Z Duplo dla lepszej wydajnościPoprzedni artykuł 

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie bigówki nadrzędnym celem Wydawnictwa Kamera z Kołobrzegu było zwiększenie wydajności introligatorni. Decydując się na bigówkę Duplo DC-445 przedsiębiorstwo zyskało ponadto wyższą jakość, dokładność i precyzję, a także możliwość wykonywania zleceń na papierze o wyższej gramaturze. Urządzenie dostarczyła tu firma P&S Consulting ze Szczecina − dealer Duplo Polska.

„Od wielu lat posiadaliśmy bigówkę ręczną – mówi Jarosław Robaczyński, kierownik drukarni Wydawnictwa Kamera − ale ponieważ wśród zleceń pojawiało się coraz więcej produktów o wyższych gramaturach papieru (wykonujemy m.in. różnego rodzaju karnety, zaproszenia, obwoluty do kart do gry), musieliśmy pomyśleć o nowym urządzeniu. Przy falcowaniu produktów o takich gramaturach pojawiał się niekorzystny efekt pękania toneru, dlatego konieczne było znalezienie innego rozwiązania. Na rynku jest wiele tego typu urządzeń, ale szukaliśmy rozwiązania oferowanego przez renomowanego producenta. Takim jest dla nas Duplo – znana i ceniona na rynku firma z Japonii. Właściwości maszyny, dobry serwis, jaki oferuje Duplo Polska oraz rekomendacje innych użytkowników ze Szczecina, którzy pracują na DC-455 ostatecznie przekonały nas do zakupu”.  

Wydawnictwo i drukarnia Kamera działa na rynku usług poligraficznych od ponad 20 lat, realizując zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu (są w tym również czasopisma, katalogi i foldery reklamowe), a także książki. Blisko 80% jej odbiorców stanowią firmy, instytucje oraz klienci indywidualni z regionu, ale Kamera obsługuje również klientów z innych części Polski i Europy. „Właściwie nie ma dla nas ograniczeń – mówi Jarosław Robaczyński. -Jesteśmy w stanie obsłużyć każdego i do każdego podchodzimy bardzo indywidualnie. Wielu klientów współpracuje z nami od początku działalności inni zaś, po pierwszym zleceniu zostają w Kamerze na dłużej. To chyba najlepszy wyznacznik jakości naszych usług. Dzięki temu możemy się nieustannie rozwijać”.

Zakład wyposażony jest w profesjonalny sprzęt znanych i cenionych na rynku producentów. Bigówka Duplo DC-445 dołączyła do tego zestawu, zwiększając ponad dwukrotnie wydajność introligatorni. „Jest to maszyna, jakiej potrzebowaliśmy – mówi Jarosław Robaczyński. - Jej wydajność technologiczna wystarczy do realizowania naszych nakładów. Co istotne – jest również prosta w obsłudze, niezawodna, bezpieczna oraz bezawaryjna, a przy tym zajmuje mało miejsca. Dzięki niej nie boimy się wykonywać zleceń na papierach o wyższych gramaturach – maszyna obsługuje bowiem papier o gramaturze z zakresu 110−350 g/m2”.

DC-445 jest w pełni zautomatyzowanym, wydajnym rozwiązaniem do bigowania krótkich serii zróżnicowanych kolorowych wydruków offsetowych (pocztówek, ulotek, broszur, okładek do książek, kart menu, materiałów marketingowych itd.). Zapewnia bigowanie bez pękania papieru; jest również odpowiednia dla prac drukowanych na grubszych mediach czy też uszlachetnianych po wydruku. Wykonuje do 15 bigów na dokumencie (dokładność bigowania wynosi 0,1 mm). Maszyna posiada możliwość zapisania 30 prac, co jest istotne przy powtarzalności niektórych zleceń. Prędkość bigowania wynosi tu do 50 stron A4/min. Pojemność podajnika urządzenia to 100 mm. Opcjonalnie można je wyposażyć w powietrzny nóż separujący oraz możliwość perforacji i cięcia wzdłużnego. Wartością dodaną urządzenia jest również szybkie programowanie „krok po kroku”.

Jarosław Robaczyński chwali sobie również dostawcę urządzenia. Z jednej strony firmę P&S Consulting w osobie Piotra Schabka, z którym Kamera zna się i współpracuje od wielu lat, z drugiej strony − Duplo Polska. „Maszynę dostarczono nam bardzo szybko – mówi. - Szkolenia przebiegły równie sprawnie, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru takich, a nie innych partnerów tej inwestycji. Różnica w cenie - w stosunku do rozwiązań oferowanych przez innych dostawców - była niska, dlatego zdecydowaliśmy się na wybór Duplo przede wszystkim ze względu na serwis i dobre opinie użytkowników maszyn tego producenta”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności