Przedstawiamy zwycięzców nagrody Pro Carton Student Video Award 2023Poprzedni artykuł 

21 września podczas corocznej gali wręczenia nagród w Sewilli w Hiszpanii ogłoszono zwycięzców nagrody Pro Carton Student Video Award 2023. Nagroda podkreśla znaczenie wspierania młodych talentów w branży filmowej i wspiera rozwiązania przyjazne dla środowiska. Zadaniem uczniów było nakręcenie krótkiego filmu, który w pomysłowy i wizjonerski sposób zaprezentował zalety kartonu i pudełek składanych.

Po otrzymaniu 33 zgłoszeń z 17 krajów z ponad 20 uniwersytetów renomowane jury, w skład którego wchodzi wielokrotnie nagradzany producent filmowy Bady Minck, były dyrektor generalny i prezes międzynarodowych agencji reklamowych Simon Bolton oraz szef marketingu i komunikacji firmy Pro Carton, Winfried Mühling, zbadało i oceniał wszystkie zgłoszenia w oparciu o rygorystyczne kryteria, takie jak jakość wizualna, dobór muzyki, wybór tematu i ilustracja korzyści wynikających z tektury dla środowiska.

Oprócz nagród jury oddano ponad 1100 głosów, aby wyłonić nagrodę publiczności spośród ośmiu zakwalifikowanych zgłoszeń.

Znakomity zwycięski występ

Tegorocznym zwycięzcą nagrody Pro Carton Student Video Award 2023 został film The PRO’s of Carton, nakręcony i zmontowany przez Jasmin Hein i Sofię Rohnefeld z Höhere Graphicische Bundes-Lehr- und Versuchsanstalt w Austrii.

Umiejętnie stworzony film w nowoczesny i kreatywny sposób przekazuje pozytywne właściwości tektury. Uczniowie pokazują, jak wymyślili i zaprojektowali tekturowe litery 3D do napisu „PRO” oraz wizualnie demonstrują liczne zastosowania tektury w życiu codziennym. Podkreślili doskonałą zdolność do recyklingu i przyjazność dla środowiska tektury.

Sędzia Bady Minck skomentowała: „To naprawdę udana praca. Znakomity montaż, kompozycja i treść filmu są wyjątkowe. Niezwykle dynamiczne wejście na uroczystość wręczenia nagród, która zasłużenie zajęła pierwsze miejsce.”

Simon Bolton dodał: „Ten film jest świetny. Podziwiam energię i montaż filmu, który doskonale ilustruje siłę kartonu. Gratulacje dla zespołu odpowiedzialnego za ten film za wyjątkowe osiągnięcie!”

Ponad jedna trzecia głosów trafiła do zwyciężczyni nagrody publicznej Pro Carton Student Video Award 2023 Diany Morgachevy z włoskiego Università Commerciale Luigi Bocconi za jej film „Metamorphosis: A Carton Story”. '

Krótki film opowiada o przemianie opakowania jogurtu w opakowanie herbaty i ilustruje możliwość recyklingu tektury, analogicznie do metamorfozy gąsienicy w motyla. Pokazuje wiele różnych przykładów opakowań kartonowych na przestrzeni historii, podkreślając wszechstronność zrównoważonego materiału. Jeden z widzów określił ten utwór jako „niesamowity film, pięknie wykonany, z przemyślaną historią”, a inny podkreślił, że „ciekawa i kreatywna koncepcja w mocny sposób ukazuje zrównoważony charakter tektury”.

Zwycięskim zgłoszeniem do nagrody Pro Carton Student Video Award 2023 Highly Commended został „The Circle of Life” autorstwa studentów Ulrike Rösch, Lei Schneiderbanger, Nele Wolff, Felicii Spiegler i Aliny Biesolt z SRH Berlin School of Design and Communication w Niemczech.

Film pokazuje różnorodne zastosowania tektury w różnych fazach życia. Fabuła śledzi karierę głównego bohatera od dzieciństwa do starości, w której tektura nieustannie odgrywa ważną rolę w kształtowaniu tożsamości dzięki swojej trwałości i możliwości recyklingu.

Winfried Mühling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Pro Carton, skomentował: „Każdego roku nagroda Pro Carton Student Video Award prezentuje młode talenty i całą pomysłowość nowego pokolenia. Wybór zwycięzcy roku 2023 w dniu głosowania w Kopenhadze nie był łatwy dla zespołu sędziowskiego. Pro Carton pragnie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu za wysiłek włożony w stworzenie niezwykle wysokiej jakości filmów krótkometrażowych.

Gala wręczenia nagród w Sewilli była doskonałą okazją do wyróżnienia uczniów i ich nauczycieli stojących za zwycięskimi filmami”.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności