Canon na targach RemaDays 2024Poprzedni artykuł 

W tegorocznej edycji najważniejszego wydarzenia w branży druku i reklamy nie zabraknie firmy Canon. Firma zaprezentuje na RemaDays 2024 innowacyjne rozwiązania do druku wielkoformatowego, produkcyjnego, inżynieryjnego oraz artystycznego. Motywem przewodnim prezentacji Canon będzie automatyzacja produkcji. Producent zaprasza na swoje stoisko i prelekcje wszystkich przedstawicieli biznesu, dla których wyzwaniem jest efektywność i produktywność druku.

Targi RemaDays to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży reklamowej i marketingowej w Polsce. Tematem przewodnim tegorocznej Strefy Canon będzie automatyzacja produkcji. Firma zaprasza na prelekcje, które pokażą na czym polega pełna automatyzacja procesu produkcji – od złożenia zamówienia, poprzez kompletację, drukowanie, aż po wysyłkę zamówionego towaru do klienta.

Dlaczego wszyscy żyjemy automatyzacją produkcji?

Wdrożone z namysłem mechanizmy automatyzujące procesy przełożą się na zwiększenie efektywności, redukcję kosztów organizacji, a także poprawę satysfakcji klienta. Automatyzacja staje się więc kluczem do utrzymania konkurencyjności w szybko zmieniającym się świecie biznesu – dotyczy to także podstawowych procesów związanych z produkcją. Przykładowo, automatyzacja może doskonale usprawniać procesy obsługi zamówień, pozwalając na ich szybsze i dokładniejsze przetwarzanie. W przypadku procesów reklamacyjnych automatyzacja ułatwia i przyśpiesza rozpatrywanie I rozwiązywanie problemów, co przełoży się na lepszą obsługę i satysfakcję klienta. Dzięki automatyzacji można usprawnić obieg dokumentów, przyspieszając przepływ informacji w organizacji, co może korzystnie wpływać na szybkość podejmowania decyzji.

A co zyskuje na automatyzacji branża druku?

Co istotne w przypadku procesów druku, rozwiązania proponowane przez Canon oznaczają, że wdrożenie procesów automatyzacyjnych nie musi oznaczać rewolucji dla organizacji. Klient, który dąży do usprawniania procesów druku - dzięki określonym wdrożeniom - automatyzuje produkcję, bez ponoszenia kosztownych inwestycji w rozbudowę parku maszynowego.

„Działamy w zgodzie z założeniem, że należy kompleksowo automatyzować pełen proces obsługi zamówienia klienta, zaczynając od samego początku, czyli od momentu przyjęcia zamówienia do realizacji, poprzez przygotowanie plików do druku, drukowanie, cięcie, identyfikację poszczególnych zamówień, pakowanie, aż po wysyłkę zrealizowanych zamówień. Automatyzacja umożliwia zorganizowanie pracy w odpowiedni sposób, redukując do minimum zaangażowanie specjalistów, którzy – uwolnieni od rutynowych czynności – mogą kierować swoją uwagę na inne aktywności. W efekcie, takie działanie generuje dodatkowy przychód w firmie. Zyskuje pracownik, zyskuje organizacja” – wyjaśnia Piotr Malicki, ekspert Canon Polska odpowiedzialny za oprogramowanie wspierające rozwój produkcji.

Canon zaprezentuje pełną automatyzację produkcji

Firma Canon zademonstruje na RemaDays 2024 - krok po kroku, na wybranych przykładach - kompletny proces automatyzacji produkcji. Oto kilka kluczowych etapów, które mogą zostać – dzięki zintegrowanemu systemowi Canon – w pełni zautomatyzowane.

 • przyjęcie zamówienia zawierającego pliki graficzne;
 • przygotowanie plików graficznych do druku, które nie wymaga ingerencji człowieka;
 • automatyczny nesting;
 • przygotowanie i umieszczenie w plikach barcodów;
 • wysyłka do oprogramowania ripującego;
 • drukowanie, cięcie, identyfikację, kompletację, pakowanie;
 • wysyłka przygotowanych zamówień do klientów

Tak wysoki poziom automatyzacji produkcji oznacza, że osoba zarządzająca procesem drukowania może ograniczyć rutynowe czynności do minimum, koncentrując się wyłącznie na kontroli całego procesu.

Produkty Canon prezentowane na targach RemaDays

Prezentacji rozwiązań z obszaru automatyzacji towarzyszyć będzie ekspozycja innowacyjnych urządzeń do druku firmy Canon, które zaspakajają różnorodne potrzeby klientów, takie jak m.in.: drukowanie grafiki wielkoformatowej, drukowanie na sztywnych i elastycznych podłożach, tworzenie dokumentów CAD/GIS i plakatów. Wystawiane na targach urządzenia znajdują zastosowanie dla różnych formatów i nośników, gwarantując uzyskiwanie wysokiej produktywności, rentowności i jakości druku.

PRZYJDŹ I ZOBACZ NA ŻYWO PREZENTACJE i SPECJALNE POKAZY FIRMY CANON
Strefa Canon: Warsaw Expo Nadarzyn | Stoisko F3.36

Zapraszamy na specjalne pokazy w dniach:

 • 31 stycznia o godz. 11.00
 • 31 stycznia o godz. 14.00
 • 1 lutego o godz. 11.00
 • 1 lutego o godz. 14.00

Uwaga: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja na prelekcje.
Szczegóły: Canon Polska na RemaDays - Canon Poland

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności