HP i Canva ogłaszają współpracę - demokratyzacja projektowania i drukuPoprzedni artykuł 

Profesjonalnie drukowane treści
Profesjonalnie drukowane treści

HP Inc. ogłasza strategiczną współpracę z firmą Canva, która prowadzi jedyną na świecie kompleksową platformę do komunikacji wizualnej. Umożliwi to milionom użytkowników Canvy projektowanie online, tworzenie treści wizualnych i ich lokalne drukowanie.

Partnerstwo między HP a Canvą przyniesie korzyści zarówno dostawcom usług drukarskich HP (PSP), jak i globalnej społeczności Canvy. Umożliwi każdemu, kto tworzy treści wizualne na tej platformie, bezproblemowe projektowanie i drukowanie we w pełni zintegrowanym systemie z każdego miejsca, bez kompromisów w zakresie jakości i autentyczności.

"To partnerstwo dostarczy ogromnej wartości strategicznej i napędzi wzrost liczby klientów obu firm" powiedział Cliff Obrecht, współzałożyciel i dyrektor operacyjny firmy Canva.

Canva została założona w 2013 roku. Ma ponad 185 milionów użytkowników w każdym miesiącu, w tym 95 procent firm z listy Fortune 500. Wprowadzenie Canva Print w 2017 roku umożliwiło użytkownikom projektowanie i drukowanie szerokiej gamy produktów - od wizytówek, broszur, ulotek, naklejek, materiałów marketingowych z opcjami personalizacji, nawet po odzież – doświadczając przy tym wykładniczego wzrostu z milionami zamówień rocznie.

Dzięki współpracy społeczność Canvy uzyska rozszerzony dostęp do profesjonalnie drukowanych treści od dostawców usług druku HP z całego świata. Canva planuje rozszerzyć swoją usługę druku do 150 krajów do 2026 roku. Umożliwi to skrócenie czasu realizacji zamówień i znaczne zmniejszenie śladu węglowego dzięki lokalnym działaniom.

Canva rozszerza zasięg dzięki HP Automation Software i Global Print Service Provider Network

Wiodące na rynku oprogramowanie automatyzacyjne HP, czyli HP PrintOS Site Flow, pomoże Canvie rozszerzyć zasięg poprzez automatyzację procesów produkcji i wysyłki dla dostawców usług druku. To kompleksowe rozwiązanie usprawnia zadania druku dzięki automatycznemu harmonogramowaniu, zapewniając spójność kolorów, bezpieczeństwo, śledzenie za pomocą kodów kreskowych oraz optymalną wydajność. Dodatkowo rozszerzenie przez HP swojego pakietu PrintOS o nowe funkcje, wyposaży zespół Canva Print Operations w potężne narzędzia do identyfikacji, łączenia i zarządzania globalnym katalogiem SKU wśród dostawców usług druku obsługiwanych przez HP.

"Jesteśmy podekscytowani współpracą z HP, mającą na celu przyspieszenie rozwoju Canva Print. Innowacje HP w zakresie oprogramowania chmurowego, zarządzania jakością i druku cyfrowego są tu kluczowe" - powiedział Jim Towle, Head of Print and Partnerships w firmie Canva. "Dzięki ścisłej współpracy naszych zespołów nad nowymi produktami i dodatkowymi lokalizacjami dostawców usług druku, możemy uczynić światowej klasy rozwiązania łatwiej dostępnymi."

Canva Enterprise pomoże HP w komunikacji wizualnej na dużą skalę

W tym miesiącu Canva wprowadziła Canva Enterprise, która jest nową opcją subskrypcji, mającą na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu dużych organizacji. W obliczu konieczności zwiększenia efektywności i innowacyjności przez firmy na całym świecie, wzrasta zapotrzebowanie na platformy komunikacji wizualnej, które umożliwiają łatwą współpracę i interoperacyjność. W ramach umowy HP zaimplementuje Canva Enterprise, umożliwiając globalnym zespołom marketingowym i sprzedażowym HP bezpieczne tworzenie, współpracę i publikowanie treści wizualnych.

"Współpraca z Canvą jest świadectwem zaangażowania HP w tworzenie sieci globalnych partnerstw. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem możliwości Canva Enterprise i cieszymy się na zwiększenie produktywności projektowej naszych zespołów poprzez usunięcie tzw. „wąskich gardeł”, które hamują tworzenie treści wizualnych na dużą skalę" - powiedział Haim Levit, Senior Vice President and Division President w HP Industrial Print. "Dzięki najnowszym innowacjom w oprogramowaniu HP, pchamy branżę do przodu, umożliwiając użytkownikom projektowanie i drukowanie w sposób bardziej zrównoważony."

"Canva jest liderem w umożliwianiu globalnym zespołom współpracy i szybkiego tworzenia treści wizualnych o dużym wpływie. HP PrintOS przyspieszy wdrażanie i zwiększanie nowych wolumenów druku do naszej zintegrowanej sieci HP Print Service Providers, dostarczając najszerszy zakres druku użytkownikom Canvy na całym świecie" - dodał Chris Knighton, Global Sales Director w HP Industrial Software.

Lokalna produkcja toruje drogę do zrównoważonego drukowania

Współpraca firm HP i Canva odzwierciedla ich wspólne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Promując lokalną produkcję, dążą do dostarczania materiałów projektowych wysokiej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

Zespół Canva Print Operations współpracuje z działem grafiki HP oraz globalnymi dostawcami usług HP Print Service Providers, aby dostarczyć usługę druku na żądanie [Canva's on - demand]. Dzięki temu zapewnia spójną i profesjonalną usługę drukowania. HP będzie wspierać rosnącą bazę klientów platformy Canva, ułatwiając dostęp do szybkiego drukowania z każdego miejsca. Więcej informacji na stronie www.canva.com/print.

Więcej informacji o firmach HP i Canva związanych z targami drupa 2024 znajduje się na oficjalnym hubie mediów społecznościowych HP Industrial na Linked w kanale HP Digital Print. Innowacje HP można też obejrzeć na żywo na targach drupa 2024 w hali 17.

Na podstawie informacji firm HP oraz Canva

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności