Ricoh otrzymał status „Prime” za działalność w dziedzinach społecznej i środowiskowejPoprzedni artykuł 

Ricoh otrzymał od oekom research status “Prime” w ratingu korporacyjnym oekom. Ricoh został tak wysoko oceniony ze względu na: wdrażanie wszechstronnych możliwości wielokrotnego wykorzystania produktu; wdrożenie ambitnego programu mającego na celu redukcję zużycia energii przez produkty Ricoh; działania mające na celu wydłużenie cyklu życia produktów i redukcję wytwarzanych przez nie emisji. Ricoh zyskał także uznanie za sposób zarządzania i standardy etyczne, którymi się kieruje.

oekom research to jedna z wiodących światowych agencji ratingowych w dziedzinie zrównoważonego inwestowania. Agencja stosuje rygorystyczne metody przy ocenie działalności firm w zakresie zrównoważenia społecznego i środowiskowego.

Ricoh zaczął inwestować w CSR już w latach 70. Społeczna odpowiedzialność biznesu firmy, początkowo opierająca się na obowiązujących wymogach, ewoluowała do wykraczania poza nie. Dziś CSR firmy łączy zagadnienia ekologiczne z najlepszymi praktykami biznesowymi, co zapewnia zrównoważony rozwój i rentowność. Ricoh to jedna z niewielu firm w swojej branży, która ma długoterminową wizję dotyczącą środowiska. Zakłada ona, że do 2050 roku Ricoh zredukuje swój negatywny wpływ na środowisko o 87,5% w porównaniu do poziomu z roku 2000.

Takashi Nakamura, zastępca prezesa Ricoh, odpowiedzialny za CSR w Ricoh Company Ltd., powiedział: „ Kultura Ricoh opiera się na naszych klientach, naszych pracownikach i na naszym środowisku pracy. Zawsze szukamy nowych i innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają nam na łączenie korzyści biznesowych z działaniem odpowiedzialnym społecznie. Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy uznani przez niezależną agencję oekom research za to, co robimy i zobowiązujemy się do dalszego działania na rzecz społeczeństwa i środowiska .”

Na podstawie informacji firmy Ricoh Polska

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności