Dni Otwarte firmy AvargrafPoprzedni artykuł 

Avargraf Sp. z o.o. – dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej – w dniach 14-16 maja br. organizuje Dni Otwarte. Odbywać się one będą w godzinach od 9 do 16 w salonie wystawowym w siedzibie firmy w Warszawie przy ulicy Tanecznej 7 A. Tym razem zaprezentowane zostaną w pracy maszyny i urządzenia do introligatorni firm takich jak GUK, Perfecta i C.P. Bourg. Avargraf jest od wielu lat ich przedstawicielem tych firm na rynku polskim.

Avargraf od niemal 25 lat zajmuje się sprzedażą  maszyn i materiałów poligraficznych. Są wśród nich urządzenia zarówno nowe jak i używane, które także cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Te drugie są bowiem obecnie doskonałą alternatywą dla firm, które chcą inwestować i się rozwijać, ale nie mogą sobie pozwolić na nowe maszyny w trudnym dla nich ekonomicznie czasie. Należą do nich m.in. rozwiązania takich firm jak GUK, Perfecta czy C.P. Bourg. Wybrane modele urządzeń tych producentów będzie można zobaczyć podczas organizowanych w maju Dni Otwartych.

Podczas tej imprezy przedstawiciele firmy Avargraf zaprezentują: zautomatyzowaną linię zszywającą Hohner HSB 7000, linie do oprawy zeszytowej C. P. Bourg oraz falcerki GUK - modele K 50/6 FL2-50 i FA 74/6-4-2-1K R6, a także krajarkę Perfecta.

Zautomatyzowana linia zszywająca HSB 7000 służy do wydajnej obróbki sfalcowanych arkuszy, także w przypadku małych i średnich nakładów. Kompaktowe wymiary i elektroniczna kontrola na każdym etapie produkcyjnym umożliwiają jednoosobową obsługę. Linia, która będzie prezentowana podczas Dni Otwartych, składa się z sześciu samonakładaczy sfalcowanych arkuszy, jednego samonakładacza okładek, zespołu szyjącego, trójnoża i wykładania strumieniowego. Szybka i całkowicie beznarzędziowa regulacja gwarantuje zmianę formatów w ciągu zaledwie kilku minut. Obcinanie z trzech stron nie pozostawia zarysowań na brzegach broszury. W przypadku zastosowania zestawów do szycia oczkowego następuje tu właściwe zszywanie oczkowe bez przesuwania zszywek.

Kolejną, istotną pozycją prezentacji będą linie do oprawy zeszytowej C.P. Bourg,  produkujące zeszyty i książki szyte drutem, klamrą zwykłą lub z oczkiem (do zawieszania), a także bloczki szyte wzdłuż krawędzi bądź narożnie - w różnych konfiguracjach. Bazową składową linii są wieże zbierające BST-d+, współpracujące ze wszystkimi akcesoriami C.P.Bourg, wykonującymi broszury zszywane drutem. BST d+ to wszechstronne urządzenie do zbierania wielu rodzajów papieru o dużym zakresie formatów. Podawanie arkuszy odbywa się tu za pomocą taśm zasysających, a nie rolek, co eliminuje możliwość pozostawienia śladów na papierze. Siła zasysania i rozdmuchu regulowana jest bez konieczności przerywania pracy urządzenia. Wieżę BST d+ można łączyć z modułami do szycia, łamania i obcinania czołowego, ustawiane na wymiar ręcznie jak również z ich automatycznym odpowiednikiem - agregatem o zwartej, niemodułowej budowie – BDF - szyjącym dwoma głowicami Hohnera. Jedna z linii, które zostaną zademonstrowane podczas Dni Otwartych, wyposażona jest odmiennie - w agregat szyjący SBM 4 umożliwiający szycie, falcowanie i cięcie w jednym module. Składową tych linii jest również sztaplarka TDT - zbierająca w stos równy lub z przesunięciem w prawo/lewo, z regulacją przesunięcia stosu oraz mobilnym wózkiem automatycznie opuszczającym się w miarę napełnienia, umożliwiającym transport zebranego materiału. 

R E K L A M A
Linie C.P. Bourg oferują komfort błyskawicznego ustawiania nowego zadania bez udziału narzędzi – w niecałą minutę - oraz zapisywania kilkuset ustawień powtarzalnych prac w pamięci komputera. Można więc przy ich pomocy produkować zeszyty nawet z prędkością 4000 szt./godz., nie rezygnując z wysokiej jakości produktu szytego przez głowice Hohnera. Arkusze są tu zbierane bez pomyłek - dzięki kompletowi czujników i bez pozostawiania śladów - dzięki ich pobieraniu za pomocą taśm zasysających, a nie rolek. Można tu realizować prace o dowolnym składzie, dzięki złożonym programom zbierania, ustawianym na ekranie dotykowym interfejsu. Tranzystor cienkowarstwowy zapewnia wysoką jakość kolorowego obrazu ekranu dotykowego. Jego układ graficzny jest intuicyjny, nieskomplikowany i czytelny. Unikalny system prowadzenia papieru, zapobiega jego zniekształceniom i zarysowaniom.

Podczas Dni Otwartych firma Avargraf zaprezentuje ponadto falcerki - model K 50/6 FL2-50 oraz FA 74/6-4-2-1K R6 (producentem obu urządzeń jest niemiecka firma GUK – Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co, której Avargraf jest od wielu lat przedstawicielem na rynku polskim i która cieszy się ogromnym uznaniem branży poligraficznej nie tylko w naszym kraju, ale również na świecie), a także krajarkę Perfecta. Systemy cięcia firmy Perfecta - światowego lidera w tym zakresie - dzięki inteligentnym kombinacjom krajarki i urządzeń peryferyjnych z możliwością dopasowania konfiguracji zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami danego klienta, umożliwiają – jak podaje firma Avargraf zajmująca się od lat nie tylko sprzedażą ale również implementacją tych systemów w zakładach poligraficznych - wzrost wydajności pracy krajacza nawet o 300 %, zwiększając jednocześnie jej komfort i jakość. 

Zainteresowanych naszą ofertą serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy podczas Dni Otwartych, gdzie wszyscy pracownicy służyć będą naszym gościom pomocą. Tego rodzaju spotkania to doskonała okazja, by zasięgnąć szczegółowych informacji dotyczących parametrów technicznych oraz praktycznych aspektów użytkowania danej maszyny – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o. - Jesteśmy przekonani, że prezentowane przez nas maszyny mogą zainteresować niejedną drukarnię, poszukującą innowacyjnych rozwiązań dla usprawnienia procesu produkcji.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności