„Tegoroczna impreza była zdecydowanie inna niż poprzednie edycje targów Poligrafia – mniejsza i mniej licznie odwiedzana – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska – Nasza obecność na stoisku firmy Canon miała zasygnalizować klientom, że urządzenia Duplo mogą doskonale uzupełniać park maszynowy drukarń cyfrowych. Portfolio produktów dla drukarń offsetowych prezentujemy natomiast w salonie pokazowym w naszej siedzibie w Warszawie.
Możliwość obejrzenia na żywo całego procesu produkcji broszury, tym bardziej personalizowanej, czy innego zlecenia pomaga z pewnością w wyborze konkretnych rozwiązań, a ponieważ coraz częściej drukarnie poszukują rozwiązań kompleksowych, nasza obecność wspólnie z firmą dostarczającą maszyny drukujące była jak najbardziej zasadna. Cieszy nas więc fakt, że odwiedzający stoisko firmy Canon goście doceniali w tym pokazie procesów, jakie miały tam miejsce, również maszyny Duplo które budziły ich zainteresowanie. Zwracali szczególną uwagę na fakt, że znacząco mogą one przyspieszyć produkcję bez uszczerbku na jej wysokiej jakości”.
Pierwsze z prezentowanych w Poznaniu rozwiązań – Docucutter 645 – jest unikalną, innowacyjną i wielofunkcyjną maszyną umożliwiającą produkcję kilku procesów w jednym przebiegu: cięcie wzdłużne, poprzeczne, obcinanie, bigowanie oraz perforowanie. Obok produkcji okładek na płyty CD i DVD służy również do produkcji wizytówek, pocztówek, ulotek, a także wszelkiego rodzaju broszur i materiałów marketingowych. Doskonale radzi sobie z mankamentami, jakie mogą towarzyszyć produkcji cyfrowej, co można było zobaczyć podczas prezentacji w Poznaniu. Separujące noże powietrzne zainstalowane w podajniku eliminują bowiem problemy z nagromadzonymi ładunkami elektrostatycznymi. Docucutter 645 jest prosty w obsłudze; standardowo zapamiętuje 80 różnych zadań, które są rozpoznawalne, dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, pozwalających na identyfikację parametrów zadania. Dodatkową jego zaletą jest to, że wszystkie ustawienia mogą być tu regulowane automatycznie, co znacznie przyśpiesza jego obsługę (standard JDF). Ponadto automatycznie reguluje i koryguje problem przesunięcia obrazu, za każdym razem pozycjonując miejsca obcinania, rozcinania i bigowania w zamierzonej pozycji, wyrównując ją do obrazu, a nie do arkusza. Dodatkowo system podawania z separacją wyróżnia się tu ultradźwiękowym wykrywaniem podwójnych arkuszy, co znacznie redukuje ilość odpadów. Arkusze są pojedynczo podawane od góry stosu, dzięki czemu eliminowane są wszelkie zarysowania i ścieranie się druku.
Z kolei linia broszurująca Duplo 3500 to w pełni automatyczny i wydajny system do obsługi średnich nakładów. Składa się podajnika podciśnieniowego DSF-2200, który wyposażony jest w dwie tace podawania. Obie tace wyposażone są w czołowy nadmuch powietrza arkuszy oraz z ich boków. Cały system pracuje z prędkością do 3000 broszur na godzinę i oferuje szycie drutem 80-stronicowych broszur. Programowanie prac oraz zarządzanie produkcją odbywa się z poziomu laptopa lub komputera PC. Podajnik może być opcjonalnie wyposażony w czytniki kodów kreskowych, dzięki nim możemy produkować personalizowane broszury zawierające zmienne dane.
Urządzenie ASM 500 do produkcji broszur o płaskich grzbietach tzw. zgniatarka grzbietów może pracować jako urządzenie wolnostojące bądź w linii z systemami broszurującymi znacznie przyspieszając proces produkcyjny.
„Miło nam było spotkać się w Poznaniu z wszystkimi zainteresowanymi naszymi rozwiązaniami. Teraz zapraszamy do Warszawy, chętnie zaprezentujemy tu inne rozwiązania z naszej oferty, doradzimy i udzielimy niezbędnych informacji”– mówi Gabriela Swat.