Kiedy zadzwonili z ratusza, VET-e-MAGES zaczęli drukować (i szyć)Poprzedni artykuł 

VET-e-MAGES, internetowy dostawca tkanin zdobionych z siedzibą w Thoissey we Francji, oferuje usługi drukowania dla profesjonalistów z branży mody, mebli, akcesoriów i eventów, w tym klientów B2B i B2C. Do ich klientów należą luksusowe i etyczne marki, wydawcy, a także partnerstwa handlowe z francuskimi producentami tkanin i dzianin. Opracowują oni projekty pod klucz, dostarczając gotową odzież dla wschodzących marek.

VET-e-MAGES przez dwie dekady stosował tradycyjne systemy druku rotacyjnego, a także późniejsze cyfrowe technologie sublimacyjne oraz druku bezpośredniego, obecnie jednak firma wykorzystuje system Allegro firmy Kornit do cyfrowego druku bezpośrednio na tkaninie.

„Nie chcę mnożyć procesów, zwłaszcza z ekologicznego punktu widzenia Kornit jest na czele” - mówi Alexandre Fruchart, dyrektor generalny VET-e-MAGES. „Kornit to najlepszy partner i wizjoner w swojej dziedzinie, który odpowiada moim wartościom i celom”.

Kiedy pojawiły się ograniczenia COVID-19, firma otrzymała prośby o wsparcie od władz Thoissey, które szukały pomocy w produkcji maseczek ochronnych dla personelu pielęgniarskiego. Ponieważ VET-e-MAGES mieli i tkaniny i maszyny do szycia, zabrali się do pracy, wkrótce dostarczając produkty tym, którzy najbardziej ich potrzebowali.

„Byliśmy bardziej przyzwyczajeni do robienia szalików i ręczników, a nie maseczek” - mówi Fruchart. „Zaczęliśmy od pierwszego modelu udostępnionego publicznie przez szpital uniwersytecki w Grenoble - niezbyt skomplikowanego, z wyjątkiem problemów z pozyskaniem elastycznego i nietkanego polipropylenu na filtr barierowy wewnątrz maski”.

Trochę czasu zajęło przetestowanie różnych projektów i upewnienie się, że maski spełniają niezbędne standardy jakości dla osób pracujących na pierwszej linii pandemii.

„W żadnym wypadku nie wprowadzilibyśmy na rynek maseczek, które nie zostały przetestowane” - mówi. - „Kilka razy zmienialiśmy wersję, aby postępować zgodnie ze standardami i radami DGA. Dziś współpracujemy z certyfikowanymi francuskimi producentami tkanin, którzy przeszli standardy IFTH i DGA na podstawie modelu AFNOR.”

Dzisiaj VET-e-MAGES oferuje bezpieczne tkaniny dla producentów maseczek i tkaczy / dziewiarek, dzięki czemu mogą oferować własne spersonalizowane elementy zgodne z zasadami AFNOR.

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności