Podczas targów Formnext, najważniejszej na świecie imprezy poświęconej produkcji addytywnej, firma HP zademonstrowała swoje silne zaangażowanie w zrównoważoną produkcję, w tym nowe materiały, narzędzia, innowacje i rozszerzone możliwości oprogramowania, aby przyspieszyć proces wdrażania oraz skalowania druku 3D z polimerów i metali. HP podkreśla również współpracę z wiodącymi w branży partnerami i klientami, w tym BMW, Decathlon, INDO-MIM i innymi.
"HP przesuwa granice druku 3D dzięki nowym innowacjom, zwiększonym możliwościom, a także nieustannemu dążeniu do pomagania naszym partnerom i klientom w rozwoju oraz zwiększaniu możliwości bardziej zrównoważonej produkcji" - powiedział Savi Baveja, President of Personalization & 3D Printing and Chief Incubation Officer w HP. "Jesteśmy dumni, że możemy wspierać branże w tworzeniu bardziej ekologicznej i elastycznej przyszłości. Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest podstawą naszej wizji".
Zaangażowanie w zrównoważoną produkcję
Zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój w branży druku 3D jest oparte na trzech filarach zaprezentowanych w tym roku na targach Formnext. Są to redukcja śladu węglowego, umożliwienie obiegu zamkniętego oraz dzielenie się wiedzą w celu uzyskania bardziej wpływowych wyników.
"Mamy trzy główne obszary skupiające się na rozwiązaniach, możliwościach i materiałach HP do druku 3D, które mają pomóc w rozwoju bardziej zrównoważonej produkcji" - powiedział François Minec, Global Head of 3D Polymers w HP. "Od materiałów o wysokiej przydatności do ponownego użycia, aby pomóc markom osiągnąć zerowy poziom odpadów netto, po oferowanie programów przyjmowania zwrotów i nowych narzędzi do obliczania śladu węglowego. Chcemy pomagać naszym klientom w dokonywaniu wyborów, które pomagają naszej planecie i ludziom".
Godnym uwagi przykładem jest wieloletnia współpraca HP z liderem rynku motoryzacyjnego BMW Group, która ma na celu rozwój zrównoważonego projektowania, produkcji i automatyzacji procesów z wykorzystaniem różnych rozwiązań druku 3D HP. Jens Ertel, Head of Additive Manufacturing w BMW Group, podkreślił wspólną filozofię obydwu firm: "Oceniamy każdą część naszego procesu produkcyjnego, stale ulepszając nasze działania w celu zminimalizowania naszego śladu CO2. HP stawia na pierwszym miejscu odpowiedzialność za środowisko, oferując materiały o obniżonej emisji CO2 bez dodatkowych kosztów, co ułatwia ich wdrożenie."
Przyjęcie technologii HP Multi Jet Fusion w BMW Group doprowadziło do przyspieszenia procesu projektowania, skrócenia czasu realizacji i elastycznego, opłacalnego podejścia do produkcji. Chcąc osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, BMW Group wykorzystuje HP Jet Fusion 3D Automation Accessory. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane w celu zminimalizowania czasu przestoju, zmniejszenia kosztów pracy związanych z produkcją addytywną i otwarcia nowych możliwości w produkcji masowej. Ertel podkreśla: "W naszym modelu pracy HP Automation Accessory pozwala nam podwoić wydajność przy użyciu tej samej drukarki, co jest pomocne w projektach o krótkim czasie realizacji. Dzięki oszczędnościom kosztów w druku 3D i nowym działaniom biznesowym, proces adaptacji innowacji przyspieszy, a popyt na części drukowane w 3D wzrośnie".
Najważniejsze działania HP w zakresie zrównoważonego rozwoju obejmują:
HP przedstawia również nowe rozwiązania w zakresie polimerów 3D, zaawansowane możliwości automatyzacji, zintegrowane opcje oprogramowania i rozwój metali 3D, w tym:
Na podstawie informacji firmy HP