali 4 .

„W ostatnich latach branża fleksograficzna bardzo się zmieniła” – zauważa Jens Löschner, szef obszaru biznesowego druku fleksograficznego w Continental Printing Solutions. Rozwój prasy wstępnej, wałków rastrowych, technologii płyt cyfrowych i pras tulejowych doprowadził do zastosowania tego procesu w obszarach druku, które kiedyś byłyby nie do pomyślenia. Należą do nich składane kartony, etykiety i opakowania elastyczne.

Rozwiązania zapewniające wysoką produktywność i jakość druku Continental opracowuje i produkuje tuleje montażowe Axcyl do płyt fleksograficznych o szerokiej i wąskiej płycie do wszystkich rodzajów maszyn drukujących fleksograficznie. Dzięki kompozytowej strukturze plastra miodu wyróżniają się niską wagą, dużą sztywnością i stabilnością. Konstrukcja produktu została zoptymalizowana pod kątem filtrowania wibracji pochodzących z płyty drukarskiej. Na przykład Axcyl zmniejsza odbicia prasy i dlatego umożliwia wysoką produktywność i jakość druku – nawet przy bardzo dużych prędkościach. Conti Laserline poszerza swoją ofertę produktów do druku fleksograficznego o niezwykle wszechstronne płyty drukarskie i technologię rękawów do systemów farb na bazie wody lub rozpuszczalników i utwardzanych promieniami UV.

Wszystko z jednego źródła

„Nasi klienci będą mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z naszej rozszerzonej oferty produktów” – obiecuje Löschner. „Będą teraz otrzymywać wszystko z jednego źródła i skorzystają z naszej globalnej obecności i zbiorowej wiedzy”.

Continental opracowuje pionierskie technologie i usługi na rzecz zrównoważonej i połączonej z siecią mobilności ludzi i ich towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i niedrogie rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2022 r. firma Continental wygenerowała sprzedaż na poziomie 39,4 miliarda euro i obecnie zatrudnia około 200 000 pracowników w 57 krajach i na rynkach.

Na podstawie informacji prasowej firmy Continental

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności