Re-Medium. Air – drugi plener artystyczny w Muzeum PapiernictwaPoprzedni artykuł 

Z początkiem września w gościnne progi naszego muzeum zawitali artyści sztuki papieru z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Tym samym rozpoczął się drugi plener artystyczny, którego tematem wiodącym jest Air.

Opiekunem artystycznym całego cyklu jest pomysłodawca projektu, dr Tomasz Westrych z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – artysta rzeźbiarz, doktor sztuki, dydaktyk, absolwent Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP, adiunkt w I Pracowni Rzeźby Wydziału Architektury Wnętrz. Ze strony muzeum tegoroczny plener koordynują: Dorota Zielińska-Pytlowany – kierowniczka Działu Edukacji, Marcin Lemejda – pracownik Działu Edukacji oraz Dagmara Kacperowska – pracownik Biblioteki. Poprzednią edycję zainicjowała, Beata Dębowska z Działu Historii Dusznik-Zdroju, która zmarła w maju b.r. Zajmowała się ona m.in. organizacją wystaw czasowych w powstałej w 2016 r. w dawnej suszarni papieru, jedynej w Polsce galerii sztuki papieru.

Artyści podczas pleneru będą poszukiwać odwołania do pierwotnej symboliki i materii powietrza, jej barwy, dorodności i obfitości jej istnienia pod różnymi formami. Ważne będzie w procesie tworzenia indywidualne zdanie na temat metaforycznego myślenia w papierze, formie – symbolu i brzmieniu powietrza.

Plener artystyczny potrwa do 6 września, a każdy z dziewięciu uczestników jedną z wykonanych prac przekaże do zbiorów Muzeum Papiernictwa, które finalnie pokazane zostaną na wystawie podsumowującej Triennale sztuki papieru w Dusznikach-Zdroju.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności